شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

تفاوت ایمپلنت و بلیچینگ دندان

در این مقاله به طور کامل به بررسی کلیات ایمپلنت دندان و بلیچینگ می پردازیم و تفاوت ایمپلنت و بلیچینگ را به طور کامل در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

تفاوت بلیچینگ دندان و ایمپلنت در چیست ؟ 

 

بلیچینگ و ایمپلنت دندان دو درمان در شاخه دندانپزشکی هستند که  تفاوت آن ها در کاربرد آن ها است. درمان بلیچینگ دندان برای سفید کردن دندان طبیعی استفاده می شود. درمان بلیچینگ دندان برای دندان روکش و پر شده موثر نمی باشد. هزینه بلیچینگ دندان کاملا اقتصادی می باشد و شما برای انجام این درمان نیاز به هزینه های گزاف ندارید.

درمان ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود. همه ی افراد ممکن است بسته به دلایل متفاوتی اعم از پوسیدگی ، ضربه و تصادف دندان خود را از دست بدهند. این افراد می توانند به کمک درمان ایمپلنت دندان ، جای خالی این دندان ها را با این درمان پر کنند. 

 

ایمپلنت دندان چیست ؟ 

 

ایمپلنت دندان درمانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد که ساختار آن ها بیشترین شباهت را به دندان طبیعی دارد. در این درمان پایه ای به نام فیکسچر را در درون فک قرار می دهند و این پایه به علت سازگاری بالا با بدن انسان به استخوان جوش می خورد. پایه های ایمپلنت از جنس تیتانیوم هستند دارای سازگاری بسیار بالا بدن و قدرت استحکام بالایی دارند و نقشی شبیه به ریشه دندان را ایفا می کنند. همچنین پروتز ایمپلنت یا روکش ایمپلنت نیز می توان گفت همان تاج دندان می باشد که بر روی پایه ایمپلنت سوار شده و زیبایی ایمپلنت شما به روکش ایمپلنت شما بستگی دارد. 

 

4 - Copy

 

برای اطلاع از به روز ترین قیمت ایمپلنت دندان و انواع برند های ایمپلنت می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید. 

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت های دندان دارای موفقیت بالا 97 درصد است و محبوبیت بسیار بالایی در بین بیماران دارد. ایمپلنت دندان برای انجام دندان محدودیت سنی خاصی ندارد اما فردی که قرار است ایمپلنت دندان را انجام دهد ، باید بالای 18 سال باشد تا فک به طور کامل رشد باشد. افرادی که زیر 18 سال هستند و قصد انجام ایمپلنت را دارند ، بهتر است تا این سن صبر کنند و سپس درمان ایمپلنت را انجام دهند. 

 

انواع ایمپلنت 

 

ایمپلنت نیز مانند هر درمانی انواع مخصوص به خود را دارد و هر کدام از آن ها دارای مزایای و معایب مخصوص به خود هستند. هر کدام از انواع ایمپلنت ها دارای کاربرد مخصوص به خود هستند و کاستی های ناچیز ایمپلنت را جبران می کنند و این درمان را به یک درمان کامل تبدیل می کند. 

 

 • ایمپلنت فوری 
 • ایمپلنت دیجیتال
 • مینی ایمپلنت 

 

مزایای ایمپلنت دندان 

 

ایمپلنت دندان در بین درمان های جایگزین کردن دندان دارای بیشترین شباهت به دندان طبیعی است و در ادامه برخی از مزایای آن را نام می بریم:

 

 1. استحکام 
 2. طول عمر بالا 
 3. جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه 
 4. سازگاری بالا با بدن و شباهت زیاد به دندان طبیعی 
 5. زیبایی و طبیعی بودن آن 
 6. ...............

 

معایب ایمپلنت دندان 

 

ایمپلنت دندان در کنار تمام مزایایی که دارد ، ممکن است برخی معایب ایجاد کند. البته این معایب در کنار تمامی مزایایی که دارد ، به چشم نمی آید.

 

هزینه بیشتر نسبت به سایر درمان ها 

 

ایمپلنت دندان دارای هزینه بسیار به صرفه است اما در کنار درمانی مانند بریج از هزینه بیشتری برخوردار است. البته این مورد کاملا طبیعی است زیرا ایمپلنت دندان دارای حساسیت ، پیچیدگی بیشتری است.

 

طول درمان بیشتر از چند هفته

 

ایمپلنت دندان استحکام بالای خود را از پایه ای که به به استخوان جوش می خورد ، بدست می آورد اما بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان ، مدتی زمانی نیاز است تا این پایه به استخوان فک جوش بخورد و جوش خوردن پایه به استخوان ممکن است بین چند هفته تا یک ماه طول بکشد.

 

نیاز به انجام جراحی 

 

شما در انجام جراحی ایمپلنت دردی احساس نخواهید کرد اما برای قرار دادن پایه ایمپلنت در درون استخوان فک ، نیاز به برش لثه و جراحی نیاز است. این مورد را نمی توان به عنوان یک معایب برای ایمپلنت یاد کرد اما ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد. 

 

بلیچینگ دندان چیست ؟ 

 

بلیچینگ دندان درمانی برای سفید کردن دندان است و لبخند درخشان به شما هدیه می دهد. در این درمان ماده بلیچینگ می تواند به مینای دندان نفوذ کند و مینای دندان سفیدتر کند. همچنین زردی و رنگدانه های بر روی دندان را پاک کند. این درمان به عنوان بهترین درمان در سفید کردن دندان شناخته می شود. 

 

.4

 

لازم به ذکر است درمان بلیچینگ دندان ، بر روی روکش های دندانی موثر نیستند و فقط بر روی دندان طبیعی اثر می گذارد. اگر دندان های روکش و پر شده دارید ، بهتر است قبل از انجام بلیچینگ دندان به پزشک خود مشورت کنید. 

 

انواع بلیچینگ دندان 

 

بلیچینگ دندان نیز دارای دو نوع است و هر کدام از این درمان ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند: 

 

 • بلیچینگ دندان در خانه 
 • بلیچینگ آفیس

 

بلیچینگ دندان در خانه  

 

یکی از انواع بلیچینگ دندان ، بلیچینگ دندان در خانه است. در این درمان شما ابتدا به دندانپزشکی مراجعه می کنید و قالبی از دندان شما تهیه می کند و قالب مخصوص دندان های شما می سازد. پس از ساخت قالب بلیچینگ دندان به همراه ماده بلیچینگ مخصوص به شما تحویل داده ی شود و نحوه استفاده توسط پزشک به شما توضیح داده خواهد شد. 

 

بلیچینگ آفیس

 

بلیچینگ آفیس یکی از درمان های بلیچینگ است که دارای که به طور کامل در مطب انجام می شود. دندانپزشک ابتدا به وسیله ماده ای لثه شما را از تماس بلیچینگ محفوظ می دارد. سپس ماده بلیچینگ را بر روی دندان های شما قرار می دهد و پس از گذشت 15 دقیقه آن را روی دندان های شما بر می دارد.

غلظت مواد بلیچینگ آفیس بیشتر بلیچینگ خانگی است و دندان ها شما سفیدتر می شود. البته لازم به ذکر است در درمان بلیچینگ خانگی ماندگاری بیشتری دارند و دندانپزشکان این دو درمان در کنار هم توصیه می کنند. 

برای اطلاع از تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان نیز می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید. 

 

تفاوت لمینت و کامپوزیت 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی