شمانیوز

کارآفرین نمونه در گفتگو با شمانیوز:

یکی از کارآفرینان نمونه کشورمان از سختی هایی که برای موفقیت در مسیر کارآفرینی برای او ایجاد شده بود گفت و به جوانان توصیه کرد که از سختی ها واهمه نداشته باشند و در ابتدای کار، بزرگ فکر کنند اما گام هایشان را کوچک بردارند.

خانم قانعی بانوی کارآفرین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، از علاقه اش به کارآفرینی گفت و در این رابطه اظهار داشت: من ابتدا معلم بودم  و بعد از مدتی احساس کردم که خودم می توانم به تنهایی کارآفرین باشم و سپس واحدهای تولیدی بافندگی و گل سازی را افتتاح کردم  و آموزش های لازم را به دیگران ارائه می دادم و از این کار لذت می بردم و بعد کار خود را گسترش دادم و تصمیم گرفتیم ابتدا یک شرکت خانوادگی را به ثبت برسانیم و این کار را در بُعد بزرگتری انجام دادیم.

 

 

1

 

 

وی افزود: این شد که کارخانه بسته بندی مواد غذایی را افتتاح کردیم و در آن مشغول فعالیت شدیم و از اینکه چنین کاری را انجام می دادیم حس خوبی به من دست می داد؛ چون وقتی می دیدم برای چند نفر اشتغال ایجاد کره ام خوشحال می شدم. در اوایل کار بسیار سختی بود اما به هر حال انجام شد.

این کارآفرین نمونه ضمن بیان این مطلب که یک کارآفرین، ارزش آفرین هم هست بر جایگاه والای ایده ها و ارزش های کارآفرین تأکید کرد و گفت: کارآفرینی با چالش های بسیاری روبه روست؛ چون باید از خیلی موضوعات گذر کرد به خصوص اینکه برای بانوان، کارآفرینی فوق العاده مشکل است؛ چون بانوان در کنار کاری که انجام می دهند، مسئولیت های دیگری را هم برعهده دارند و باید آنقدر توانایی داشته باشند که بتوانند روی مدیریت زمان خود کار کنند تا به همه کارهای خود رسیدگی داشته باشند و تنها کاری که در خارج از خانه انجام می دهند مهم نیست، بلکه کاری که در خانه انجام می دهند بسیار مهمتر است؛ زیرا مسئله تربیت فرزند هم مطرح است.

قانعی عنوان کرد: کارآفرینی هرچند مشکل است اما غیرممکن نیست؛ زیرا اگر مدیریت زمان داشته باشیم و اگر برنامه هایمان را قبل از اینکه به اجرا در آوریم آنها خوب بسنجیم و چینش داشته باشیم، می توان در این کار موفق بود و حتی می توان در کنار آن به کارهای شخصی و تربیت فرزندان هم رسید.

وی درباره چالش های پیش روی کارآفرینان گفت: متأسفانه سنگ اندازی جلوی پای کارآفرینان وجود دارد و در برخی از شرایط چالش های را برای کارآفرینان به خصوص خانم ها ایجاد می شود که می توان موجب دلسردی شود اما نباید به آنها توجه کرد و باید به اهداف خود امید داشت و برای آن ها ارزش قائل شد و با تمام سختی ها از تلاش نایستاد و به مسیرمان ادامه دهیم.

قانعی سال 1387 شرکت بسته بندی مواد غذایی را تأسیس کرد که در سال 1388 یعنی یک سال بعد از تأسیس نخستین محصول تولیدی را به بازار عرضه کرد و تلاش های بسیاری برای ارسال محصولات تولیدی این شرکت به 14 استان کشور انجام داد.

وی از مشکلی برای واحد تولیدی اش ایجاد شده بود، گفت و یادآور شد: همزمان ما مشغول تأسیس کارخانه تولید قند هم بودیم که یک دفعه کارخانه بسته بندی را برای 6 سال تعطیل کردند، ولی حدود یک ماهی است که مجدداً این کارخانه راه اندازی شده و با 30 درصد ظرفیت کار می کند و برای سه استان به غیر از استان تهران محصولاتمان را به بازار ارسال می کنیم.

طبق گفته این کارآفرین نمونه علاوه بر اینکه کارخانه تولید قند و تولید محصولات بسته بندی را مدیریت می کند، یک شرکت انبوه سازی مسکن را هم تحت مدیریت خود دارد و تاکنون در استان گلستان 96 واحد مسکونی را در دست ساخت دارد و امیدوار است تا شهریور ماه 1400 فرآیند ساخت آن به اتمام برسد.

قانعی به جوانان توصیه کرد که از کارآفرینی واهمه نداشته باشند و نیز مدام دنبال کار آمده نباشند و از اینکه تلاش کنند و شکست بخورند اصلاً نترسند و پیش از اینکه وارد عرصه کارآفرینی شوند باید تمام جوانب آن را بررسی کنند و از خود بپرسند آیا توان انجام آن را دارند؟ یا اینکه از توان تأمین هزینه های آن برخواهند آمد؟

وی خاطرنشان کرد: همه نباید کارهای بزرگ انجام دهند؛ در صورتی که جوانان ما فکر می کنند که از همان ابتدا باید کار بزرگ انجام داد یا باید سرمایه خیلی کلان داشته باشند، ولی در واقع با سرمایه های بسیار اندک هم می توان کارآفرینی کرد؛ لذا همیشه باید در ابتدا بزرگ اندیشید اما گام های کوچک برداشت و آن وقت موفق خواهیم شد؛ یعنی باید گام به گام کار را پیش برد و در یک شب نمی توان کارهای بزرگ انجام داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی