شمانیوز

این لیست به طرز حیرت انگیزی طولانی است. فقط چند کشور افریقایی از محدودیت‌ها مستثنا شده‌اند.

در چند روز اخیر اخبار جدیدی درباره تحریم‌های آمریکا برای چند کشور مختلف منتشر شده است. طبق قانون پیشنهادی جدید دولت ترامپ، اگر در ایران یا یکی از کشورهای لیست طولانی مورد نظر وزارت امنیت داخلی امریکا متولد شده باشید یا شهروند آن باشید، از دریافت مدرک چهار ساله تحصیلی در ایالات متحده منع می‌شوید چراکه دولت آمریکا قصد دارد ویزاهای دانشجویی را برای اتباع این کشورها به دو‌ سال محدود کند.

این لیست به طرز حیرت انگیزی طولانی است. فقط چند کشور افریقایی از محدودیت‌ها مستثنا شده‌اند.

ایران، عراق، افغانستان، قرقیزستان، بنین، تاجیکستان، سوریه، یمن، فیلیپین، ترکمنستان، ویتنام، ازبکستان، غنا، کره شمالی، بوتان، بورکینافاسو، بوروندی، کامرون، جمهوری افریقای مرکزی، چاد، کنگو، ساحل عاج، جیبوتی، گینه استوایی، اریتره و ده‌ها کشور دیگر در این لیست قرار دارند.

اگر قانون پیشنهادی جدید دولت ترامپ اجرا شود، عملا دانشجویان بین‌المللی از کشورهای حاضر در این لیست از گرفتن مدرک چهار ساله در ایالات متحده محروم می‌شوند.

نکته مهم این است که دانشجویانی که از اخذ ویزای بیش از دو سال، محروم شده اند، می‌توانند در طول دوره تحصیل خود چندین ویزای دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند مدرک چهار ساله بگیرند. اما نمی‌توان تضمین کرد که همه دانشجویان بتوانند از این امکان استفاده کنند زیرا علاوه بر اینکه هزینه جدیدی را به دانشجویان تحمیل می‌کند، ممکن است ویزای آنها تمدید نشود.

 

 

منبع: گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه