شمانیوز

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت من جو بایدن را فاسد می‌دانم. او فاسد است و شما به آن دولت نگاه کنید. آن‌ها تعداد بیشتری از این افراد را دارند و صبر کنید تا ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. زیرا شما یادداشت‌ها را از جلسه‌های کاخ سفید و همه موارد مشاهده کرده اید. آنچه اتفاق می‌افتد مایه ننگ است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیما : مجری شبکه فاکس نیوز از دونالد ترامپ پرسید شما شهر قدیمی خود را می‌بینید و اکنون ساکن فلوریدا هستید. شما می‌خواهید پول زیادی را در پرداخت مالیات صرفه جویی کنید. مالیات بر درآمد ایالتی در فلوریدا وجود ندارد. اما شما در شهر نیویورک می‌بینید این میزان ۳۵۰ درصد افزایش می‌یابد. آخر هفته گذشته، در شیکاگو، ۱۰۲ نفر از هموطنان ما هدف گلوله قرار گرفتند. ۱۲ کودک و ۱۴ نفر کشته شدند.

قتل عام در تمام این سال‌ها وجود داشت که جو بایدن معاون رئیس جمهور بود، باراک اوباما رئیس جمهور بود. من هیچ اصلاحاتی را که آن‌ها بعد از فرگوسن یا بعد از بالتیمور یا بسیاری از حوادث دیگر اعمال کردند، نمی‌بینم. نظر شما چیست؟

ترامپ در پاسخ گفت بله آن‌ها تقریباً هیچ کاری نکردند و من جو بایدن را فاسد می‌نامم. او فاسد است و شما به آن دولت نگاه کنید. آن‌ها تعداد بیشتری از این افراد را دارند و صبر کنید تا ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. زیرا شما یادداشت‌ها را از جلسه‌های کاخ سفید و همه موارد مشاهده کرده اید. آنچه اتفاق می‌افتد مایه ننگ است. این یک وضع فاسد است. ما آن‌ها را حین جاسوسی از ستاد مبارزات انتخاباتی خود بازداشت کردیم. آن‌ها جاسوسی می‌کردند.

من گفتم مدت‌ها قبل این موضوع وجود داشت و شما آن را به یاد دارید؟ اما من آن را بدون درنگ زیاد گفتم و معلوم شد درست است آن‌ها از ستاد مبارزات انتخاباتی من جاسوسی می‌کردند. آن‌ها به خاطر آنچه انجام داده اند باید ۵۰ سال در زندان باشند، زیرا این خیانت است. این یک کار وحشتناک است و آنچه آن‌ها با افراد دیگر انجام می‌دهند، مانند ژنرال فلین و دیگران، شرم آور است. شرم آور است.

ترامپ در پاسخ به بیماری کرونا و موارد روز افزون ابتلا در آمریکا نیز افزود نتایج بدست آمده بهتر از پیش بینی هاست. اما مسئله مهم‌تر از آن این است که شمار موارد ابتلا به این دلیل بیشتر شده است که ما گسترده‌ترین آزمایش‌ها را انجام می‌دهیم. اگر آزمایش نمی‌گرفتیم، هیچ مورد ابتلایی هم نداشتیم.

وی تصریح کرد در کشور‌های دیگر آزمایش‌ها در سطح میلیونی انجام نمی‌شود. ما تقریباً از ۳۰ میلیون نفر آزمایش گرفته ایم. وقتی از ۳۰ میلیون نفر آزمایش می‌گیرید، ممکن است حتی وقتی یک کودک آبریزش بینی دارد، بگویند کرونا دارد، یا هر اسم بیماری که می‌خواهید رویش بگذارید؛ دارد.

وقتی از افراد بیشتری آزمایش بگیرید، با موارد ابتلا هم رو به رو می‌شوید در برخی موارد افراد حتی نمی‌دانستند که بیمارند. شاید هم بیمار نباشند، اما این در آزمایش مشخص می‌شود؛ بنابراین خواهند گفت که ۳۰ میلیون آزمایش انجام شده است. در حال حاضر، درصد بزرگی از آن‌ها (مبتلا) هستند.

مجری فاکس نیوز پرسید بیایید درباره دور دوم (ریاست جمهوری) صحبت کنیم. اگر ۱۳۱ روز دیگر، شب یا زمان بامداد اعلام کنند دونالد جی ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است، به ما بگویید یکی از اولویت‌های بزرگ شما در دوره دوم ریاست جمهوری تان چیست؟

ترامپ: من همیشه گفته ام استعداد مهم‌تر از تجربه است، اما واژه تجربه، واژه بسیار مهمی است. هرگز قبلاً این کار را نکرده بودم. هرگز شب را در واشنگتن نگذرانده بودم. فکر می‌کنم ۱۷ بار به واشنگتن رفته بودم و ناگهان رئیس جمهور آمریکا شدم. با بانوی اول کشورمان در خیابان پنسیلوانیا قدم می‌زنم و می‌گویم «این فوق العاده است.»، اما من افراد زیادی در واشنگتن نمی‌شناختم.

من متعلق به آنجا نبودم. من اهل منهتن در نیویورک بودم. اما الان همه را می‌شناسم و افراد فوق العاده‌ای در دولت دارم. آدم اشتباهاتی هم می‌کند. ابلهی مثل بولتون، تمام چیزی که می‌خواهد این است که همه را بمباران کند. در حالیکه شما مجبور نیستید همه را بمباران کنید، مجبور نیستید مردم را بکشید.

در ادامه مجری از ترامپ سئوال کرد شما گفتید می‌خواهید سه مناظره با جو بایدن داشته باشید؟

ترامپ گفت بله سه مناظره خواهم داشت و هر تعداد که آن‌ها بخواهند. نگفتم که خودم بیشتر از آن می‌خواهم. اگر شما بگویید که می‌خواهید بیشتر مناظره کنید، آن‌ها می‌گویند که «اوه، او احساس می‌کند که دارد شکست می‌خورد. برای همین مناظره بیشتری می‌خواهد.» پس دوست ندارم چنین حرفی بزنم. من در هر تعداد مناظره‌ای که آن‌ها بخواهند، شرکت خواهم کرد. سه مناظره برای من کافی است.

ترامپ افزود او (جو بایدن) از همین حالا می‌گوید به خاطر کووید نمی‌تواند مناظره کند. باورتان می‌شود؟ می‌گوید «به خاطر کووید نمی‌توانم مناظره کنم.» همین دو روز پیش اشاراتی در این باره شنیدم. من گفتم «این را تماشا کنید.»

در حال حاضر من در هر تعداد مناظره‌ای که بگویید، شرکت خواهم کرد. شما منظور مرا می‌دانید. اگر بگویم می‌خواهم ۱۰ بار مناظره کنم، آن‌ها می‌گویند «او می‌ترسد. او می‌ترسد ببازد.» بنابراین، من سه بار مناظره خواهم کرد و هر اندازه‌ای که آن‌ها بخواهند. برای من فرقی ندارد. او نامزدی است که این کشور را نابود خواهد کرد و شاید خودش این کار را نکند. او تحت کنترل یک گروهک افراطی از افراد دیوانه خواهد بود که کشورمان را نابود خواهند کرد. مردم باید این را بدانند.

 

 

جدال توئیتری ترامپ و بایدن ادامه دارد

در جدیدترین مورد از حمله به رقیب انتخاباتی خود، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر حواس پرتی رقیب دموکراتش بایدن را سوژه کرد و نوشت: اشتباهات جو بایدن فاسد ادامه دارد او دیروز گفت که ما بیش از "۱۲۰ میلیون" نفر بر اثر ویروس کرونا از دست داده ایم!

بایدن، اما در آخرین توئیت خود عدم شایستگی ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا را به رخ او کشید و نوشت: هر روزی که دونالد ترامپ در دفتر کاخ سفید می‌گذراند بیشتر ثابت می‌کند که تا چه اندازه از شایستگی لازم برای ریاست بر کشور برخوردار نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه