شمانیوز

طبق گزارش‌ها، انگلیس قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ تمامی فعالیت‌های هوآوی برای بهره‌مندی از سرویس 5G در کشورش را لغو کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، به نظر می‌آید که تصمیم انگلیس برای صدور مجوز برخورداری هوآوی از سرویس 5G عمر زیادی را به خود نخواهد دید. بر اساس گفته‌های مقامات مربوطه، دولت انگلیس قصد دارد برنامه ارائه سرویس 5G به هوآوی را لغو کرده و تا سال ۲۰۲۳ کاملا از روی فهرست خود حذف کند.

اطلاعات تکمیلی از مشکلات هوآوی با مقامات انگلیس در کسب مجوز سرویس 5G

طبق گزارش‌های به دست آمده بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس همواره با شرکت هوآوی مشکل داشته و به دلیل امکان دسترسی آن‌ها به فناوری 5G نگران بوده که با شیوع ویروس کرونا تشدید پیدا کردند. با این حال ویکتور ژنگ، از مقامات شرکت هوآوی، در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که انگلیس نمی‌تواند چنین کاری کند چرا که توافق‌های لازم در گذشته صورت گرفته است. طبق سخنان وی انگلیس به دلیل نیاز به فناوری پیشرفته، گزینه‌های انتخابی زیاد، نوآوری و همچنین تولیدکنندگان بیشتر این قرارداد را با توافق کامل امضا کرده است. با این حال گفتنی است که هزینه بالای مخابرات فناوری هوآوی برای انگلیس می‌تواند سرسام‌آور باشد.

انگلیس به تقلید از آمریکا جلوی پیشرفت شرکت هوآوی را گرفت

گفتنی است که تهیه سیستم لازم برای تنها ۳۵ درصد از نیازهای شرکت هوآوی می‌تواند مبلغی مطابق با ۵۰۰ میلیون پوند را به خود اختصاص دهد. برخی منتقدان نیز بر این عقیده هستند که حذف کردن شرکت هوآوی از فهرست برنامه‌های فناوری 5G نه تنها کشور را بدقول جلوه می‌دهد بلکه می‌تواند هزینه بیشتری را صرف کند. همچنین تصمیم مورد نظر می‌تواند باعث کاهش سرعت انگلیس در اعمال فناوری اینترنت فیبری در خانه‌ها شود.

با توجه به زورگویی‌های آمریکا، به نظر می‌آید انگلیس نیز تمایلی به بهره‌مندی هوآوی از سرویس فناوری 5G در کشور خود ندارد. در کل هوآوی نمی‌تواند انتظار داشته باشد که کشورهای غربی به او اجازه رشد در حیطه فناوری 5G را بدهند. طبق معمول باری دیگر تصمیمات آمریکا انگلیس را تحت تأثیر قرار داده و حالا این کشور نیز جلوی شرکت هوآوی ایستاده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied