شمانیوز

کانادا در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و بعد از روسیه دومین کشور جهان از نظر وسعت بوده و در مقایسه با وسعتی که دارد ، کم جمعیت ترین کشور قاره آمریکا است . این کشور تبدیل به مکانی ایده آل برای تحصیل دانشجویان از سرتاسر جهان شده ، زیرا بسیاری از دانشگاه های کانادایی در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته و به دانشجویان مدرک معتبر می دهد.

تحصیل در کانادا

کانادا در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و بعد از روسیه دومین کشور جهان از نظر وسعت بوده و در مقایسه با وسعتی که دارد ، کم جمعیت ترین کشور قاره آمریکا است . این کشور تبدیل به مکانی ایده آل برای تحصیل دانشجویان از سرتاسر جهان شده ، زیرا بسیاری از دانشگاه های کانادایی در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته و به دانشجویان مدرک معتبر می دهد.

 

کانادا یک کشور دو زبانه بوده و امکان یادگیری زبان های انگلیسی و فرانسوی در زمان تحصیل در این کشور وجود دارد . در تمام بخش های کانادا می توان به راحتی با زبان انگلیسی با مردم ارتباط برقرار کرده و در زمان تحصیل در کانادا فرصت یادگیری و تقویت مهارت های زبان فرانسوی نیز داشت. مدرک مقاطع مختلف دانشگاه های کانادایی در جهان اعتبار زیادی دارد . سیستم آموزشی کانادا دانشجویان را تشویق به انجام مطالعات بین رشته ای و توسعه مهارت های فردی نظیر تفکر منطقی ، برقراری ارتباطات موثر و روحیه کار گروهی می کند . در ادامه برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور و نحوه اقامت در کانادا به بررسی جزئیات تحصیل در کانادا می پردازیم.

 

برای مطالعه راهنمای جامع تحصیل در کانادا در سایت هیوا کلیک نمایید

 

 تحصیل در کانادا

 

 

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف کانادا

 

به گزارش سایت مشاوره تحصیل در خارج هیوا داشتن حداقل آیلتس 6 یکی از شرایط لازم برای تحصیل در کانادا است، زیرا در تمامی دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود . برای تحصیل در مقطع لیسانس فرد باید دارای معدل دیپلم 14 به بالا باشد. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه منتخبشان در طی یک یا دو ترم تحصیلی گذرانده و سپس وارد رشته دلخواهشان شوند . البته پیشنهاد می شود کسانی که قصد تحصیل لیسانس در کانادا را دارند ، ابتدا مدرک زبان خود را گرفته و سپس به فکر گرفتن پذیرش برای تحصیل از دانشگاه های کانادا باشند . برای دانشجویان با معدل بالا نیز معمولا کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته می شود .

 

برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس نیز افراد با داشتن معدل 14 به بالا شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادایی را دارند ، علاوه بر آن می بایست توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود هم داشته باشد. شانس گرفتن پذیرش برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری ، با داشتن مدرک آیلتس 7 و نمره آزمون GRE بالاتر می رود . فرد متقاضی ابتدا باید محل تحصیل خود را انتخاب کرده و سپس به دانشگاه درخواست پذیرش دهد. داشتن توصیه نامه از اساتید مقاطع قبلی و همچنین سوپروایز در کانادا شرایط پذیرش داوطلب را راحت تر می کند.

 

هزینه تحصیل در کانادا

 

به استناد سایت اعزام به خارج هیوا هزینه تحصیل و زندگی در کانادا نسبت به کشورهای دیگر به صرفه تر است. البته میزان شهریه دانشگاه های معتبر کانادا نسبت به سایر دانشگاه های سطح متوسط آن بیشتر است. هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان متغیر است. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس کانادا حدودا 29700 دلار در سال 2020 می باشد که نسبت به سال های گذشته کمی افزایش داشته است.

 

Capture.JPGt

 

در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز شهریه دانشگاه ها افزایش داشته و به صورت تقریبی 17700 دلار در سال است. البته این هزینه ها برای بعضی از رشته ها مانند پزشکی و مدیریت که متقاضی زیادی دارند بیشتر خواهد بود.

 

کانادا از جمله کشورهایی است که به داوطلبان علاقه مند به تحصیل، بورسیه تحصیلی نیز اعطا می کند. بورسیه تحصیلی کانادا مخصوص متقاضیانی است که دارای شرایط لازم بوده و تمامی اقدامات مورد نیاز برای دریافت این کمک هزینه را انجام داده اند. برای صدور بورسیه اسکالرشیپ، به معدل متقاضی در مقاطع تحصیلی مختلف، داشتن مدرک زبان معتبر با نمره‌ مناسب و همچنین پروژه‌ های تحقیقاتی و مقالات علمی معتبر و متنوعی متقاضی توجه زیادی می شود. در صورتی که مایل به اخذ بورسیه‌ کارشناسی ارشد کشور کانادا هستید، لازم است که پروژه‌ های علمی و تحقیقاتی بسیار با کیفیتی که دارای اعتبار علمی کافی در سطح جهان هستند ارائه داده باشید. علاوه بر آن باید مدرک زبان معتبر با نمره‌ای بالا همراه با یک توصیه نامه‌ معتبر که توسط اساتید مطرح دانشگاهی صادر شده‌ است را به هخمراه داشته باشید. بورسیه مقطع دکتری نیز مانند ارشد بوده و متقاضی امکان فعالیت به عنوان استادیار را خواهد داشت.

 

از جمله رشته‌ های دارای بورسیه در کانادا رشته‌ های پرستاری، روانشناسی  و مدیریت MBA  می باشد که سالانه تعداد بی‌ شماری از افراد از سایر نقاط جهان برای اخذ بورسیه‌ آنها به کشور کانادا درخواست می‌ دهند.

 

برای مشاوره هزینه تحصیل و دریافت بورسیه در کشور کانادا در سامانه مشاوره هیوا کلیک نمایید

 

 بورسیه تحصیلی در کانادا

 

نحوه اخذ اقامت در کانادا

 

هر یک از افرادی که خواستار اقامت در کانادا هستند، می‌ توانند از روش‌ های مختلفی وارد عمل شده و جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. علاوه بر مهاجرت به کانادا به علت ادامه تحصیل می توان در سایر موارد زیر نیز برای دریافت اقامت اقدام کرد. البته دریافت هر یک از آن ها شرایطی داشته که بهتر است قبل از اقدام از آنها اطلاع کافی داشته باشید.

 

* شرایط اقامت در کانادا از طریق خویشاوندی : در این روش حداقل یکی از خویشاوندان فرد می بایست مقیم کانادا بوده و در آنجا زندگی کند. در تمام پروسه‌ های اخذ اقامت کشور کانادا از طریق خویشاوندی، فردی که اسپانسر خویشاوندان خود برای اقامت در کانادا می‌ باشد لازم است توانایی حمایت مالی از خانواده را داشته باشد.

 

* مهاجرت به کانادا از طریق کار : کشور کانادا یکی از کشورهایی است که به داشتن تخصص حرفه ای در کار اهمیت زیادی داده و به دنبال استخدام افراد متخصص و با تجربه کاری است. در صورت داشتن رزومه کاری خوب و پس از سنجش تخصص در زمینه لازم می توانید برای اقامت در کانادا اقدام کنید.

 

* مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا : این نوع از اقامت مخصوص افرادی است که دارای سرمایه و تمکن مالی بالایی بوده و قصد شراکت در کارخانه ها و مراکز مختلف کانادا را دارند. در واقع از طریق سرمایه گذاری در شرکت های کانادایی می توان تمکن مالی خود را ثابت و برای مهاجرت و گرفتن اقامت اقدام کرد.

 

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا می توانند جزئیات هر مرحله از فرایندهای مربوط به تحصیل در کانادا را برای متقاضیان توضیح داده و آن ها را برای اخذ اقامت در کانادا یاری نمایند. برای ارتباط با کارشناسان می توانید از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا اقدام نمایید.

 

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشور کانادا کلیک نمایید

 

 مهاجرت به کشور کانادا

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی