شمانیوز

دونالد ترامپ انجام تست اعتیاد را برای خودش و بایدن پیش از برگزاری نخستین مناظره انتخاباتی ۲۰۲۰ که ماه آینده برگزار می‌شود، درخواست کرد.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ سه مناظره زنده تلویزیونی خواهند داشت. ترامپ انجام تست اعتیاد را برای خودش و بایدن پیش از برگزاری نخستین مناظره که ماه آینده برگزار می‌شود، درخواست کرده است.

ترامپ به نشریه واشنگتن اگزمینر گفت متوجه پیشرفت ناگهانی بایدن در بحث‌های تلویزیونی شده است.

رئیس جمهور هیچ مدرکی درباره استفاده احتمالی رقیبش از مواد مخدر ارائه نکرد و تنها گفت «من در این مسئله بسیار خوبم.»

بایدن و ترامپ پیش از برگزاری انتخابات در نوامبر سه مناظره تلویزیونی خواهند داشت.

در سال ۲۰۱۶ نیز ترامپ گفت هیلاری کلینتون رقیب وقتش قبل از مناظره هایشان دوپینگ کرده بود و پیش از برگزاری آخرین مناظره انتخاباتی تلویزیونی وی را به چالش کشاند که تست اعتیاد بدهد. اردوی انتخاباتی کلینتون خود را از این چالش کنار کشیدند.

ترامپ به واشنگتن اگزمینر گفت: «نمی دانم چطور زمانی که بایدن در مناظره‌های خود اینقدر ناهماهنگ عمل کرد و، اما ناگهان همه چیز برای وی خوب و علیه برنی سندرز شد.»

وی افزود «این اتفاق به این دلیل نیفتاد که وی وینستون چرچیل بود، زیرا بایدن، چرچیل نبود همه مناظره‌های وی عادی و کسل کننده بود. می‌دانید هیچ چیز شگفت انگیزی رخ نداده است و ما می‌خواهیم یک آزمایش اعتیاد انجام شود.»

سه مناظره ریاست جمهوری در کلیولند اوهایو در ۲۹ سپتامبر، در میامی فلوریدا در ۱۶ اکتبر و در نشویل ایالت تنسی در ۲۲ اکتبر برگزار خواهند شد.

ترامپ مناظره‌های بیشتر را با بایدن درخواست کرد، اما کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری این درخواست را رد کرد. ترامپ سپس درخواست کرد نخستین مناظره به نفع رای دهندگان زودتر برگزار شود که این بار هم درخواستش رد شد.

ترامپ ۷۴ ساله و بایدن ۷۷ ساله هر دو، یکدیگر را به دچار شدن به زوال عقل متهم کرده اند. مایک پنس معاون رئیس جمهور در کنوانسیون جمهوری خواهان سخنرانی کرد.

کلیان کان مشاور کاخ سفید که در اواخر ماه جاری منصب خود را ترک می‌کند در جمع سخنرانان در این کنوانسیون است.


منبع: خبرگزاری صداوسیما

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied