شمانیوز

اختصاصی شمانیوز:

یک‌ماه پس از استعفای بنیانگذار و مدیرعامل سابق مایکروسافت از هیأت مدیره این شرکت، وی با عملکردی جدید به مایکروسافت پیوست.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی،"بیل گیتس"، میلیاردر معروف آمریکایی و یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت ماه گذشته در پی یک تصمیم شخصی و به منظور حضور فعال تر در بنیادهای خیریه و اقدامات بشردوستانه همچون بهداشت جهانی، آموزش و موضوعات مرتبط با کاهش تغییرات اقلیمی، از سمت خود به عنوان عضو هیأت مدیره این شرکت کناره‌گیری کرد. البته قرار شد گیتس همچنان به عنوان مشاور فنی "ساتیا نادلا"، مدیر عامل فعلی مایکروسافت با این شرکت همکاری داشته باشد.

 

41e434a5-b896-420f-941d-16b06c444f93

 

با اینحال و در شرایطی که انتظار می رفت  حضور این میلیاردر آمریکایی به دلیل شرکت در فعالیتهای بشردوستانه، در مایکروسافت کمرنگ شود اما "برد اسمیت" مدیر و نماینده قانونی این شرکت، روز جمعه اعلام کرد که  روابط مایکروسافت با بیل گیتس همچنان قوی و پررنگ است.

"اسمیت" به سی‌ان‌بی‌سی گفت: اگرچه بیل در جلسات هیات مدیره که چهار بار در سال برگزار می شود شرکت نمی کند اما روابط او با مایکروسافت همچنان عمیق و جدی است.

به گزارش شمانیوز، میلیاردر معروف در حال حاضر تمام تلاش خود را برای کنترل بیماری همه گیر Covid-19 که بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان بیمار کرده اند ، متمرکز کرده است و به گفته "اسمیت" او می خواهد درباره تعامل از راه دور و این بیماری همه گیر بحث و گفتگو کند.

مدیر مایکروسافت در این باره افزود: من و گیتس به تازگی در مورد "موضوعات فنی ، تعامل از راه دور، Covid-19 که در سراسر جهان را فرا گرفته، مشاغلی که در این دوران سخت باید مورد حمایت قرار بگیرند و کارهایی که دولت ها باید در این بحران انجام دهند " صحبت کردیم.

 

"اسمیت"اضافه کرد: هیأت مدیره مایکروسافت همیشه از راهبردهای "بیل" ، مشارکت و هوش وی و همچنین وسعت درک مسائل از آن بهره مند شده است و تیم ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با او برای تحقق اهدافمان است.

 

- کمک ۲۵۰ میلیون دلاری بیل گیتس برای مقابله با کرونا

بنیاد "بیل گیتس" به تازگی اعلام کرده که ۲۵۰ میلیون دلار برای درمان کرونا هزینه خواهد کرد و در این رابطه  آمادگی خود را برای تامین مالی ساخت کارخانه‌هایی برای هفت شرکت نامزد تولید واکسن ضد ویروس کرونا اعلام کرده است.

اقدام مؤسسه "بیل گیتس" در زمانی انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اقدام به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت بر سر پاسخگویی این سازمان به مسأله شیوع کرونا کرده است.

در این بین "ملیندا گیتس"، همسر "بیل گیتس"، سرمایه دار و بنیان گذار شرکت مایکروسافت با انتقاد از اقدام ترامپ گفت قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت در زمانی که جهان با بحران بیماری کووید-۱۹ روبروست، اقدامی خطرناک و احمقانه به حساب می‌آید.

گفتنی است "بنیاد بیل و ملیندا گیتس"، یک بنیاد خیریه خصوصی است که از سوی رئیس شرکت مایکروسافت و همسرش راه اندازی شده است و سرمایه آن ۴۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود. در اهداف این بنیاد، ارتقای مراقبت‌های بهداشتی و کاهش فقر شدید در جهان و نیز افزایش فرصت‌های آموزشی وایجاد دسترسی به فناوری اطلاعات در آمریکا ذکر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه