شمانیوز

امیر قطر در دیدار با مشاور و داماد رئیس جمهور آمریکا خواستار اجرای راهکار دودولتی در فلسطین شد.

امیر قطر روز چهارشنبه در دیدار با فرستاده و داماد رئیس جمهور آمریکا گفت که مواضع این کشور در قبال فلسطین ثابت است.

«دیوان امیری قطر» طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تمیم بن حمد آل ثانی امروز از «جارد کوشنر» در دوحه  استقبال کرده و در این دیدار «فرآیند صلح در منطقه خاورمیانه» بررسی شده است.

بر اساس این بیانیه‌، امیر قطر گفته است که موضع این کشور در قبال مسئله فلسطین ثابت بوده و دوحه خواهان ایجاد راه حل عادلانه برای این مسئله آن هم بر اساس قطعنامه‌های قانونی بین‌المللی و ابتکار عمل «صلح عربی» (به‌رسمیت شناختن اسرائیل توسط کشورهای عربی در قبال تشکیل کشور فلسطین) و «راهکار دو دولتی» (دولت فلسطین و دولت اسرائیل) است به گونه‌ای که امنیت و ثبات منطقه را تأمین و محقق کند.

اظهارات امیر قطر در دیدار با داماد و مشاور ارشد ترامپ در حالی است که اخیراً امارات و رژیم صهیونیستی با وساطت آمریکا بر سر عادی‌سازی روابط به توافق رسیده‌اند و کوشنر به همراه مشاور نخست‌وزیر این رژیم و «رابرت اوبرایان»، مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا از دوشنبه سفر منطقه‌ای با هدف ترغیب کشورهای عربی به خلیج فارس داشته‌ است.

طی این سفر برای اولین بار عربستان سعودی رسماً اجازه داد که یک هواپیمای اسرائیلی از آسمان خود عبور کرده و در ابوظبی به زمین بنشیند. کوشنر در  این سفر با مقامات بحرین و سعودی نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.


منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه