شمانیوز

با توجه به تعطیلات پیش رو مردم به کیش و قشم هجوم بردند که این اتفاق باعث نگرانی همگان برای شیوع کرونا در کشور شد در فیلم زیر تماشا کنید...

با توجه به تعطیلات پیش رو مردم به کیش و قشم هجوم بردند که این اتفاق باعث نگرانی همگان برای شیوع کرونا در کشور شد در فیلم زیر تماشا کنید... مقام‌های استان هرمزگان، کیش و قشم می‌گویند طی روزهای اخیر بیش از ۳۰ هزار مسافر از راه‌های هوایی و دریایی با هواپیما و ماشین وارد قشم شده اند..

 

 

 

بگفته مقام‌های وزارت بهداشت سفر‌های مردم به شمال و جنوب زنگ خطر وقوع موجه چهارم کرونا است. علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت : متاسفانه در برخی نقاط کشور شاهد عدم رعایت پروتکل‌ها بودیم. مسافرت‌های زیادی به جنوب و شمال کشور، نظیر قشم و شمال داشتیم که هشدار جدی است و اگر رعایت نکنیم موج چهارم در اسفند و بهمن شکل می‌گیرد و ۸ هزار تا ۱۰ هزار فوت بیشتر خواهیم داشت. مقام‌های محلی می‌گویند، سواحل و بوستان‌های جزیره قشم، جزیره هرمز و شهر بندرعباس مملو از مسافرانی است که بدون توجه به شرایط کرونایی به هرمزگان سفر کرده اند.

 

طبق اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، وضعیت شهر بندرعباس زرد و وضعیت جزیره قشم آبی اعلام شد. اعلام همین رنگ بندی‌های جدید باعث شد که در تعطیلات آخر هفته گذشته (پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ دی) مسافرانی از سراسر کشور کوله بار سفر را ببندند و به سمت استان هرمزگان و از جمله شهر بندرعباس، جزایر قشم ، هرمز و کیش حرکت کنند. مسئولان منطقه آزاد کیش نیز می گویند ، هتل های این منطقه مملو از مسافر است و دیگر ظرفیت پذیرش مسافر ندارند.

 

بنابر بر مشاهدات عینی و به گفته اهالی جزیره قشم و شهر بندرعباس طی این دو روز مسافران بسیار زیادی بدون توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و حتی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سواحل و بوستان‌های‌های این دو شهر در حال خوشگذرانی و تفریح بودند و البته همچنان هم هستند.

 

هجوم مردم به بندرعباس، جزیره قشم و هرمز باعث شده مردم این مناطق بشدت نگران شیوع کرونا در شهرهایشان شود. مردم منطقه می‌گویند مسافران به هیچوجه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند. فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز پنجشنبه هفته گذشته به نیروی انتظامی و فرماندار بندرعباس دستور داد تا از برگزاری هرگونه تجمع در سواحل بندرعباس جلوگیری کنند. اما نکته مهم اینکه وقتی مسافران بدون هیچ محدودیتی از استان‌های مختلف خود را به هرمزگان می‌رسانند چگونه می‌شود در داخل شهر جلو آنها را گرفت؟! به نظر می‌رسد که مسئولان استان هرمزگان و ستاد ملی مقابله با کرونا باید هر چه زودتر نسبت به وضع موجود فکر اساسی بکنند و گرنه طی روز‌های آینده شاهد موج جدیدی از شیوع کرونا در هرمزگان خواهیم بود و البته نوشدارویی که دیگر شاید بی فایده باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied