شمانیوز

معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان بازدید از "مایو کلینیک" در ایالت مینه سوتا، با وجود هشدار قبلی از زدن ماسک امتناع کرد که به نوعی زیر پا گذاشتن اعتبار یکی از معتبرترین مراکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی جهان بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : تصاویر حاکی از آن است که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا بدون پوشیدن ماسک با کارکنان بیمارستانی و یکی از بیماران در اتاقی شلوغ دیدار کرد.

 در سیاستگذاری این مرکز خدماتی – پژوهشی آمده است: بخشی از پروتکل ما برای اطمینان از ایمنی شما این است که کلیه بیماران، بازدیدکنندگان و کارکنان باید در هنگام حضور در کلینیک مایو صورت خودشان را با ماسک بپوشانند تا از انتقال کووید-19 جلوگیری کنند.

این کلینیک معتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد، لزوم استفاده از ماسک صورت به دفتر مایک پنس اطلاع داده شده بود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اخیراً توصیه‌های خود را به روز کرده است تا توصیه کند افراد از پوشش پارچه‌ای برای صورت در مکان‌های عمومی استفاده کنند، خصوصا در جایی که در هر زمان حفظ فاصله فیزیکی کافی دشوار است، از جمله در فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها.

اما مایک پنس، دونالد ترامپ و دیگر مقام‌های ارشد کاخ سفید عمدا این توصیه‌ها را نادیده می‌گیرند و این گمانه زنی را ایجاد میکنند که این اقدامی هماهنگ برای کم اهمیت شمردن این بحران سخت است.

معاون ترامپ گفته است از ماسک استفاده نکرده است چون براساس اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، ماسک‌ها به جلوگیری از شیوع این ویروس توسط افراد مبتلا کمک می‌کند و او مبتلا نیست. پنس گفت: از آنجا که من کروناویروس ندارم، فکر کردم فرصت خوبی برایم باشد تا اینجا باشم، بتوانم با محققان صحبت کنم، با این پرسنل مراقب درمانی فوق‌العاده، و در چشمانشان نگاه کنم و بگویم متشکرم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه