کد خبر : 883757

مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات امروز با دیدار میزبان این رقابت‌ها با بحرین کلید می‌خورد.

مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 امارات امروز(شنبه) با دیدار تیم میزبان رقابت ها با تیم ملی بحرین کلید می خورد.

*میزبان نه چندان آماده

همیشه میزبان های مسابقات جام ملت های آسیا از مدعیان این رقابت ها بودند ولی با نگاه به وضعیت کنونی تیم ملی امارات متوجه می شویم که این تیم نمی تواند مدعی قهرمانی باشد. شوک بزرگ برای تیم ملی امارات با مصدومیت شدید عمر عبدالرحمن شکل گرفت. ستاره بی چون و چرای اماراتی ها که تازه الهلال عربستان رفته بود در یکی از بازی هایش برای تیم عربستانی رباط صلیبی پاره کرد تا مهمترین تورنمنت آسیایی را از دست دهد. با مصدومیت عموری انگار آرزوهای امارات همان موقع از بین رفت.امارات البته دست بردار نبود و زاکرونی، سرمربی سرشناس ایتالیایی را آورد تا امیدوار به شگفتی سازی باشد.

* 4 مدعی اصلی قهرمانی

با نگاهی گذرا به تیم های مدعی این دوره از رقابت ها اکثر کارشناس فوتبال در سطح آسیا بر روی 4 تیم اتفاق نظر دارند. تیم ملی کشورمان یکی از این مدعیان است. 3 مدعی دیگر را می توان استرالیا، ژاپن و کره جنوبی نام برد.

ژاپن که در جام جهانی نمایش خوبی داشت با بدشانسی هم روبرو شد. بدشانسی ژاپن این بود که با تیم ملی بلژیک آماده تر از همیشه و یکی از مدعیان قهرمانی رودررو شد. البته ژاپنی ها با بازی های روان و بی نظیرشان همه دنیا را وادار به سکوت و احترام کردند. به همین خاطر بسیاری از کارشناسان فوتبال معتقدند که سامورایی ها اولین شانس قهرمانی در این رقابت ها هستند.

تیم ملی کشورمان نیز با نمایش خوبی که در جام جهانی مقابل قدرت های بزرگ دنیا مثل اسپانیا و پرتغال نشان داد در این دوره پا به امارات گذاشته تا میان 4 تیم برتر آسیا قرار گیرد و برای قهرمانی از نظر فنی چیزی کم ندارد.

استرالیا نیز پا به این رقابت ها گذاشته تا از عنوان قهرمانی اش در سال 2015 دفاع کند. اما کانگوروها پیش از آغاز این مسابقات با بدشانسی مواجه شدند. در ابتدا دانیل ارزانی، ستاره و پدیده ایرانی الاصل استرالیایی ها مصدوم شد و این مسابقات را از دست داد. ارزانی از پدیده های فوتبال دنیا است و نبود او برای استرالیایی ها ضربه بزرگی است. این تنها مصدوم کانگوروها نبود بلکه چند روز پیش آرون موی، هافبک سرشناس این تیم نیز رسما این بازی را به خاطر مصدومیت از دست داد تا نگرانی مدافع عنوان قهرمانی بیشتر شود.

کره جنوبی دیگر مدعی قهرمانی در این رقابت ها است. با نگاه به بازیکنان تیم ملی کره متوجه می شوید که ستاره بلامنازع این روزهای کره ای ها سون هئونگ مین، ستاره تاتنهام است. کاپیتان فعلی تیم ملی کره با بازی های چشم نواز و تاثیرگذارش در لیگ جزیره توجه تمام فوتبال دوستان را به خود جلب کرده است و همه منتظر درخشش او به همراه تیم ملی کشورش در جام ملت ها هستند.

همه چیز در مورد جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات + زمان دیدارها

*نگاه به اولین بازی گروه ها در جام ملت‌های آسیا 2019

گروه A:

امارات-بحرین 15 دی ماه-ورزشگاه زاید ابوظبی(افتتاحیه مسابقات)

گروه B:

استرالیا-اردن 16 دی ماه-ورزشگاه هزاع بن زاید العین

گروه C:

چین-قرقیزستان 17 دی ماه-ورزشگاه شیخ خلیفه العین

گروه D:

ایران-یمن 17 دی ماه-ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی

گروه E:

عربستان-کره شمالی 18 دی ماه- ورزشگاه آل مکتوم دبی

گروه F:

ژاپن-ترکمنستان 19 دی ماه-ورزشگاه آل نهیان ابوظبی

برنامه بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ امارات - بحرین ورزش گاه زاید ابوظبی

۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ استرالیا - اردن ورزش گاه هزاع بن زاید

۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ تایلند - هند ورزش گاه آل نهیان ابوظبی

۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ سوریه - فلسطین ورزش گاه شارجه

۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ چین- قرقیزستان ورزش گاه خلیفه بن زاید

۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ کره جنوبی - فیلیپین ورزش گاه آل مکتوم دبی

۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ ایران- یمن ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی

۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ عراق - ویتنام ورزش گاه زاید ابوظبی

۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ عربستان - کره شمالی مکتوم بن راشد دبی

۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ ژاپن- ترکمنستان ورزش گاه آل نهیان ابوظبی

۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ ازبکستان- عمان ورزش گاه شارجه

۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ قطر - لبنان ورزش گاه هزاع بن زاید

۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ بحرین - تایلند ورزش گاه آل مکتوم دبی

۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ اردن - سوریه ورزش گاه خلیفه بن زاید

۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ هند - امارات ورزش گاه زاید ابوظبی

۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ استرالیا - فلسطین ورزش گاه مکتوم بن راشد

۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ فیلیپین - چین ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی

۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ قرقیزستان - کره جنوبی ورزش گاه هزاع بن زاید

۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰/ ایران - ویتنام ورزش گاه آل نهیان ابوظبی

۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ عراق - یمن ورزش گاه شارجه

۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ عربستان- لبنان ورزش گاه مکتوم بن راشد دبی

۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ ژاپن- عمان ورزش گاه زاید ابوظبی

۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ازبکستان- ترکمنستان ورزش گاه مکتوم بن راشد دبی

۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ امارات- تایلند ورزش گاه هزاع بن زاید

۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ هند- بحرین ورزش گاه شارجه

۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ استرالیا- سوریه ورزش گاه خلیفه بن زاید

۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ فلسطین - اردن ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی

۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ کره جنوبی- چین ورزش گاه آل نهیان ابوظبی

۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰/ قرقیزستان- فیلیپین ورزش گاه مکتوم بن راشد دبی

۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ ایران- عراق ورزش گاه آل مکتوم دبی

۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ویتنام - یمن ورزش گاه هزاع بن زاید

۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ عربستان- قطر ورزش گاه زاید ابوظبی

۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ لبنان- کره شمالی ورزش گاه شارجه

۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ژاپن- ازبکستان ورزش گاه خلیفه بن زاید

۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ عمان - ترکمنستان ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی

مرحله یک هشتم نهایی

۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ سرگروه B- تیم سوم A/C/D ورزش گاه آل مکتوم دبی (بازی ۳۷)

۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ تیم دوم گروه A- تیم دوم گروه C ورزش گاه هزاع بن زاید (بازی ۳۸)

۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ سرگروه D- تیم سوم B/E/F ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی (بازی ۳۹)

۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ سرگروه F- تیم دوم گروه E ورزش گاه شارجه (بازی۴۰)

۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ تیم دوم گروه B- تیم دوم گروه F ورزش گاه خلیفه بن زاید (بازی ۴۱)

۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ سرگروه A- تیم سوم C/D/E ورزش گاه زاید ابوظبی (بازی ۴۲)

۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ سرگروه C- تیم سوم A/B/F ورزش گاه مکتوم بن راشد دبی (بازی ۴۳)

۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ سرگروه A- تیم دوم D ورزش گاه زاید ابوظبی (بازی ۴۴)

مرحله یک چهارم نهایی

۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ برنده بازی ۳۷- برنده بازی ۴۰ ورزش گاه آل مکتوم دبی (بازی ۴۵)

۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ برنده بازی ۳۸ - برنده بازی ۳۹ ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی (بازی ۴۶)

۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ برنده بازی ۴۳ - برنده بازی ۴۴ ورزش گاه زاید ابوظبی (بازی ۴۷)

۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ برنده بازی ۴۲- برنده بازی ۴۱ ورزش گاه هزاع بن زاید (بازی ۴۸)

مرحله نیمه نهایی

۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ برنده بازی ۴۶- برنده بازی ۴۵ ورزش گاه هزاع بن زاید (بازی ۴۹)

۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ برنده بازی ۴۷- برنده بازی ۴۸ ورزش گاه محمد بن زاید ابوظبی (بازی ۵۰)

مرحله نهایی

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ برنده بازی ۴۹- برنده بازی ۵۰ ورزش گاه زاید ابوظبی

شما می توانید در انتهای این خبر(قسمت نظرات) نقطه نظر خود را در اختیار سایر خوانندگان مطلب قرار دهید

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید