شمانیوز

آریا عظیمی نژاد یکی از داوران محبوب عصر جدید چند سال پیش در برنامه خندوانه رامبد جوان حضور یافته بود و از درگیری خود با یک راننده پرده برداشت فیلم صحبت های ایشان را می توانید در این صفحه مشاهده کنید.

آریا عظیمی نژاد یکی از داوران محبوب عصر جدید چند سال پیش در برنامه خندوانه رامبد جوان حضور یافته بود و از درگیری خود با یک راننده پرده برداشت.آریا عظیمی نژاد متولد 5 اردیبهشت ماه 1352 می باشد وی در تهران به دنیا آمده و کارشناسی موسیقی خوانده آریا عظیمی نژاد آهنگساز و نوازنده معروف ایرانیست از آثار مهم آریا عظیمی نژاد در این سالها میتوان سریالهای پایتخت ،  فیلم عشق ، میم مثل مادر و شاهزاده روم را نام برد

 

 

 

مشهور ترین کارهای آریا عظیمی نژاد

 

از مشهور ترین کارهای او می توانیم: آهنگسازی مجموعه پایتخت و فیلم سینمایی میم مثل مادر را نام ببریم.

 

در کارنامه کاری عظیمی نژاد،آهنگسازی برای شش تئاتر،30 سریال تلویزیونی و بیش از 20 فیلم سینمایی و چندین فیلم کوتاه دیده می شود. از جمله معروف ترین سریال هایی کـه موزیک آن نیز اقبال عمومی بسیاری یافت، سریال پایتخت بـه کارگردانی سیروس مقدم بودکه عظیمی نژاد توانست با بهره گیری از موسیقی فولکلور شمال و بعد ها در قسمت دوم فولکور جنوب کار او را در دید مخاطبان بسیار ارزشمند کرد.

 

خانواده هنری آریا عظیمی نژاد

 

 آریا عظیمی نژاد فرزند جمشید عظیمی نژاد در خانواده هنری به دنیا آمد پدرش سال ها فعالیت خود را در زمینه نوجوانان و کودکان ادامه داده و محبوبیت وی با برنامه خانه عروسک ها که در سالهای ابتدایی انقلاب از تلویزیون پخش میشد به چشم آمد.

 

از آریا عظیمی نژاد داور مسابقه عصر جدید بیشتر بدانید

 

 جالب است بدانید استعداد موسیقیایی آریا عظیمی نژاد توسط پدرش کشف شد و در عرصه موزیک بسیار توانمند و موفق است. موفقیت هایی که آریا عظیمی نژاد کسب کرده است تنها به داخل کشور محدود نمی شود چرا که او در سال 83 و در جشنواره موسیقی بریتانیا مقام دوم را کسب کرد .

 

موفقیت او در بریتانیا با رشته فولکلور بین المللی با تکنوازی سه تار درخشید و این اتفاق منجر به آشنایی وی با پیانو نواز و آهنگساز معروف بریتانیایی جاسلین پوک شد و ادامه این آشنایی به همکاری شان در چند پروژه نیز ختم شد و توانست موفق به ساخت چندین قطعه برای فیلم های خارجی شود.

 

مهم ترین دلیل موفقیت و درخشش آریا عظیمی نژاد زبان ساده و گویا و فاخری میباشد که وی در موسیقی هایش به کار میبرد آریا شخص بسیار ساکت و صبوری در زندگی شخصی خود است.

5e1ab9bd51444

 

خصوصیت اخلاقی آریا عظیمی نژاد

 آریا به خاطر حجب اخلاقی که دارد بسیار کم صحبت و کم رو است و این مانع برون ریزی خشم و هیجان اوست آرام بودن او باعث شده در جمع و دورهمی ها کمتر شرکت کنند ولی برای خانواده خود و دوستانش اوقات بیشتری را صرف می کند.

 

 شروع فعالیت هنری آریا عظیمی نژاد

نقطه شروع فعالیت هنری آریا عظیمی نژاد به سال 72 مربوط می شود که در رشته موسیقی دانشگاه آزاد واحد هنر و معماری پذیرفته می شود و در کنار اساتیدی همچون مصطفی کمال پورتراب و فرهاد فخرالدینی به یادگیری اصول موسیقی می پردازد. وی از سال دوم دانشگاه کار حرفه ای موسیقی را با موسیقی تئاتر شروع کرد و در زمان بسیار کمی توانست نامزد دریافت بهترین موسیقی در جشنواره های بین المللی تئاتر انتخاب شود.

 

ماجرای ناشنوایی 10 ساله آریا عظیمی نژاد

آهنگساز مجموعه تلویزیونی «پایتخت» با بیان این کـه بـه مدت 10 سال ناشنوای کامل بودم، درخصوص بیماری خود گفت:مـن در سن 20 سالگی متوجه آسیب دیدگی گوشم شدم و پس از مراجعه بـه پزشک بـه مـن گفتند کـه تا سال دیگر ناشنوا می‌شوی و باید کار موسیقی را کنار بگذاری و همین هم شد. مـن در سن 30 سالگی «کر» مطلق بودم و هیچ چیز را نمی شنیدم.  تنها از روی لب خوانی متوجه جملات و حرف ها میشدم. اما بعد از 10 سال و دوندگی های زیاد روزی وارد مطب پزشکی حاذق شدم و با روند درمان این پزشک شنوایی کاملم رابه دست آوردم. وی با عنوان این کـه هنوز از ساخت قطعات جدید استرس می‌گیرم، بیان کرد:در وهله اول ودر انجام کار آدم آرامی هستم، اما همیشه برای شروع هر کار جدیدی، نگرانی و استرس این را دارم کـه بـه تکرار نیفتم و جذابیت داشته باشم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • سوگلی علیزاده

    خیلی انسان خوب وباشرفی ایست آقای عظیمی نژاد💙💙

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه