شمانیوز

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه از افزودن اسامی چهار شهروند ونزوئلایی از جمله یک قاضی و یک فرماندار سابق به فهرست تحریم های واشنگتن خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه از تحریم چهار تبعه ونزوئلا خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، یک قاضی، یک فرماندار سابق و دو شهروند دیگر ونزوئلا افرادی هستند که وزارت خزانه داری آمریکا آنها را تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که «ایندیرا مایرا آلفونزو ایزاگویر» قاضی سابق دادگاه عالی ونزوئلا و رئیس شورای ملی انتخابات این کشور را تحریم کرده است.

«دیوید اوجنیو دلیما سالاس» فرماندار سابق، «رینالدو انریکه» دادستان کل و «خوزه لوئیس گویترز پارا» از مقامات شورای ملی انتخابات هم دیگر اتباع ونزوئلا هستند که به فهرست تحریم های آمریکا اضافه شدند.

این در حالی است که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا هم پیش از این گفته بود که دونالد ترامپ همتای آمریکایی، دستور قتل او را صادر کرده و اکنون به دنبال تک‌تیراندازهایی است که این ماموریت را به عهده بگیرند.

وی در این باره گفت: من قربانی وحشیانه‌ترین تهاجم بوده‌ام. دولت آمریکا ۱۵ میلیون دلار برای سرم جایزه تعیین کرد. دونالد ترامپ با فرمان قتلم موافقت کرد. بزرگ‌نمایی نمی‌کنم. آنها دنبال اعزام گروهی از تک‌تیراندازها یا استخدام آنها در ونزوئلا هستند تا مرا بکشند. ترامپ چنین تصمیمی را گرفته است.

این نخستین باری نیست که واشنگتن به دنبال براندازی دولت مادورو است و پیشتر نیز در اقداماتی نافرجام، کودتا علیه وی را تدارک دیده بود.

در بهار سال گذشته بود که وزارت دادگستری آمریکا، مادورو و ۱۴ تن دیگر از رهبران ونزوئلا را به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر متهم کرد و بعدها، وزارت خارجه آمریکا با استناد به همین اتهام، برای بازداشت مادورو ۱۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه