شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

طالع بینی و انواع آن

طالع بینی (Divination) در واقع به معنای بررسی و تطبیق حالت ستارگان، خورشید، ماه و ... در لحظه تولد است که از طریق آن ویژگی های شخصیتی فرد مشخص شده و روند کلی و اتفاقات زندگی فرد تحت تأثیر قرار می گیرد.

طالع بینی (Divination) در واقع به معنای بررسی و تطبیق حالت ستارگان، خورشید، ماه و ... در لحظه تولد است که از طریق آن ویژگی های شخصیتی فرد مشخص شده و روند کلی و اتفاقات زندگی فرد تحت تأثیر قرار می گیرد.

در طالع بینی انتظار می رود که دوری و نزدیکی ستارگان، خورشید، ماه، و سیارات به همراه شکل و موقعیت قرار گیری آن­ها نسبت بهم، موجب اثرات ماندگار و حتمی در زندگی فرد شود. از سمن دیگر طالع بینی به لحظه تولد بسیار توجه دارد.

امروزه طالع بینی یا ستاره خوانی، مورد تأیید مجمع علمی نیست و گروهی از مردم آن را خرافه و موهوم پرستی می دانند.

 

تاریخچه طالع بینی

 

سال های دور آسمان شب برای مردم نسبت به امروزه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است. آنان نقوش در هم و بر هم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی برداشت می کردند و نام اشیاء، قهرمانان افسانه ای، و بیشتر از همه جانوارن مورد علاقه خود را به این نقوش نسبت می دادند. آنها در گروه معینی از ستارگان نقش ثور (گاو)، حمل (بره)، حوت (ماهی)، جدی (بز) و بسیاری از صورت های دیگر را می دیدند.

 

همچنین آنان به فرایند هایی که در آسمان پدیدار می شده است بسیار توجه داشتند. آن­ها مشاهده می کردند که چطور ماه به طور منظم، تغییر شکل می دهد. اینگونه شد که کم و بیش طالع بینی (اخترگویی یا تنجیم) به وجود آمد، علمی که در آن انسان بر اساس وضعیت ستارگان به ظاهر می تواند آینده را پیش گویی کند.

تاریخچه طالع بینی حداقل به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. نگاه کردن به آسمان و به دنبال یک مفهوم گشتن، فقط مختص یک قوم و یا ایل خاصی نبوده است. چرا که اکنون ما انواع طالع بینی مثل مایا، مصر، چین، هند و... را از قرون گذشته به ارث داریم.

 

طالع بینی در بابل

 

آنچه ما امروز به عنوان علم طالع بینی (اخترگویی) یا علم ستاره خوانی می شناسیم و بر حسب آن عمل می کنیم، در واقع ریشه اش به راهبان بابلیِ دوران باستان باز می گردد.

 

طالع بینی در مصر

 

اهالی مصر از زمان های خیلی خیلی قدیم، رابطه بسیار مستحکم و قابل اعتمادی را بین پدیده های آسمانی و زمینی یافته بودند: هنگامی که در تابستان ستاره نورانی سیروس (شعرای یمانی) برای نخستین بار در آسمان غروب ظاهر می‌شد، خیلی زود پس از آن رود نیل از بستر خود طغیان می‌کرد.

 

طالع بینی در یونان و روم

 

ابتدا یونانیان و سپس رومیان دانش و علم خود را در این باره از بابلی ها گرفتند و این علم را گسترش دادند. همان طور که نام سیاره های امروزی، نام خدایان روم باستان است. اغلب خصوصیات سیاره ها برای انتخاب نام آن­ها تعیین کننده بوده است. برای مثال رنگ قرمز، رنگ خون است؛ بنابر این سیاره سرخ فام مریخ به نام خدای جنگ است (Mars). سیاره درخشان و زیبای زهره، به نام الهه عشق و باروری است (Venus).

 

روش های طالع بینی و فالگیری

 

اختر شناسی

طالع بینی با ساعت

طالع بینی با آونگ

گوی بینی

کف بینی

 

انواع طالع بینی و فالگیری

 

پیش گویی با مرغ

کیهان شناسی

ستاره شناسی

آگوری (طالع بینی بر اساس پرواز پرندگان)

طالع بینی بر اساس ساعت، روز، ماه و سال تولد

طالع بینی ساعتی

طالع بینی با کاغذ

طالع بینی چینی

طالع بینی هندی

طالع بینی شمسی

طالع بینی ازدواج

فال ابجد

فال حافظ

فال کارت

فال قهوه

فال عطسه

استخاره

فال اعداد

فال تاروت

فال چای

فال درخت

فال شمع

فال چوب

فال انبیاء

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی