شمانیوز

هم‌زمان با سی‌ونهمین جشنوارۀ بین‌المللی فیلم فجر، دومین جشنوارۀ نشان «فی» آغاز به کار کرد. هیئت داوران «آکادمی هوش مالی» با عینک سواد مالی به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند و پس از ارزیابی آن‌ها نشان «فی»، به آثار برتر مرتبط با این موضوع اعطا خواهد شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی آکادمی هوش مالی: هم‌زمان با سی‌ونهمین جشنوارۀ بین‌المللی فیلم فجر، دومین جشنوارۀ نشان «فی» آغاز به کار کرد. هیئت داوران «آکادمی هوش مالی» با عینک سواد مالی به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند و پس از ارزیابی آن‌ها نشان «فی»، به آثار برتر مرتبط با این موضوع اعطا خواهد شد.

آکادمی هوش مالی، با هدف گفتمان‌سازی موضوع سواد مالی میان اصحاب هنر و مخاطبان، فیلم‌های جشنواره را از منظر سواد مالی بررسی می‌کند و از آثار برتری که در بستر فیلم، به شکل بهتری، توجه مخاطبان را به اهمیت و آموزه‌های سواد مالی جلب کرده باشند تقدیر خواهد کرد.

مفاهیم سواد مالی که در این فیلم‌ها بررسی می‌شوند عبارت‌اند از خرج و پس‌انداز، اعتبار و بدهی، کاریابی و درآمد، سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و بیمه و نیز تصمیم‌گیری مالی.

اعضای هیئت داوران دومین جشنوارۀ «فی» از این قرارند:

- دکتر کمیل رودی؛ دکترای مدیریت از دانشگاه تهران؛ مدرس سواد مالی؛ عضو آکادمی هوش مالی

- دکتر علی رسولی‌زاده؛ دکترای اقتصاد؛ مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت

- دکتر مهدی ناجی؛ دکترای اقتصاد؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران

- دکتر عبدالکریم خیامی؛ دکترای فرهنگ و ارتباطات؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام‌صادق (ع)؛ رئیس سابق مرکز طرح، برنامه و ارزیابی معاونت سیما

- دکتر مریم جلالی؛ دکترای مدیریت و برنامه‌ریزی امور فرهنگی؛ برنامه‌ساز رادیو و تلویزیون و کارشناس رسانه

- دکتر محمدصادق افراسیابی؛ دکترای سیاست‌گذاری فرهنگی؛ معاون فرهنگ‌سازی و توسعۀ کسب‌وکارهای مرکز فنّاوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

- دکتر کوثر اخوان؛ دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه تهران؛ مدرس سواد مالی

- دکتر شیما فدوی؛ دکترای اقتصاد از دانشگاه الزهرا (س)؛ مدرس سواد مالی

- هادی نجف؛ کارشناس ارشد کسب و کار الکترونیک؛ مدرس سواد مالی

- سارا عرفانی؛ نویسنده، برگزیدۀ جشنواره‌های ادبی، مدرس نویسندگی

 

در جشنوارۀ نخست، فیلم‌های عامه‌پسند، روز بلوا، بی‌صدا حلزون و سه کام حبس به عنوان فیلم‌های برتر انتخاب شدند و در مراسم اختتامیه با حضور دکتر پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فنّاوری رئیس‌جمهور و دبیر ستاد توسعۀ فرهنگ علم، فنّاوری و اقتصاد دانش‌بنیان، دکتر سجادی، دبیر ستاد توسعۀ فنّاوری‌های نرم و هویت‌ساز و هیئت داوران، تندیس جشنوارۀ نخست «فی» را دریافت کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی