شمانیوز

این فیلم به تازگی از انفجار روز گذشته بیروت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و این گمان را پدید آورده که پیش‌‌ از انفجار دوم، چیزی به محل انفجار اول شلیک می‌شود

این فیلم به تازگی از انفجار روز گذشته بیروت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و این گمان را پدید آورده که پیش‌‌ از انفجار دوم، چیزی به محل انفجار اول شلیک می‌شود. در کادر آبی رنگ، شی کوچکی قابل رویت است. هنوز مراجع رسمی نسبت به این فیلم اظهار نظر نکرده‌اند. 

 

 

انفجار مهیبی عصر سه شنبه بیروت پایتخت لبنان را به لرزه درآورد.وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد که تاکنون حدود ۶۴ نفر کشته و  بیش از ۳۶۰۰ نفر دیگز نیز مجروح شده اند. در حالی که هنوز ماهیت دقیق این انفجار لبنان مشخص نشده، برخی منابع ازجمله شبکه خبری اسکای نیوز عربی انفجار بیروت را ناشی  از وقوع دو انفجار پی در پی در یک انبار مواد منفجره اعلام کردندو شبکه المیادین نیز اعلام کرد که این انفجار اقدامی تروریستی نیست.

 

جزئیات وقوع انفجار حاکی از آن است  که این انفجار در انبار شماره ۱۲ بندر بیروت رخ  داد  و  به فاجعه ای در پایتخت  و حومه ان منجر شد و بازتاب آن  به مناطق مختلف لبنان تا قبرس هم رسید. براساس این گزارش به نقل از منابع لبنانی، براثر این انفجار که برخی منابع از آن به دو انفجار پی در پی تعبیر کردند، شمار زیادی از افراد کشته و مجروح شده اند که وزیر بهداشت لبنان تاکنون آنها را نزدیک به ۳۰۰۰ نفر اعلام کرده است.

 

آتش سوزی همچنان ادامه دارد

خبرنگار المیادین در بیروت گزارش  داد که آتش سوزی در انبار شماره ۱۲ و جایی که انفجار رخ داده، همچنان ادامه دارد.

براساس گزارش این شبکه، روند انتقال مجروحان انفجار همچنان ادامه دارد و براثر انفجار به ساختمان های زیادی خسارت وارد آمده است.

المیادین افزود که نگرانی هایی از وقوع شمار زیاد کشته شدگان ناشی از این انفجار وجود دارد. انبار غلات در بندر بیروت براثر این انفجار به طور کامل تخریب شده است.

 

اسکای نیوز : وقوع ۲ انفجار پی در پی در بندر بیروت/ دست کم ۱۰ کشته 

شبکه خبری اسکای نیوز  عربی در خبری اعلام کرد که وقوع دو انفجار پی در پی در داخل بندر بیروت تایید شده است.

همین شبکه افزود: مدیر امنیت عمومی لبنان کشته شدن شماری از افراد در این دو انفجار را تایید کرده است.

اسکای نیوز به نقل از منابع پزشکی از کشته شدن دست کم ۱۰ نفر در این انفجارها خبر داده است.

همزمان المیادین نیز گزارش داد که آمبولانس ها همچنان در حال انتقال مجروحان هستند و محافل پزشکی از کشته شدن شماری از افراد در این انفجار خبر می دهند.

براساس گزارش این شبکه، مدیر کل گمرک لبنان اعلام کرده که ماده نیترات دلیل انفجار عظیم در بندر بیروت بوده است.

رویترز به نقل از منابع امنیتی لبنان گزارش داد دستکم در انفجار امروز ده نفر جان خود را از دست داده اند

 

امنیت عمومی لبنان: اطلاعات تایید شده انفجار را منتشر خواهیم کرد

مدیرکل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که نمی تواند تحقیقات را پیش‌بینی کرد و پس از اتمام آن، اطلاعات تایید شده این حادثه را منتشر خواهیم کرد.

به نقل از المیادین، سرتیپ «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان به وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: آنچه رخ داد به دلیل انفجار ترقه ها نبوده است، بلکه به دلیل انفجار مواد منفجره قوی بوده است که از چند سال پیش مصادره شده بود.

عباس ابراهیم تاکید کرد: نمی توان تحقیقات را پیش‎‌بینی کرد و پس از اتمام تحقیقات و تایید اطلاعات آن را منتشر و در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه