شمانیوز

بامداد امروز مقاومت فلسطین با بمباران تأسیسات هسته‌ای «دیمونا» سرزمین‌های اشغالی را لرزاند و شبانه خواب را از چمشان مقامات اسرائیلی گرفت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، بامداد امروز مقاومت فلسطین با بمباران تأسیسات هسته‌ای «دیمونا» سرزمین‌های اشغالی را لرزاند و شبانه خواب را از چمشان مقامات اسرائیلی گرفت. با حمله شبانه به تأسیسات هسته‌ای «دیمونا» سیستم پدافند هوایی پاتریوت فعال و نیروی هوایی رژیم صهیونیستی بر فراز این منطقه به پرواز درآمد. سیستم پدافند هوایی اسرائیل نه‌تنها نتوانست حملات موشکی نیروهای مقاومت را خنثی کند بلکه در شناسایی منبع شلیک موشک هم عاجز بودند.

افتضاح برای ارتش صهیونیستی

مقامات رژیم اشغالگر قدس تلاش بسیاری کردند تا حملات موشکی بامداد امروز، پنهان باقی بماند و اصلاً رسانه‌ای نشود اما شدت انفجار به حدی بود که موجب رعب و وحشت ساکنان اطراف تأسیسات هسته‌‌ای «دیمونا» شده بود و مردم با وحشت به پناهگاه‌های زیرزمینی هجوم بردند و در نهایت رسانه‌های اسرائیلی خبر انفجار را به طور رسمی اعلام کردند؛ طوری که خبرنگار روزنامه جروزالم‌پست نوشت: «صدای چندین انفجار در اورشلیم (قدس اشغالی)، مودیعین، رخووت، کریات اونو، بئر السبع و چند منطقه دیگر به گوش می‌رسد. گزارش‌هایی از به‌کار رفتن سامانه پدافندی پاتریوت نیز منتشر شده است.»

هیبت پوشالی ارتش صهیونیستی شکست

شدت انفجار به حدی بود که خانه‌های منطق الخلیل، قدس و رام‌الله لرزید. همچنین این اتفاق می‌تواند یک افتضاح بزرگ سیاسی برای بنیامین نتانیاهو محسوب شود و قطعاً بر آینده سیاسی او در اسرائیل تأثیرگذار خواهد بود؛ زیرا تأسیسات هسته‌ای دیمونا تحت نظر قوی‌ترین سیستم‌های امنیتی و دفاعی قرار داشت که نتوانستند در برابر موشک‌های مقاومت از خود واکنش صحیح نشان دهند و حتی هیبت و جایگاه پوشالی ارتش رژیم صهیونیستی را در میان ساکنان اراضی اشغالی به لرزه انداخت.

همانطورکه گفته شد؛ حمله نیروهای مقاومت موجب گیجی و واماندگی ارتش رژیم صهیونیستی شد. صهیونیست‌ها که نمی‌دانستند از کجا و از که چنین ضربه‌ای را خورده‌اند بلافاصله به سوریه حملات کورکورانه انجام دادند؛ درصورتی که اصلاً منبع شلیک موشک از سوریه نبود. در این رابطه ارتش رژیم صهیونیستی درباره انفجار نزدیک دیمونا گزارش کرد: «به‌دنبال گزارش فعال‌شدن هشدار، یک فروند موشک هوا به زمین از خاک سوریه به اسرائیل شلیک شد که در منطقه نقب سقوط کرد. در پاسخ به آن، چند دقیقه پیش، ارتش اسرائیل سکوی پرتاب موشک زمین به هوا را در منطقه سوریه مورد حمله قرار داد.»

حملاتی کور، پاسخ حملات هوشمند مقاومت!

تمامی احزاب و جناح‌های سیاسی اسرائیل این حمله را اتفاقی بد و ناخوشایند برای اسرائیل توصیف کردند و هرچند رسانه‌‎های اسرائیلی و آمریکایی تلاش می‌کنند، این حمله را به ایران نسبت دهند اما نتوانسته‌اند این ادعای خود را ثابت کنند و به همین دلیل است که به سوریه حملات کور انجام دادند که حتی این حملات کور هم با مقاومت ارتش سوریه مواجه شد و سامانه‌های ضدهوایی سوریه، بیشتر موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و منهدم ساخت.

براساس این گزارش؛ شرایطی که رژیم صهیونیستی در آن به سر می‌برد اصلاً مناسب نیست؛ زیرا اخیراً کشتی‌های تجاری متعلق به این رژیم با حملات راکتی مواجه و از سوی دیگر یک کارخانه تولید موشک هم در اراضی اشغالی منفجر شد و حمله به تأسیسات هسته‌ای دیمونا سومین افتضاحی است که برای رژیم صهیونیستی و ارتش پوشالی آن به بار آمده است و قطعاً دیمونا آخرین افتضاح برای رژیم صهیونیستی نخواهد بود.

گزارش از سعید امینی

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied