شمانیوز

رپرتاژ آگهی//

اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را داشته باشید احتمالاً اسم ویزای تلنت استرالیا به گوشتان خورده است. این ویزا، یک ویزای دائمی برای افرادی است که دارای سابقه‌ی موفقیت‌های استثنایی و برجسته در زمینه‌های بین المللی هستند. اما گرفتن این ویزا چه مزایا و شرایطی دارد؟

اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را داشته باشید احتمالاً اسم ویزای تلنت استرالیا به گوشتان خورده است. این ویزا، یک ویزای دائمی برای افرادی است که دارای سابقه‌ی موفقیت‌های استثنایی و برجسته در زمینه‌های بین المللی هستند. اما گرفتن این ویزا چه مزایا و شرایطی دارد؟

 

1

 

 

چرا استرالیا؟

استرالیا یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای مهاجرت است. این کشور با داشتن مناظر بکر و بی‌نظیر و اقتصاد و فرهنگ قوی به یکی از قطب‌های مهاجرپذیر دنیا تبدیل شده است. به دلیل پویایی بالای اقتصاد این کشور، با هر میزان سرمایه گذاری در استرالیا شما می‌توانید تا حدود زیادی از موفقیت کارتان مطمئن باشید. با وجود اینکه اخیراً سخت گیری‌های بیشتری صورت می‌گیرد اما شرایط مختلفی برای مهاجرت در این کشور وجود دارد مانند ویزای کاری استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا ویزای تلنت استرالیا که در این مقاله به توضیح موضوع آخر می پردازیم.

شرایط دریافت ویزای تلنت استرالیا

برای آنکه به عنوان یک استعداد شناخته شوید باید در یکی از حوزه‌های شغلی، ورزشی، هنری و دانشگاهی و تحقیقاتی سابقه‌ی موفقیت در سطح بین المللی داشته باشید.

دستاوردهای شما باید استثنایی و برجسته باشد. این یعنی شما:

همچنین باید در زمینه‌ای شرکت کنید که:

 • در استرالیا شناخته شده و پذیرفته شود.
 • جایگاه بین المللی داشته باشد.
 • در 2 سال گذشته در این زمینه برجسته بوده باشید.

محدوده ی سنی برای دریافت این ویزا بین 18 تا 55 سال است.

 

2

 

 

مزایای ویزای تلنت استرالیا

با استفاده از ویزای تلنت استرالیا می‌توانید:

 • اقامت دائم در استرالیا را بگیرید
 • در استرالیا کار و تحصیل می‌کنید. در نتیجه می‌توان اینطور گفت که با اخذ این ویزا، نیازی به دریافت ویزای کاری استرالیا ندارید.
 • در طرح مراقبت های بهداشتی عمومی استرالیا، ثبت نام کنید
 • بستگان خود را حمایت کنید تا به استرالیا بیایند
 • به مدت 5 سال به استرالیا رفت و آمد کنید.
 • در صورت واجد شرایط بودن، برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.

هزینه‌ی ویزای تلنت

هزینه‌ی این ویزا برای متقاضی اصلی 4101 دلار است. برای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می‌کنند، باید هزینه‌ی اضافی پرداخت شود.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزا

برنامه‌ها مورد به مورد ارزیابی شده و زمان واقعی پردازش می‌تواند بسته به شرایط فردی متفاوت باشد از جمله:

 • اینکه آیا درخواستتان کامل است؟ آیا تمام اسناد و مدارک لازم را ارائه داده‌اید؟
 • با چه سرعتی به سوالات پرسیده شده پاسخ می‌دهید؟
 • چه مدت طول می‌کشد تا اطلاعات اضافی، به ویژه در مورد سلامت، شخصیت و الزامات امنیت ملی را از آژانس‌های خارجی دریافت کنید.
 • تعهدات شما چگونه است.

مسافرت رفتن

از تاریخ اعطای ویزا می‌توانید به مدت 5 سال به استرالیا رفت و آمد کنید. بعد از 5 سال برای ورود مجدد به استرالیا به عنوان اقامت دائم، به ویزای Resident Return (RRV) (ساب کلاس 155 یا 157) نیاز دارید.

 

3

 

 

سایر شرایط دریافت این ویزا

 • باید به نفع جامعه استرالیا باشید

مشارکت شما ممکن است اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی یا در جهت ارتقای سطح علمی، هنری یا ورزشی استرالیا در سطح بین المللی باشد. در هر حال شما باید به کل ملت کمک کنید.

 • توانایی استقرار در استرالیا را داشته باشید

شما باید بتوانید در رشته‌ی خود در استرالیا کار پیدا کنید و در این کشور مستقر شوید. شما نمی‌توانید با درآمد حاصل از کاری غیر از حیطه‌ی خودتان امرار معاش کنید حتی اگر این تنها بخشی از درآمد شما باشد. میزان سرمایه گذاری در استرالیا، مقدار تعیین شده‌ای نیست. تنها باید به حوزه‌ی کار شما مربوط باشد.

 • به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید

متقاضیان 18 سال به بالا باید به زبان انگلیسی به صورت کاربردی تسلط داشته باشند در غیر این صورت باید هزینه‌ی اضافی را به نام اقساط دوم برای اعطای این ویزا پرداخت کند.

 • نیازهای مربوط به سلامتی کشور استرالیا را برآورده کنید

شما و اعضای خانواده که با شما درخواست ویزای تلنت استرالیا می‌کنند باید شرایط سلامتی ما را داشته باشند. در بعضی موارد حتی اعضای خانواده که با شما به استرالیا نمی‌آیند هم ممکن است نیاز به بررسی‌های بهداشتی داشته باشند.

 • نیازهای شخصیتی کشور استرالیا را برآورده کنید

شما و اعضای خانواده 16 ساله به بالایتان که با شما درخواست ویزای تلنت می‌کنند، باید شرایط شخصیتی ما را داشته باشید.

 • بدهی خود را به دولت استرالیا پس داده باشید

اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده (حتی افرادی که با شما تقاضای ویزا نمی‌کنند) به دولت استرالیا بدهی داشته باشید، باید آن را پس داده یا ترتیب بازپرداخت آن را داده باشید.

 

4

 

 • بیانیه‌ی ارزش‌های استرالیایی را امضا کرده باشید

اگر 18 سال یا بیشتر دارید، باید:

کتابچه‌ی زندگی در استرالیا را بخوانید یا برای شما توضیح داده شود.

تأیید کنید که هنگام امضای بیانیه ارزش‌های استرالیا، به سبک زندگی استرالیایی احترام می‌گذارید و از قوانین آن پیروی خواهید کرد.

مراحل دریافت ویزای تلنت استرالیا

مرحله 1

قبل از درخواست: قبل از اقدام برای این ویزا، شما به یک فرد یا سازمان واجد شرایط نیاز دارید تا شما را معرفی کند.

مرحله 2

برای تأیید ادعاهایی که در درخواست خود ارائه می‌دهید و نشان دادن سایر معیارهای ویزای تلنت، باید اسنادی را ارائه دهید. این اسناد شامل شواهدی از دستاوردهای شما در زمینه‌ی واجد شرایط است.

مرحله 3

برای ویزا اقدام کنید.

مرحله 4

وقتی درخواست و مدارک شما را دریافت کردیم به شما اطلاع خواهیم داد. موارد دیگری نیز وجود دارد که باید بدانید و ممکن است لازم باشد آنها را انجام دهید.

سایر نکات:

ما در مورد برنامه‌ها به روزرسانی نمی‌کنیم.

اگر قبلاً اقدام به معاینه پزشکی نکردید، در صورت نیاز به شما اطلاع می‌دهیم.

 

5

 

 

اگر هنگام ارسال درخواست، همه‌ی مدارک را برای ما ارسال نکرده‌اید، آنها را در ImmiAccount ضمیمه کنید یا مدارک را به دفتری که درخواست خود را ارسال کرده‌اید ارسال کنید. ممکن است از شما بخواهیم اطلاعات بیشتری ارائه دهید. ما موظف به چنین کاری نیستیم و ممکن است بدون درخواست مدارکِ بیشتر، در مورد درخواست شما تصمیم بگیریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا می‌توانید به این سایت انگلیسی زبان مراجعه کنید.

سخن پایانی

دریافت ویزای تلنت استرالیا شرایطی است برای افراد نخبه و برجسته که بتوانند اقامت این کشور را به روشی نسبتاً ساده دریافت کنند. اگر در هر یک از زمینه‌های علمی ، هنری، ورزشی یا شغلی یک نخبه هستید فرصت خوبی است که برای این ویزا اقدام کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی