شمانیوز

باکیفیت‌ها به‌خط شدند؛

جام ملت‌های آسیای 2019 امارات برای ایران از عصر امروز آغاز خواهد شد.

به گزارش شما نیوز، شاگردان کي‌روش امروز در اولين گام به مصاف تيم ملی يمن، حريفي ناشناخته، خواهند رفت تا راه بلند خود را براي پايان‌دادن به حسرت 43‌ساله شروع کنند. کارلوس کي‌روش هرچند که در انتخاب نفرات برای خطوط دفاعی وسواس به خرج داده و در ديدارهای مختلف بازيکنان زيادی را تست کرده، در خط حمله آن‌قدر دستش باز است که مي‌تواند تا پايان تورنمنت خط جلو را با تنوع بيشتری به ميدان بفرستد. به اين اسامی نگاه کنيد: سردار آزمون، مهدی طارمی، عليرضا جهانبخش، مهدی ترابي، وحيد اميری، سامان قدوس و کريم انصاري‌فرد. هرکدام از اين بازيکنان در تيم‌های باشگاهي‌شان وزنه محسوب مي‌شوند.

دردسر بزرگ کی‌روش در خط حمله تیم ملی ایران

ترافيک در خط حمله آن‌قدر زياد بود که کاوه رضايي و علی عليپور نتوانستند خودشان را در فهرست جای دهند. سردار در بين اين اسامي اميد اول کارلوس کي‌روش در نوک خط حمله خواهد بود و به احتمال فراوان مهدی طارمي و وحيد اميری به‌عنوان دو بال کناري در خط حمله اضافه خواهند شد. هرچند باز هم احتمال تغييرات و جابه‌جايی بازيکنان وجود دارد. آنچه مي‌تواند پيش‌درآمدی بر ترکيب احتمالی ايران در خط تهاجمي باشد، عملکرد بازيکنان ايران در طول نيم‌فصل اول خواهد بود.

سردار آزمون سردار که آمار بيش از هزار دقيقه گل‌نزدن را در تيم باشگاهي خود به ثبت رسانده بود، به‌مرور عملکردش را بهبود بخشيد و حالا با اين کارنامه به جام ملت‌هاي آسيا مي‌رود: 14 مسابقه، چهار گل زده و چهار پاس گل، آمار سردار در ليگ برتر روسيه است. سردار اميد اول گل‌زني تيم ملي ايران در اين دوره از رقابت‌ها است. کي‌روش اميدوار است سردار ايراني همانند دوره قبل در امر گل‌زني موفق باشد تا ايران بتواند بعد از مدت‌ها با گل‌زني مهاجم نوک خود به موفقيت دست يابد.

مهدي طارمي آقاي گل دو فصل پيش ليگ برتر ايران با تصميمي اشتباه علاوه بر محروميت چهارماهه‌ خود باعث محروميت پرسپوليس از دو پنجره نقل‌و‌انتقالاتي شد. طارمي که ديگر نمي‌خواست در ليگ ايران بازي کند، به پيشنهاد الغرافه قطر پاسخ مثبت داد و به ليگ ستارگان اين کشور پيوست. در فصل اول حضورش عملکرد حدودا مقبولي داشت؛ اما نتوانست تيمش را کمک کند تا به مرحله حذفي ليگ قهرمانان آسيا برسند و در مرحله مقدماتي با قرارگرفتن در جايگاه سوم گروهي از دور رقابت‌ها کنار رفتند. در فصل جديد طارمي همان بازيکن قابل‌انتظار شد. دونده و بي‌دقت در زدن ضربات آخر! طارمي در اين فصل آن‌قدر بي‌دقت عمل کرد که هواداران الغرافه در فضاي مجازي خواستار فسخ قرارداد اين بازيکن شدند. مهاجم پرحاشيه الغرافه در 15 مسابقه اين فصل براي تيمش بازي کرد. طارمي در اين مدت شش گل زد که در قياس با ساير مهاجمان ليگ ستارگان قطر در بين گل‌زنان برتر هم قرار نگرفته است.

وحيد اميري هافبک چپ محبوب برانکو در فصل جديد تصميم گرفت حضور در ليگ خارج از ايران را تجربه کند؛ به‌همين‌دليل با سيدمجيد حسيني به ترابوزون اسپور ترکيه رفت. او که در ديدار دوستانه تيمش موفق به گل‌زني شده بود، هواداران را اميدوار کرد بتواند در سوپرليگ اين کشور حضوري موفق داشته باشد؛ اما مصدوميت او در اوايل فصل باعث شد تا بخش زيادي از مسابقات ليگ را از دست بدهد. با‌اين‌حال وحيد اميري در 12 مسابقه ترابوزون اسپور يك گل به ثمر رساند که اتفاقا از گل‌هاي جالب سوپرليگ ترکيه محسوب مي‌شود؛ چرا‌که اميري در دقيقه 91 وارد زمين شد و در دقيقه 93 موفق به گل‌زني براي تيمش شد. گفتني است وحيد در جام حذفي براي تيمش دو بار موفق به گل‌زني شده است.

کريم انصاري‌فرد نام او به‌عنوان تنها گل‌زن تيم ملي ايران در جام جهاني 2018 روسيه به ثبت رسيد. او حالا يکي از بازيکنان باتجربه تيم ملي است که با وسواس بسيار سرانجام تيم باشگاهي خود را انتخاب کرد. کريم مدت زيادي از ابتداي فصل را به خاطر درست‌کردن مجوز کارش در انگليس از دست داده بود. انصاري‌‌فرد به‌تازگي به عضويت ناتينگهام فارست درآمد و 41 دقيقه در چمپيون شيپِ انگليس بازي کرد. همچنين 27 دقيقه هم در يوروليگ بازي کرد و هنوز در اين مدت کوتاه روي گل‌هاي تيمش تأثيرگذار نبوده است.

عليرضا جهانبخش گران‌ترين بازيکن تيم ملي ايران با مبلغ 18 ميليون يورو به ليگ برتر انگليس و تيم برايتون محلق شد تا فصل جديدي از زندگي ورزشي خود را بعد از حضوري موفق در ليگ هلند تجربه کند. جهانبخش که به‌عنوان آقاي گل ليگ هلند به ليگ انگليس رفته، اميد داشت تا درخشش خود را در اين تيم ادامه دهد؛ اما مصدوميت بدموقع باعث شد تا نتواند آن‌طور که بايد، خودش را به سرمربي تيمش نشان دهد. جهانبخش به دليل مصدوميت 9 مسابقه آخر تيمش را نيز از دست داد و فعلا نتوانسته براي برايتون گل‌زني کند.

سامان قدوس با درخشش در ليگ برتر سوئد پيشنهادهاي فراواني را بررسي کرد تا سرانجام به تيم آميان فرانسه ملحق شود. او از همان ابتدا برخلاف جهانبخش درخشش خارق‌العاده‌اي داشت و محبوب هواداران شد. چند هفته در کنار نيمار برزيلي به‌عنوان مؤثرترين بازيکن لوشمپيونا قرار گرفت. او در 16 مسابقه ليگ و يك مسابقه حذفي که براي تيمش به ميدان رفته، موفق به زدن سه گل و سه پاس گل شده است. يکي از انتقاداتي که به کي‌روش در جام جهاني مطرح شد، کم‌ بازي‌کردن سامان قدوس بود که منتقدان عقيده داشتند او مي‌توانست گره‌ کار را در دو مسابقه اسپانيا و پرتغال باز کند. به احتمال قريب به يقين سامان قدوس يکي از بازيکنان فيکس تيم ملي ايران در جام ملت‌ها خواهد بود که سرمربي ايران اميد زيادي به دريبل‌هاي او و سرعتش خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه