شمانیوز
شما نیوز

جزئیات سقوط هواپیما ایرباس در پاکستان | مسافر ایرانی در پرواز حضور داشت؟ + فیلم

رسانه‌های پاکستان اعلام کردند که در حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۰ در نزدیکی فرودگاه بین المللی کراچی، تعدادی جان سالم به در برده‌اند.

مشخص شده است که در این هواپیما ۹۵ مسافر و هشت نفر خدمه حضور داشتند. به گفته شاهدان عینی، این هواپیما بر روی چند ساختمان مسکونی سقوط کرده و در نتیجه این سقوط، برق در این منطقه قطع شده است.

روزنامه Dawn در این خصوص نوشت: انصار نخوی، مدیر برنامه ۲۴ News  و ظفر مسعود، رئیس بانک پنجاب، از جمله مسافران این پرواز بودند. خانواده مسعود تأیید کردند که وی از این سانحه جان سالم به در برده است.

سعد ادی، نماینده بنیاد ادی، یک سازمان غیرانتفاعی مشهور برای کمک به فقرا اعلام داشت که ۲۵-۳۰ قربانی از افرادی که در منطقه سقوط هواپیما زندگی می‌‌کنند، به بیمارستان منتقل شده‌اند.

کانال تلویزیونی ژئو با استناد به منبعی در اداره هواپیمایی کشوری پاکستان اعلام کرد که این هواپیما یک دقیقه قبل از فرود در کراچی سقوط کرده است.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان با ابراز تاسف عمیق نسبت به سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در کراچی، دستور فوری بررسی و دریافت علل این حادثه را به مدیر اجرایی سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرد.

در ویدیویی که از محل حادثه در شبکه های اجتماعی منتشر شده است به وضوح بلند شدن دود سیاه رنگی را از محل حادثه نشان می دهد. مقامات پاکستانی معتقد هستند که اشکالات فنی باعث سقوط هواپیما شده است اما با این حال هنوز نتیجه گیری در این باره زود است و نیاز است تا بررسی های تکمیلی انجام شود.


 

 

مسافر ایرانی در هواپیمای پاکستانی حضور داشت؟

بعد از ظهر امروز، جمعه دوم خرداد ماه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هواپیمای ایرباس A۳۲۰ که از لاهور به سمت کراچی می آمده کمی پیش از زمان فرود که برای ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی تعیین شده بود در منطقه باغ جناح در نزدیکی شهر ملیر تاون کراچی سقوط کرده است.

سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان اعلام کرد: تخمین زده می‌شود ۹۸ نفر مسافر از جمله ۹۱ نفر در بخش اکونومی و ۷ نفر در بخش بیزینس کلاس در پرواز حضور داشتند و برخی رسانه‌های محلی تعداد کل سرنشینان این هواپیما را ۱۰۷ نفر اعلام کردند البته بر اساس گزارش سازمان هواپیمایی این کشور ارتباط این هواپیما با آن ها یک دقیقه پیش از سقوط قطع شده بود.

رضا جعفرزاده -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- درباره سقوط این هواپیما و اینکه آیا مسافر ایرانی در این پرواز حضور داشته است یا خیر؟ این گونه به ایسنا توضیح داد: تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه مسافر ایرانی در این پرواز حضور داشته است به دستمان نرسیده اما بررسی ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بررسی این سانحه و اینکه متوجه شویم آیا مسافر ایرانی در این پرواز وجود داشته یا خیر به زمان بیشتری نیاز دارد که نتایج دقیق‌تر بررسی‌ها نیز پس از مشخص شدن اعلام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied