شمانیوز
شما نیوز

شهر نیازمند شفافیت و برنامه است نه تعارف/ شهردار باید شهر و مشکلاتش را بشناسد

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران با تاکید براینکه شهردارپایتخت باید صریح و با برنامه باشد،گفت : شهر برای حرکت در مسیر پیشرفت نیازمند مدیری است که مشکلات شهر را بشناسد و شفاف وبدون تعارف امور را پیش ببرد

به گزارش شمانیوز: جعفر بندی شربیانی، منتخب شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا ‌گفت:‌ با توجه به ساختار و شکل‌گیری شورای شهر ششم که یک ساختار انقلابی و اصولگرایانه را دارد، خروجی باید یک شهردار جهادی و انقلابی خواهد بود. یعنی فردی  کاربلد و کاردان و محبوب در بین شهروندان باشد. کسی که شهر را معطل کم‌کاری‌های و بی‌برنامگی‌های خودش نکند.

وی با تاکید بر اینکه شهردارمنتخب شورای شهر ششم باید دارای چنین خصوصیاتی باشد، گفت:‌ برابر قانون مدیر آینده تهران دارای یکسری اختیارات است اما این بدان معنا نیست که نظارتی بر عملکرد او وجود ندارد. شهردار آینده تهران در نهایت همکاری و هماهنگی با پارلمان شهری باید شجاعت کافی برای اجرایی و عملیاتی کردن برنامه‌های خود داشته باشد.

شربیانی در ادامه افزود:‌ شهردار آینده باید توانایی تصمیم‌گیری درست و قاطع را در بزنگاه‌ها داشته باشد. یعنی مدیریت او به گونه‌ای باشد که در لحظات حساس و بحرانی با قاطعیت تصمیم گرفته و در مقابل مشکلات به صورت جهادی وارد میدان شود. این شجاعت و فرصت شناسی حتما بر گرفته از یک فرهنگ جهادی و انقلابی است و قطعا اعضای شورای شهر چنین فردی را برای مدیریت آینده کلان‌شهر تهران انتخاب خواهند کرد. 

این عضو منتخب شورای شهر تهران با اشاره به آسیب‌های مدیری که قاطعیت نداشته و در تصمیم‌گیری‌ها تردید دارد،‌ خاطر نشان کرد:‌ عدم پیگیری پروژه‌ها و نیمه تمام ماندن اکثر آنها خودش نشانه یک مدیریت فشل و ناکارامد است که در تصمیم‌گیری‌ها قاطعیت لازم را نداشته است. نداشتن برنامه و پرژه‌های عمرانی جدید برای شهر یکی دیگر از نشانه‌های مدیر مردد و منفعل است. 

وی افزود: نتیجه چنین مدیریتی نارضایتی شهروندان از جمله در بخش خدمات شهری است. امری که در دوره کنونی مدیریت شهری شاهد آن بودیم. اگر شهردار آینده در تصمیمات خود قاطعیت نداشته باشد باعث می‌شود بخش‌های مختلف در حوزه او دخالت کرده و زمینه برای ایجاد رانت و فساد فراهم شود. 

شربیانی گفت: ما در تلاش هستیم که با انتخاب درست برای مدیریت شهر تهران علاوه بر اینکه کاستی‌ها را جبران شده بلکه با انتخاب مدیری جهادی نقاط ضعف شهرداری تهران برطرف شود.

وی در پایان تصریح کرد: مدیریت شهری منفعل و مردد معمولا با شعار پیش می‌رود و حتی می‌شود گفت این دسته جزو مدیران شعاری محسوب می‌شوند. امری که مردم را نسبت به نظام مدیریتی در سال‌های اخیر ناامید کرده است. مردم به دنبال مدیریت عملگرایانه هستند و از حرف زدن و وعده‌ها خسته شده‌اند. لذا در تلاش هستیم که با یک انتخاب درست مدیریت آتی بتواند این مشکلات و معضلات را برطرف کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی