شمانیوز

قسمت پنجم مستند تلویزیونی «سینما ملت» دوشنبه 29 دی ماه به جریان دادگاه‌های تفتیش عقاید «کمیته فعالیت‌های ضدآمریکایی»خواهد پرداخت.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی برنامه؛ پنجمین قسمت از مستند سریالی «سینما ملت» با عنوان «تشویق سرد»، داستان خود را از مراسم اسکار سال ۱۹۹۹ و اهدای اسکار افتخاری به فیلمسازی باسابقه آغاز می‌کند. مردی که در روزهای طلایی هالیوود، فیلم‌هایی ماندگار از تاریخ سینما را به روی پرده برد، اما هنگامی که برای دریافت جایزه یک عمر تلاش هنری‌اش به روی سن آمد، چندان مورد تشویق قرار نگرفت.

 

سینما ملت+ شمانیوز

 

 

تشویق سردی که ریشه در سال‌های «ترس سرخ» و وحشت‌پراکنی سیاستمداران متوهمی چون سناتور «جوزف مک‌کارتی» از نفوذ کمونیسم به ایالات متحده و هالیوود در دهه ۱۹۵۰ داشت. سینما ملت در این قسمت به جریان دادگاه‌های تفتیش عقاید «کمیته فعالیت‌های ضدآمریکایی» می پردازد که فیلمسازان، بازیگران، تهیه‌کنندگان و بسیاری از هالیوودی‌ها را به پای میز محاکمه کشاند و دورانی تاریک را در تاریخ سینمای آمریکا رقم زد که به «مک‌کارتیسم» شهرت یافت.

این برنامه با روایت اشکان صادقی و نویسندگی و پژوهش جمعی از نویسندگان و پژوهشگران به نام در ۵۲ قسمت ۴۰دقیقه‌ای به بررسی تقاطع هنر-صنعت-رسانه مهم سینما با مولفه‌های قدرت ملت‌ها می‌پردازد. 

 

سینما ملت + شمانیوز +

 

برنامه «سینما ملت»، به تهیه‌کنندگی محمد هادی نعمت اللهی و سردبیری علی اکبر جناب زاده در گروه مستند شبکه افق تولید شده است و این برنامه روزهای دوشنبه ساعت ۲۰ از این شبکه پخش و روزهای سه‌شنبه ساعت ۷ و ۱۲ باز پخش خواهد شد.

 

برخی از عوامل این برنامه عبارتند از:

مجری طرح:محمد مهدی سهرابی، مشاور: محمدرضا رضاپور، نویسندگان: علی نیکجو، سعید شیرخانی، محمد مهدی اباذری، صداگذاری و ترکیب صدا:محمد جواد سهرابی، مدیر تولید: مهدی سعیدی، ویدیوگرافی: محمد قلی‌زاده و لوگو: محمد جوادی.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی