شمانیوز

رپورتاژ آگهی/

برای مثال فردی که در حال تحصیل آکادمیک می باشد، می تواند از طریق چاپ کتاب برای خود ارزش و اعتبار بیشتری کسب نموده و رزومه کاری و تحصیلی مناسب و مثبتی مخصوصاً برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا فراهم نماید. در این مورد یکی از راحت ‌ترین و بهترین راه ‌ها برای چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد.

برای مثال فردی که در حال تحصیل آکادمیک می باشد، می تواند از طریق چاپ کتاب برای خود ارزش و اعتبار بیشتری کسب نموده و رزومه کاری و تحصیلی مناسب و مثبتی مخصوصاً برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا فراهم نماید. در این مورد یکی از راحت ‌ترین و بهترین راه ‌ها برای چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد.

 

 

لزوم چاپ کتاب؛ به عنوان یک سرمایه اجتماعی

 

آیا در مورد اصول و قواعد چاپ کتاب مطالعه‌ای داشته‌اید؟ آیا نیاز دارید که پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید؟ همان طور که می دانید امروزه چاپ انواع کتاب در بین فرهیختگان و کسانی که دستی در مطالعه و جستجوی علم و دانش دارند جایگاه ویژه ای دارد. همان طور که می دانید، یکی از بهترین و رایج ترین اقدامات فرهنگی چاپ کتاب می باشد که این عمل به نوبه خود باعث اشتراک گذاری و نشر اطلاعات می شود؛ و یکی از مثبت ترین و مؤثرترین راه‌های ارتباطی در بین جوامع بشری می باشد. مجموعه انتشارات صالحیان با توجه به این مهم و به منظور برداشتن گامی موثر در زمینه فرهنگی کشور اقدام به انجام فعالیت های مرتبط با چاپ انواع کتاب و تبدیل کتاب به پایان نامه و ... نموده است. با مراجعه به آدرس اینترنتی انتشارات صالحیان در رابطه با چاپ کتاب می توانید با طیف فعالیت های این مجموعه انتشاراتی آشنا شوید.

 

 در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر پاسخ سؤال های مطرح شده، مطالبی در مورد هزینه چاپ کتاب و نحوه چاپ کتاب با تیراژ پایین کسب نمایید.

 

15613

 

لزوم چاپ کتاب؛ به عنوان یک سرمایه اجتماعی

 

اهمیت و جایگاه چاپ کتاب

 

امروزه جایگاه و اهمیت چاپ کتاب به منظور نشر و اشتراک گذاری اطلاعات و گشودن راهی برای ارتباطات با دیگران بر کسی پوشیده نیست. فرد در هر جایگاه و منصبی که باشد می تواند در هر زمینه ای که علم و اطلاعات کافی را دارد این دانش و اطلاعات خود را در قالب کتابی ارزشمند و مانا جمع آوری و چاپ نماید و از این طریق، بر موفقیت خود افزوده و اعتبار بیشتری را از لحاظ اجتماعی و علمی برای خود دست و پا نماید. در واقع افراد از طریق چاپ کتاب می توانند، موضوعات و مسائلی را که برایشان جالب است و می پندارند که بهتر است به گوش همگان برسد، تألیف و نشر نمایند. به عبارتی افراد می توانند در هر زمینه و موضوعی که علم و دانش کافی دارند به راحتی اقدام به چاپ نوشتجات خود نمایند. برای مثال فردی که در حال تحصیل آکادمیک می باشد، می تواند از طریق چاپ اثر علمی و نوشتجات برای خود ارزش و اعتبار بیشتری کسب نموده و رزومه کاری و تحصیلی مناسب و مثبتی مخصوصاً برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا فراهم نماید. در این مورد یکی از راحت‌ترین و بهترین راه‌ها برای چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد. هم چنین کسانی که عضو هیئت علمی هستند، می توانند با چاپ مقالات متعدد و تبدیل آن ها به کتاب، بر ارزش و اعتبار علمی خود بیش از پیش بیفزایند. لذا اولین گام در این راستا جمع آوری اطلاعاتی در مورد نحوه و انواع چاپ می باشد. در ادامه به انواع چاپ کتاب خواهیم پرداخت و آن را شرح خواهیم داد.

1397070812150330815536744 - Copy - Copy - Copy (2)

اهمیت و لزوم چاپ کتاب

 

درباره روش های چاپ کتاب بیشتر بدانیم

 

چاپ انواع کتاب دارای قواعد و قوانینی است و انواع متفاوتی نیز دارد که در این بخش انواع مختلف چاپ کتاب شرح داده خواهد شد.

 نوع چاپ بستگی به شیوه و روشی که کتاب با موضوع خاص خود چاپ می گردد، دارد. در واقع چاپ یک کتاب بر مبنای تیراژ و شیوه چاپ مشخص می گردد. در این میان سه روش چاپ دیجیتال، چاپ افست و چاپ ریسوگراف از اصلی ترین روش های چاپ کتاب به شمار می آیند. در ذیل به تشریح بعضی از آن ها پرداخته شده است.

 

  • چاپ کتاب به روش چاپ دیجیتال

 

چاپ دیجیتال روش رایانه ای چاپ کتاب می باشد. در این روش فایل الکترونیکی مستقیماً و بدون واسطه برای چاپ به دستگاه انتقال داده می شود. یکی از مزایای این روش عدم دخالت دستگاه های ثانویه و انسان در صفحه بندی و چاپ محتوای کتاب می باشد و این امر خود باعث حذف هرگونه خطا در ترتیب صفحات خواهد شد. لازم به ذکر است چاپ دیجیتال، ویژه چاپ هر نوع کتاب با تیراژ پایین تر از 200 جلد می باشد. این روش گران ‌ترین روش چاپ است و به دلیل قیمت بالا و گران بودن برای تعداد تیراژ بالا مناسب نمی باشد و صرفه اقتصادی ندارد. لذا این روش بیشتر مناسب افرادی مانند اساتیدی است که نیاز به چاپ تعداد محدودی از کتاب خود به منظور تأمین نیاز دانشجویان خود می باشد و هم چنین مناسب افرادی است که به دنبال تقویت رزومه کاری و علمی خود می باشند. روش چاپ دیجیتال خود شامل روش های متفاوتی است که در ذیل به آن ها اشاره شده است.

 

  • چاپ دیجیتال به روش جوهرافشان
  • چاپ دیجیتال به روش الکتروفتوگرافی، روش الکتروگرافی خود شامل دو روش تونری و روش دیجیتال مرکبی می باشد.
  • چاپ دیجیتال به روش تصعید رنگ (Dye Sublimation)
  • روش چاپ Direct Imaging
  • چاپ دیجیتال به روش حرارتی (Thermal)
  • روش دیجیتال پرتوی یا نوری

 

شایان ذکر است که در روش چاپ دیجیتال امکان چاپ هر نسخه متفاوت با دیگر نسخه ها می باشد.

 

  • چاپ کتاب به روش افست

چاپ کتاب به روش افست برای چاپ در تیراژ و تعداد بالا بسیار مفید و اقتصادی می باشد.

 

1397070812150330815536744 - Copy - Copy - Copy

انواع چاپ کتاب شامل دیجیتال، افست و ریسوگراف

 

اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب

 

تبدیل پایان نامه به کتاب بیشتر برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، مؤثر و مفید می باشد. البته چنانچه قبل تر ذکر شد، این مورد برای افراد و دانشجویانی که قصد تقویت رزومه کاری و علمی خود را دارند بسیار مفید است. تبدیل پایان نامه به کتاب برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، از این منظر بسیار مفید است که علی رغم اینکه تألیف کتاب در مصاحبه دکترا فقط 4 نمره از 40 نمره آموزشی و پژوهشی را به خود اختصاص داده است، اما در عمل این مورد بر نظر و دیدگاه مصاحبه کنندگان در مورد دانشجوی مصاحبه شونده تأثیر بسزایی دارد. اکثر اساتید مصاحبه کننده، تألیف کتاب را مبنی بر توانمندی دانشجویان می دانند، به خصوص در این روزها که مؤسسات زیادی اقدام به چاپ مقالات می نمایند، اساتید بهتر از هر کسی این موضوع را می دانند که صرفاً چاپ مقاله توسط دانشجویان به منزله توانمندی آن ها نیست و در واقع اساتید دیگر، اعتمادی به صرف چاپ مقالات ندارند. از طرف دیگر برای چاپ هر نوع کتاب ابتدا می بایست مطالب مورد نظر از فیلترهایی عبور نمایند تا قابلیت نشر و چاپ را داشته باشند، بنابراین اساتید چاپ کتاب توسط دانشجوی مصاحبه شونده را دال بر توانمندی او برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می دانند. از این جهت تبدیل پایان نامه به کتاب که از ساده ترین روش ها برای داشتن کتاب می باشد، می تواند نقطه مثبتی در رزومه و سابقه دانشجو محسوب می گردد.

 

1397070812150330815536744 - Copy - Copy

تبدیل پایان نامه به کتاب؛ بهترین روش تألیف کتاب

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied