شمانیوز

قسمت چهارم مستند تلویزیونی «سینما ملت» امشب دوشنبه ۲۲ دی ماه به جایگاه سینمای اعتراضی «هالیوود جدید» خواهد پرداخت.

به گزارش شمانیوز: چهارمین قسمت از مستند سریالی «سینما ملت» با عنوان «اینک، اعتراض» بار دیگر به سال‌های پرآشوب دهه ۱۹۶۰ پرداخته؛ اما در این نوبت به سراغ دوران سخت آمریکایی‌ها و یا چنانکه «جرالد فورد»، سی‌وهشتمین رئیس‌جمهور ایالات متحده از آن یاد می‌کرد، «سال‌های کابوس طولانی ما!» خواهد رفت.

سینما ملت، در این قسمت به جایگاه سینمای اعتراضی «هالیوود جدید» و عملکرد فیلمسازان «مکتب نیویورکی» در این دوران خواهد پرداخت. دوران درخشانی از سینمای آمریکا که با آثار ماندگاری چون «راننده تاکسی» ساخته «مارتین اسکورسیزی»، «مکالمه» ساخته «فرانسیس فورد کاپولا» و «همه مردان رئیس‌جمهور» ساخته «آلن جی‌پاکولا» شناخته می‌شود.

 

3

1

 

این برنامه با روایت اشکان صادقی و نویسندگی و پژوهش جمعی از نویسندگان و پژوهشگران به نام در ۵۲ قسمت ۴۰دقیقه‌ای به بررسی تقاطع هنر-صنعت-رسانه مهم سینما با مولفه‌های قدرت ملت‌ها می‌پردازد. 

 

برنامه «سینما ملت»، به تهیه‌کنندگی محمد هادی نعمت اللهی و سردبیری علی اکبر جناب زاده در گروه مستند شبکه افق تولید شده است و این برنامه روزهای دوشنبه ساعت ۲۰ از این شبکه پخش و روزهای سه‌شنبه ساعت ۷ و ۱۲ باز پخش خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی