شمانیوز

اندیشکده کاتو طی گزارشی اذعان کرد که آمریکا تجهیزات پزشکی سایر کشورها را در وضعیت شیوع ویروس کرونا، می‌رباید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : کریس ادواردز یکی از مدیران اندیشکده کاتو طی گزارشی اعتراف کرد که آمریکا تجهیزات پزشکی سایر کشورها را می‌دزدد.

وی تاکید کرد که آمریکا در پی شیوع ویروس کرونا ، تجهیزات پزشکی سایر کشورها را می‌رباید. اندیشکده آمریکایی کاتو این اقدام آمریکا را غیرانسانی خوانده است.

در این گزارش آمده که آمریکا با پیشنهاد مالی بالاتر کالای بهداشتی‌ای را که توسط کشور دیگری سفارش داده شده را تصاحب می‌کند.

این در حالی است که بسیاری از کشورها این کالاهای بهداشتی را شدیدا نیاز دارند و برای رسیدن آن‌ها لحظه‌شماری می‌کنند. همچنین در برخی از موارد، آمریکا مانع اعزام کشتی باری و ارسال محصولات سفارشی به کشورهای دیگر می‌شود.

روز چهارشنبه، آلدن مک لافلین یکی از مسئولان جزیره کیمن از مستعمرات انگلیس درمنطقه کارائیب، از توقیف هشت دستگاه تنفس مصنوعی، ۵۰ هزار ماسک و سایر لوازم پزشکی از یک کشتی که به سوی این جزیره در حال حرکت بود، خبر داد. وی ضمن اعلام این خبر، آمریکا را عامل این اتفاق دانست و این توقیف را بسیار ناامید‌کننده خواند.

هفته گذشته هم آلمان و فرانسه پس از آنکه آمریکا میلیون‌ها ماسک کشور‌های اروپایی را ضبط کرد، اعتراض شدید خود را ابراز کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه