شمانیوز

درود به شما دوست عزیزی که درحال خواندن این مقاله خبری هستید. مطمئنا به دنبال یافتن راهی برای تشخیص روغن آرگان خالص از روغن آرگان تقلبی، این صفحه را پیدا کردید.

درود به شما دوست عزیزی که درحال خواندن این مقاله خبری هستید. مطمئنا به دنبال یافتن راهی برای تشخیص روغن آرگان خالص از روغن آرگان تقلبی، این صفحه را پیدا کردید.

 

4

 

چنانچه صفحات بسیاری را در این رابطه یافته و آنها را مطالعه نموده اید، با افتخار به شما می گوییم که این صفحه عین حقیقت تشخیص روغن آرگان تقلبی را در اختیار شما قرار می دهد.

دلیل تنظیم این مقاله آن است که جدیدا در زیرزمینهای غیربهداشتی دور از چشم ناظران، روغنهایی تولید می شود که با نام روغن آرگان اصل، روغن آرگان اصل مراکش، روغن آرگان خالص و ... به دست خریداران و فروشندگان می رسد.

این روغن آرگانها، عوارض پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، تاولهای عمیق و چرکی، تیرگی و لک پوستی و بسیاری از عوارض دیگر را به همراه دارد. عوارضی مانند ریزش مو، کم بینایی، ریزش ابرو، ریزش مژه، نابینایی و ... نیز در اثر استفاده از روغن آرگانهای تقلبی گزارش شده است.

این درحالیست که یکی از سالم ترین روغن های پوست و مو، روغن آرگان است. این ماده به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتریایی خود دارای تنوعی از درمانهای گوناگون و مراقبت از پوست و مو می باشد. روغن آرگان همچنین دارای عناصر مختلفی از جمله اسید فرولیک، اسیدهای چرب ضروری و پلی فنول ها است که باعث می شود این ماده مورد علاقه ی علاقمندان به سلامتی و زیبایی باشد.

با خواندن این مقاله خبری، می توانید از مو، پوست و پول خود در برابر روغنهای آرگان تقلبی محافظت کنید. با ما همراه باشید.

 

روغن آرگان چیست؟

 

اجازه بدهید قبل از آنکه بتوانید روغن آرگان واقعی را از روغن تقلبی تشخیص دهید، به شما کمک کنیم که بدانید این روغن چیست و چه کاری می تواند برای سلامت  پوست و مو انجام دهد.

 

در منطقه جغرافیایی جنوب غربی مراکش، میلیون ها درخت آرگان وجود دارد. میوه هایی بر روی درخت آرگان وجود دارد که با استخراج روغن از آنها، روغن آرگان تولید می شود. خوبست بدانید که استخراج روغن کار ساده ای نیست. برای روغن کشی آرگان، ادامه مطلب را بخوانید.

 

از میوه درخت آرگان تا طلای مایع(روغن آرگان):

 

جدا کردن دانه از درخت آرگان به سختی انجام می شود و تقریبا ممکن نیست، بنابراین کسانی که روغن آرگان تولید می کنند از طریق مدفوع بز، میوه فوق را پیدا کرده و دانه های ارزشمند آرگان را انتخاب می کنند.

زنان کارگر پس از جمع آوری این میوه ها، اجازه می دهند تا خشک شوند تا بتوانند آنها را به وسیله دو سنگ خرد کنند. سپس این دانه ها را آسیاب نموده تا به صورت کره ای با قوام کره بادام زمینی درآید. این کره در مرحله بعدی فشرده می شود تا روغن آن خارج شود.

آیا می دانید برای تهیه فقط 5 لیتر روغن آرگان، 100 تا 150 کیلو میوه آرگان لازم است؟ پس چرا برخی روغن آرگانها ارزان هستند؟ ارزان بودن تنها دلیل تقلبی بودن است؟ آرگانهای گران قیمت کاملا قابل اطمینان هستند؟ بهتر است ادامه مطلب را مطالعه نمایید تا پاسخ خود را بیابید. روش تشخیص روغن آرگان تقلبی را به خوبی یاد بگیرید تا از خود محافظت کنید.

با ما همراه باشید.

 

شش نشانه تشخیصی ساده در روغن آرگانهای زیرزمینی:

 

1 - روغن آرگان خالص باید در بطری شیشه ای با رنگ تیره بسته بندی شود. دلیل این امر این است که در برابر نور و اشعه ماورا بنفش محافظت می شود و خواص آن از بین نمی رود. هرچه رنگ بطری تیره باشد، بهتر است. دقت کنید که این بطری شیشه ای، شیشه دارویی نباشد و منحصرا مربوط به محصولات بهداشتی و آرایشی باشد. به نمونه تقلبی زیر دقت کنید.

 

2 – بافت روغن آرگان باید نرم و بدون چسبندگی باشد. سریعا در پوست شما جذب شود. نباید لزج ، غلیظ یا آبکی باشد. روغن آرگان باید اثر تسکین دهنده بر پوست داشته باشد ، نه اثر چندش آور.

 

57

 

3– آدرسهایی که بر روی بسته بندی قرار دارند، فورا تست شوند و در صورت عدم وجود، به مسئول فروشگاه یا داروخانه اطلاع رسانی شود. به نمونه تقلبی زیر دقت کنید، هیچ کدام از آدرسهای قید شده شامل سایت، اینستاگرام و ... وجود خارجی ندارند.

 

89

 

4- به نوشته های لاتین بر روی شیشه و بسته بندی دقت کنید. نمونه زیر یکی از هزاران نمونه روغن آرگان تقلبی ست که صدمات جبران ناپذیری برای مشتریانش بوجود آورده است.

همانطور که مشاهده می کنید، کلمه میل که نشان دهنده حجم محصول می باشد، باید ml نوشته شود ولی در محصول تقلبی به صورت Mi نوشته شده است که خود دلیل بر تقلبی بودن آن است.

بر روی شیشه روغن آرگان Mi Morocco  حک شده، در صورتی که باید  Made in Morocco  نوشته شود. پر واضح است که  این نوع چاپ مربوط به چاپخانه های ایرانی ست که اجازه چاپ عبارت Made in را ندارند.

علامت E که بر روی شیشه مشاهده می نمایید، علامت اختصاری اندازه حجم و مقدار محصول است که باید با حروف کوچک انگلیسی نوشته شود، در صورتی که در محصول تقلبی با حروف بزرگ مشاهده می شود.

Capture

 

5– کد کیو آر (QR) محصول و برند خارجی آن را چک کنید. روغن آرگانهای زیرزمینی، کدها و نامهای برند نامعتبر دارند و شما به راحتی می توانید آنها را تشخیص دهید. نمونه تقلبی فوق را مشاهده نمایید.

 

سخن آخر این که:

 

خرید روغن آرگان تولید شده در زیر زمینهای غیر بهداشتی یا همان روغن آرگانهای تقلبی، در بهترین حالت می تواند هدر دادن پول باشد. در بدترین حالت اما خرید روغن آرگانهای تقلبی می تواند به انواع حساسیتهای پوستی، اگزمای شدید، ریزش ابرو و مژه، ریزش مو، خونریزیهای زیرجلدی و ... بدل شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی