شمانیوز

حُسن کی‌روش این است که بازی به بازی و مرحله به مرحله پیش می‌رود و بر اساس هر بازی، تیمش را به میدان می‌فرستد. ما به واقع در تیم‌ ملی فعلی، ۲ تیم خوب داریم و هر بازیکنی که به میدان می‌آید، بخوبی وظایفش را انجام می‌دهد.

رسول کربکندی، کارشناس فوتبال، در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران دومین بازی‌اش در جام ملت‌های آسیا را هم پشت سر گذاشت و می‌توان ارزیابی مناسب‌تری از وضعیت تیم داشت. البته پیش از هر موضوعی باید بگویم که ویتنام فوتبالی بدون کوچک‌ترین کار منفی و اضافی ارائه کرد و این نشان می‌دهد که فوتبال آسیا پیشرفت کرده است. در هر حال ایران بازی منطقی‌ای مقابل ویتنام ارائه کرد؛ گر چه توان تیم ما بیشتر از اینهاست. اگر بخواهیم در آسیا مقابل تیم‌های درجه ۲ و ۳ موفق باشیم، باید با کارهای ترکیبی به گل برسیم که در بازی با ویتنام روی هر دو گل این اتفاق افتاد.

تمام خصوصیات مثبت تیم کی‌روش

ما شاید با تمام توان در این دو بازی ظاهر نشدیم اما روندمان خوب است. حُسن کی‌روش این است که بازی به بازی و مرحله به مرحله پیش می‌رود و بر اساس هر بازی، تیمش را به میدان می‌فرستد. ما به واقع در تیم‌ ملی فعلی، ۲ تیم خوب داریم و هر بازیکنی که به میدان می‌آید، بخوبی وظایفش را انجام می‌دهد. درباره عملکرد دفاعی که در دیدار مقابل ویتنام دو تغییر داشت و به نظرم در دقایقی از بازی هم ناهماهنگ ظاهر شد، باید بگویم که همیشه این طور بوده که ما در عمق دفاع دچار مشکل بودیم. در هر حال کی‌روش از بازیکنی که به آن اعتقاد دارد بازی می‌گیرد و از او حمایت می‌کند. یکی دیگر از خصوصیات خوب تیم‌ ملی این است که ترکیب ثابتی ندارد و همین موضوع باعث شده که تمام بازیکنان با انگیزه باشند و کی‌روش براحتی در هر بازی، ترکیبی مناسب با آن دیدار به زمین می‌فرستد. در این مسابقه هم طبیعی بود که کنعانی‌زادگان کمی استرس داشته باشد. در بازی مقابل ویتنام، مدافعان کنار ما خوب کار کردند. البته یکی، دو اشتباه صورت گرفت که طبیعی است ولی باید حواس‌مان باشد که این توپ‌ها در بازی‌ مقابل تیم‌های بزرگ ممکن است منجر به گل شود. بنابراین باید این مشکلات برای بازی‌های آینده حل شود.

در حال حاضر ما با کمترین فشار توانستیم ۶ امتیاز بگیریم و به یک هشتم نهایی برسیم اما بازی با عراق احتمالاً مسائل حاشیه‌ای خواهد داشت اما مطمئنم کی‌روش متناسب با حریف از بازیکنانش استفاده می‌کند. برای بازی با عراق باید بتوانیم از نظر روحی - روانی تحت تأثیر آنها قرار نگیریم. به این خاطر که عراقی‌ها زیرکی خاص خودشان را ‌دارند و می‌توانند تیم‌ ما را از نظر روحی - روانی به هم بریزند. عراق مثل گذشته نیست اما مقابل ما انگیزه زیادی خواهد داشت. دلیل این انگیزه، چند بردی است که در بازی‌های اخیر مقابل ما داشتند و الان حالت گربه‌سیاه برای فوتبال ما پیدا کرده‌اند ولی اگر در این بازی روی خودمان تسلط داشته باشیم، می‌توانیم عراق را هم شکست دهیم.

در کل به نظرم می‌رسد که تیم‌های صاحب‌نام آسیا، آن طور که باید برتری کامل و یک‌طرفه مقابل حریفان درجه چندشان ندارند و تیم‌های به نظر ضعیف جام نیز خیلی خوب ظاهر شده‌اند. کسی تصور نمی‌کرد هند یا ویتنام این طور ظاهر شوند و به نظرم ویژگی مهم این جام تاکنون، تیم‌های گمنام آن بوده که نمایش خوبی داشتند. البته شاید تیم‌های بزرگ مانند ایران هنوز تمام توان‌شان را به کار نبرده‌اند و دست‌شان را رو نکرده‌اند. در هر حال امیدوارم بعد از سال‌ها، روند ما رو به جلو باشد و دچار اتفاقات فوتبالی در این رقابت‌ها نشویم؛ چرا که لیاقت و پتانسیل فوتبال ما قهرمانی است.»

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه