شمانیوز

طبق آخرین آمار منتشره، تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا کبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۷۰ هزار نفر بهبود یافته اند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم: بر اساس آخرین آمار منتشر شده جهانی، تعداد 134 هزار و 800 نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید - 19) مبتلا شده اند که از این تعداد، 70 هزار و 394 نفر بهبود یافته و توانسته اند کرونا را شکست دهند.

بر اساس آمار منتشره در پایگاه اطلاعاتی "worldometers" از مجموع کل تعداد مبتلایان به  ویروس کرونا در جهان، 4 هزار و 984 نفر ( 2.7 درصد) جان خود را از دست داده اند.

تاکنون این ویروس 127 کشور و یک کشتی تفریحی (پرینسیس) را درگیر خود کرده است.

در این میان کشور چین با تعداد 80 هزار و 814 مبتلا در رده اول کشورهای مبتلا به این  ویروس قرار دارد؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، ایران و کره جنوبی به ترتیب با تعداد 15 هزار و 113 نفر، 10 هزار و 75 نفر و 7 هزار و 979 نفر مبتلا در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

نکته قابل توجه، افزایش چشمگیر مبتلایان در برخی از کشورهای اروپایی است؛ کشور اسپانیا با افزایش 869 نفری نسبت به روز گذشته بعد از کره جنوبی در رده پنجم قرار دارد.

بعد از اسپانیا کشورهای فرانسه و آلمان به ترتیب با افزایش 595 و 779 نفر مبتلا، در رده‌های ششم و هفتم قرار گرفته اند.

آمار فراگیری کرونا در قاره اروپا محدود به این سه کشور نیست و کشورهای سوئیس و نروژ نیز نسبت به روزهای گذشته با افزایش تعداد مبتلایان روبه رو بوده اند.

کشور سوئیس با 868 مبتلا و کشور نروژ با 800 مبتلا بعد از آمریکا در رده‌های نهم و دهم کشورهای مبتلا به ویروس کووید - 19 قرار دارند.

 

ویروس کرونا , کشور کره جنوبی , کشور چین ,

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه