شمانیوز
شما نیوز

رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

تهران شهرداری قوی می‌خواهد / ‌دولت شهرداری را رقیب خود نداند

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی که تهران ضعیف داشته باشیم یعنی ایران ضعیف داریم، به بیانی روشن‌تر ایران قوی را در تهران قوی می‌بینیم.

علی بابایی‌کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار شمانیوز با اشاره به اهمیت جایگاه شهردار تهران اظهار داشت: شهردار تهران رجل سیاسی است به بیانی روشن‌تر هر فردی شهردار تهران شود رجل سیاسی می‌شود پس اولین شاخص برای انتخاب شهردار این است که او رجل سیاسی باشد یعنی ما به دنبال فردی نباشیم که او را تبدیل به رجل سیاسی کنیم. خیر این قبول نیست، فردی که در این جایگاه می‌نشیند باید خود رجل سیاسی باشد. ما باید جایگاه را مورد اهمیت قرار دهیم نه اینکه فرد را به جایگاه برده و آن را مهم بدانیم.

نماینده مردم ساری و میان دورود در مجلس شورای اسلامی افزود: دومین نکته این است که شخصیت شهردار آینده تهران باید به گونه‌ای باشد که به اندازه 20 میلیون انسان درک داشته باشد. او باید حاشیه‌نشینی شهر تهران را بفهمد، اقتصاد شهر تهران متفاوت‌ از شهرهای دیگر است و باید شهردار آینده به این مسئله توجه کند، آدم میانه‌رو با نگرش جبهه انقلاب باشد و زمینه همکاری با دیگر جریانات سیاسی را داشته باشد. به عبارت دیگر شهردار باید ظرفیتی بسازد و آن را متعلق به تمام شهروندان بداند. او باید با نگاه عدالت اجتماعی به اولویت‌های تهران اهمیت بدهد. به عنوان مثال ما امروزه در بحث حمل و نقل عمومی در تهران مشکلاتی داریم باید به این وضعیت رسیدگی شود.

‌وی اظهار کرد: نگاه سیاسی به مسائل نباید اولویت شهردار آینده باشد. ما مشکلی که با شهردار تهران داشتیم این بود که بخش بیشتری از رویکردها سیاسی‌کاری بود تا مربوط به خود شهرداری. درست است که شهردار باید رجل سیاسی باشد اما جایگاه خدمات‌رسانی به مردم باید اولویت اول شهردار باشد.

بابایی با تاکید بر این مسئله که شهردار باید همسو با دولت و مجلس باشد ادامه داد: شهردار باید با دولت همسو باشد نه اینکه خود را یک دولت فردی فرض کند. درست است که شهردار دارای جایگاه مهمی است اما باید خود را در کنار دولت حاکم و مجلس بداند. از سوی دیگر دولت هم باید شهرداری را در کنار خود به عنوان یک دولت محلی بداند و این بخش را رقیب نخواند و این فضا ایجاد نشود که دولت مستقر گمان کند که یک دولت فرعی در مقابل او ایستاده است. شهرداری تهران در طول دولت است و آثاری از عملکرد دولت مستقر را باید فرهنگ‌سازی کند.

وی در پایان گفت: از دیگر شاخص‌های مهم این است که شهردار تهران باید با جوانان تعامل داشته باشد، ظرفیت‌های شهر تهران را شناسایی کند و مدل‌های اجرایی مد نظرش باشد. تهران مشکلات اساسی دارد و اگر این مشکلات سامان یابد فوران از درآمدها و تولید ثروت تهران به تمام کشور سرکشی می‌کند. هنگامی که تهران ضعیف داشته باشیم یعنی ایران ضعیف داریم، به بیانی روشن‌تر ایران قوی را در تهران قوی می‌بینیم. به همین دلیل باید به شاخص‌های انتخاب شهردار تهران توجه ویژه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی