شمانیوز
شما نیوز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | پنجشنبه 2 اردیبهشت | 1400/2/2

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز پنجشنبه 2 اردیبهشت را در ادامه می خوانید .....

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | پنجشنبه 2 اردیبهشت | 1400/2/2

 

 

 

 شمانیوز گزارش می دهد ...... //

 

 

 

 

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۲/۲

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۷۶ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی در روز پنج‌شنبه با ۰.۷۰ درصد کاهش به ۱۷۸۵ دلار رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌پنج‌‌شنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۱۸، با ۳۹ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۳،۳۳۰ هزار تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳ هزار و ۳۳۹ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۸۷۱ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۱۸، با ۱۶ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۷،۹۷۸ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷ هزار و ۹۷۷ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۴۲۳ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۷۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

 

اولین قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه 2 اردیبهشت 

قیمت دلار در روز های گذشته از جمله چهارشنبه روند رو به بالا داشت و حدودا 150 تومان گران شد . اما قیمت دلار در پنجشنبه 2 اردیبهشت چقدر است ؟

 در پنجمین روز هفته، مسیر بازارها تغییر کرد. دلار به بالای مرز ۲۴ هزار تومانی بازگشت. روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی ۱۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

به گفته فعالان بازار ارز پس از افت سنگین چهار روز ابتدای هفته نشان داد که نسبت به حفظ حمایت ۲۳هزار و ۸۰۰ تومانی حساس است و به راحتی حاضر نیست، این حمایت را از دست بدهد.

بررسی روند قیمتی نشان می‌دهد که بعدازظهر روز سه‌شنبه، قیمت دلار به محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی برخورد کرد و در این سطح بود که میزان خریداران افزایش یافت. با افزایش میزان خریدها، قیمت دلار سه‌شنبه‌شب به کانال ۲۴ هزار تومانی برگشت و در روز چهارشنبه نیز این کانال را حفظ کرد.

به باور فعالان، معامله‌گران بسیار امیدوار بودند که از مذاکرات وین، توافق اولیه‌ای حاصل شود. با این حال چنین اتفاقی رخ نداد و حتی اخباری منتشر شد که نشان می‌داد، ممکن است مذاکرات به صورت طولانی‌تری ادامه پیدا کند یا اساسا دو طرف به توافق اولیه‌ای دست پیدا نکنند.

به‌عنوان مثال از قول منبع خبری پرس‎تی‎وی در وین عنوان شده بود که در مذاکرات، دستورالعمل آمریکا صرفا تعلیق تحریم‌ها و نه لغو کامل آنهاست و در صورت رفع برخی تحریم‌ها، آمریکا قصد دارد آنها را در بازه‌های ۱۲۰ روزه و ۱۸۰ روزه تمدید کند. معامله‌گران بازار داخلی تصور کردند که این تصمیم آمریکا چندان مورد قبول ایران نیست و به همین دلیل، امکان رسیدن به توافق دشوار است. به‌رغم تکذیب خبر یاد شده، معامله‌گران به آن بی‌توجهی نکردند و تا‌ حدی احتیاط خود را در فروش دلار بالا بردند.

عامل دومی که به رشد قیمت دلار در روز چهارشنبه کمک کرد، افزایش تقاضای حواله‌ای و رشد نرخ حواله درهم بود.

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲ اردیبهشت / روند بازار معکوس شد؟

قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با ۲۰ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: روند مذاکرات و تحولات سیاسی در نوسان قیمت طلا اثر دارد. پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه فردا اندکی گران شود.

 طلا و سکه گران شد. با افزایش انس جهانی قیمت طلا و سکه در بازار ایران روند صعودی گرفته است.

رئیس اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز گفت: با افزایش ۱۶ دلاری انس جهانی طلا و رسیدن به کانال یک هزار و ۷۸۲ دلار طلا و سکه در ایران گران شد. هر چه روند مذاکرات و تحولات سیاسی روند مثبتی داشته باشد بازار طلا هم وضعیت با ثباتی می‌گیرد. امروز بازارهای جهانی به دلیل برخی اتفاق‌های سیاسی واکنش منفی نشان داد.

ابراهیم محمدولی معتقد است فردا انس جهانی طلا روند افزایشی دارد و پیش‌بینی می‌شود طلا در بازار ایران اندکی گران می‌شود.

روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: « در طول یک سال گذشته حباب سکه به پایین‌ترین حد خود رسیده است. احتمالا فردا هم طلا و سکه ارزان می‌شود اما قیمت سکه به زیر ۹ میلیون تومان نمی‌رسد.»

سکه چقدر نوسان داشت؟

قیمت سکه نسبت به روز گذشته چقدر نوسان داشت؟ محمدولی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با ۲۰ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۹۵ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه ثابت باقی ماند و با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

 

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۱۷ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 17 هزار تومان، قیمت دلار 24 هزار و 250 تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 180 هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 100 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 900هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک میلیون و 17 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 363 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 407 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت 2 هفته تعطیل اعلام شده است؛ قیمت های درج شده در این خبر نیز با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 24 هزار و 250 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 100 تومان و درهم امارات  6 هزار و  670 تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز 26 هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و ... باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و ... قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال 23-22 هزار تومان جا خوش می کند.

 در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار 23 هزار و 369 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 22 هزار و 907 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 27 هزار و 930 تومان و قیمت خرید یورو نیز 27 هزار و 438 تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند. / تسنیم 

 

 

اخبار لحظه به لحظه از بازار طلا و ارز را در صفحه  قیمت دلار ، قیمت طلا ، قیمت سکه  پایگاه خبری شمانیوز  دنبال کنید ...... 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied