شمانیوز

ارتش رژیم صهیونیستی از ترس انتقام حزب‌الله لبنان نظامیان خود را به حالت آماده باش کامل درآورده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : ارتش رژیم صهیونیستی همچنان نظامیان خود را در حال آماده باش کامل قرار داده است. نظامیان صهیونیست در مرز با لبنان و در خط آتش بس جولان اشغالی به حالت آماده باش کامل در آمده اند.

بر این اساس، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و مقامات عالی رتبه نظامی این رژیم از مرز لبنان سرکشی کردند. ارزیابی‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که پاسخ حزب الله لبنان به شهادت یکی از افرادش در سوریه بی تردید صورت خواهد گرفت.

این وضعیت انتظار و تنش، ارتش اسرائیل را واداشته است که نظامیان خود را در جبهه‌های سوریه و لبنان به حالت آماده باش کامل در آورد. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی لحن تهدید آمیز خود را افزایش داده است و سوریه و لبنان را مسئول هرگونه حملاتی دانسته که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل صورت بگیرد.

نتانیاهو در این باره گفت: لبنان و سوریه مسئول هرگونه حمله‌ای هستند که از خاک شان علیه اسرائیل صورت بگیرد. ما اجازه نمی‌دهیم که امنیت ما مورد تهدید قرار گیرد یا شهروندان ما مورد تهدید قرار گیرند. ما اقدام علیه نظامیان خود را تحمل نخواهیم کرد.

در حالی که ارتش اسرائیل از تحرک گشتی‌های خود کاسته است و خبری از نظامیان اسرائیل در مرز‌های شمالی نیست، پلیس نظامی اسرائیل خیابان‌های متعددی را در نزدیکی مرز با لبنان بسته است و پست‌های ایست و بازرسی خود را در مناطقی در الجلیل مستقر کرده است.

همچنین این رژیم برای مقابله با هر امر غیرمنتظره‌ای پناهگاه‌های خود را گشوده است. یکی از مقامات صهیونیست در این باره گفت: حتی اگر تهدید‌ها واقعی نباشند ما آن‌ها را جدی تلقی می‌کنیم. حزب الله لبنان می‌تواند ما را شگفت زده کند و ما در مقابل خود را به گونه‌ای مناسب آماده می‌کنیم.

با وجود آنکه اسرائیل پیش بینی نمی‌کند که حزب الله لبنان قواعد درگیری را بشکند و به جنگی فراگیر با اسرائیل وارد شود، اما مساله به طور کامل منوط به حجم ضربه‌ای است که احتمالاً حزب الله لبنان به اسرائیلی‌ها وارد کند. باید دید که اسرائیل به این حمله احتمالی چه پاسخی خواهد داد. بر اساس ارزیابی‌های اسرائیل پاسخ حزب الله صد در صد انجام خواهد شد و آنچه معلوم نیست زمان و مکان این پاسخ است. همین مساله باعث می‌شود که جبهه‌های سوریه و لبنان در حالت التهاب و آماده باش باقی بماند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied