شمانیوز

شرکت گوگل قصد دارد تا با ارائه جدیدترین قابلیت خود، کاربران را در جریان عدم موفقیت موتور جست‌وجوی این شرکت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این امر برای تمامی افراد اتفاق افتاده که به هنگام جست‌وجو در مرورگر‌ها به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند. از آنجایی که شرکت اپل یکی از قدرتمندترین و مورد استفاده‌ترین موتور‌های جست‌وجو را به خود اختصاص داده، کاربران بسیاری را نیز در اختیار دارد.

با این حال گوگل نیز بسیاری مواقع قادر به ارائه برترین نتایج جست‌وجو برای کاربران نیست. از این جهت شرکت گوگل تصمیم گرفته تا با ارائه قابلیت جدید، عدم توانایی خود در موفق عمل کردن الگورتم‌ها را به کاربران ابراز کند.

 

اطلاعان تکمیلی درباره جدیدترین بروزرسانی موتور جست‌وجو گوگل

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت گوگل، این مجموعه قصد دارد تا در هفته پیشه رو قابلیتی جدید را در قالب یک اعلان به موتور جست‌وجو خود اضافه کند. پس از این اقدام، کاربران هر زمان که گوگل نتواند مطلب مورد نظرشان را به درستی پیدا کند، در جریان آن قرار خواهند گرفت. همچنین این بروزرسانی قرار است تا از قابلیت‌های دیگری نیز برخوردار باشد. بر طبق گزارش‌های به دست آمده، قابلیت مذکور پس از عدم موفقیت در یافتن مطلب مرتبط، به کاربران نزدیک‌ترین پرسش مشابه را پیشنهاد می‌کند تا آن‌ها نتایج جست‌وجو دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهند.

 

ارائه قابلیت جدید برای موتور جست‌وجو گوگل

 

مدیر محصولات گوگل، الیزابت تاکر طی انتشار یک بیانیه اظهار داشت: "در حالی که کاربران همواره قادر خواهند بود تا نتایج به دست آمده را مورد بررسی قرار دهند، آن‌ها همچنین می‌توانند به موارد مشابه رسیدگی کنند. از نظر ما آگاهی کاربران درباره عدم وجود جوابی مطلوب امری مهم به حساب می‌آید". این قابلیت قرار است ابتدا تنها برای کاربران گوشی‌های اپل در آمریکا منتشر شود.

همچنین گفتنی است که شرکت گوگل در نظر ندارد تا این اعلان جدید به مراتب نمایان شود چرا که این مجموعه همواره سعی دارد تا نکاتی مفید را در اختیار کاربرانش قرار دهد. در واقع می‌توان اظهار داشت که گوگل قصد دارد تا پیام مذکور تنها زمانی نمایان شود که مطلب پرسیده شده به هیچ طریقی بر روی فضای مجازی وجود نداشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه