شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

بهترین کارتن سازی های ایران

اگر خوب به دور و برمان نگاه کنیم که اکثر محصولات دارای بسته بندی های کارتنی یا جعبه های مقوایی هستند و درون چنین پک هایی در فروشگاه ها یا سوپرمارکت ها عرضه میشوند. حتی از نظر مشتریان و فروشندگان کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، بهترین بسته بندی که بتواند محصول را درون خود به خوبی نگهداری کند و در طی مسیر به دست مشتری آسیبی به آن وارد نکند، کارتن پستی میباشد.

اگر خوب به دور و برمان نگاه کنیم که اکثر محصولات دارای بسته بندی های کارتنی یا جعبه های مقوایی هستند و درون چنین پک هایی در فروشگاه ها یا سوپرمارکت ها عرضه میشوند. حتی از نظر مشتریان و فروشندگان کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، بهترین بسته بندی که بتواند محصول را درون خود به خوبی نگهداری کند و در طی مسیر به دست مشتری آسیبی به آن وارد نکند، کارتن پستی میباشد.

 

امروزه کالاها و محصولات توسط یک بسته بندی مناسب شناخته و معروف میشوند به همین دلیل است که هر کالایی پک مناسب نداشته باشد و به گونه ای بی نام و نشان است.

 

تقاضای بسته بندی های کارتنی و جعبه های مقوایی به دلایل زیادی، بسیار است. یکی از مهم ترین این ویژگی ها آن است که بسته بندی هایی که بر پایه کاغذ ساخته میشوند، دوست دار محیط زیست اند و با طبیعت مهربانند و پس از مصرف به راحتی وارد چرخه بازیافت میشوند.

 

در این مقاله میخواهیم درباره ساز و کار کارتن سازی، نحوه کار و بخش های مختلف آنرا توضیح دهیم که پیشنهاد میشود با ما همراه باشید.

 

اول از همه باید بدانید که یک کارتن سازی از چه بخش هایی تشکیل شده میشود، هر کارخانه ای که یک بخش مدیریتی دارد که کارتن سازی نیز از این بخش مستثنی نیست. بخش های دیگری در یک کارتن سازی یافت میشود شامل:

 

  1. بخش طراحی 2. فروش 3. حسابداری 4. تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی 5. برنامه ریزی 6. گروه تولیدی میباشند که وظیفه هر یک را با هم بررسی میکنیم.

 

طراحی

 

یکی از عوامل بسیار مهمی که در هر شرکت یا کارخانه کارتن سازی یافت میشود، طراحی است. بسته بندی و جعبه های مقوایی که در سطح فروشگاه ها مراکز خرید مشاهده میکنید دارای یک طرح و نقش  میباشند که برای این طرح ها و رنگ ها کنار یکدیگر به طرح نیاز است.

استفاده از یک طراح مجرب و خوش فکر با ایده های ناب، در ایجاد طرح های زیبا و جذاب به دیده شدن محصولات شما کمک های شایانی خواهد کرد که نتیجه آن فروش بهتر کالاهایتان است.

 

فروش و حسابداری

 

این دو بخش با یکدیگر مرتبط اند به همین دلیل است که هر دو با هم توضیح خواهیم داد. یک کسب و کار پر رونق همانند کارتن سازی یک بخش فروش و حسابرسی داد که وظیفه بخش فروش گرفتن سفارش، فاکتور زدن، ارتباط تلفنی با مشتریان، محاسبه قیمت کارتن و جعبه مقوایی میباشد . این قسمت از کارتن سازی نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که بخشی است که مستقیما با افراد سر و کار و در جلب اعتماد و نظرات مشتریان بسیار مهم است.

 

در بخش حسابداری بعد از فاکتور زدن فروش، حسابداری وجه هایی که مشتریان برای محصولات خود پرداخت میکنند را بررسی میکند.

 

برنامه ریزی

 

تامین مواد اولیه در خط تولید از وظایف اصلی قسمت برنامه ریزی میباشد. برای ساخت یک بسته بندی کارتن یا جعبه مقوایی به مواد اولیه یعنی ورق کارتن نیاز است. تهیه این ورق ها بر عهده بخش برنامه ریزی است. هم چنین در کنار تهیه ورق کارتنی، برنامه ریزی اینکه گروه تولیدی چه چیزهایی را تولید مینماید نیز یکی دیگر از وظایف قسمت برنامه ریزی میباشد.

 

تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی

 

هر کسب و کاری که تازه شروع به کار کرده است با حتی سالیان سال است که تجربه کاری دارد و برای تداوم خود نیاز به تبلیغات دارد. یک تبلیغات مستمر و مداوم نیازمند به نیروی تولید محتوا میباشد.  فردی که در این زمینه کار میکند با  داشتن دانش کافی و قلمی روان و گیرا میبایست چیزهایی را منتشر کند که تاثیرات زیادی با بر روی افراد بگذارد.

 

گروه تولیدی

 

هر کارتن سازی یک گروه تولیدی دارد که این گروه درون یک سوله یا قسمتی از یک کارخانه کار میکنند. این بخش نیز بسیار ضروری میباشد و ملزم داشتن تعداد افراد زیاد نسبت به بخش ها دیگر است. به عنوان مثال ممکن است بخش برنامه ریزی و طراحی را بتوان با یک الی دو نفر مدیریت و اداره کرد اما در گروه تولیدی افراد زیادی مشغول به کار هستند.

 

 این گروه تولیدی نیازمند یک سرپرست میباشد که مدیریت بخش تولید را بر عهده بگیرد. کارگران تولید می باسیت آشنایی کافی از دستگاه های موجود در کارتن سازی را داشته باشند تا هم مفید واقع شوند و هم در انجام کار دچار آسیب و مسدومیت نشوند.

 

اینان موارد و قسمت های مهم و ضروری یک کارتن سازی میباشند که با توجه به وسعت این کسب و کار افراد و بخش های متعددی به آن اضافه خواهند شد. در ادامه مطالب قصد داریم به سه تا از بهترین کارتن سازی های ایران اشاره کنیم.

 

28536

کارتن سازی آوین پک

 

شرکت کارتن سازی آوین پک یکی از کارخانجاتی است که با تجربه ای بالغ بر دو دهه در زمینه چاپ و بسته بندی فعالیت میکند. این کارخانه با داشتن بهترین و مدرن ترین تجهیزات در کنار گروه های با مهارت و مجرب در زمینه های تولیدی، طراحی، فروش، برنامه ریزی و غیره مناسب ترین بسته بندی ها را بسته به سفارش مشتریان تولید نماید.

 

از افتخارات این کارتن سازی آن است که در تولید پک ها و بسته بندی های صادراتی درجه یک عمل کرده است و با طراحی های منحصر به فردی که دارد در بازار های خارجی به یک برند تبدیل گشته است.

 

مدل طراحی و نوع چاپی که برای محصولات صادراتی استفاده میشود اندکی با پک های داخلی تفاوت دارد. اکثر بسته بندی محصولات صادراتی دارای چاپ افست و فرآیند لمینت میباشد که با توجه به خدماتی همانند: سلفون، یووی، طلاکوبی و برجسته سازی که در چاپ افست وجود دارد طرفداران زیادی در میان تولید کنندگان محصولات صادراتی پیدا کرده است.

20499ad2-9671-4b8e-9cb7-e53a7fd48abf

 

کارتن سازی زرین کارتن

 

یکی دیگر از شرکتهای معروف در زمینه چاپ و بسته بندی، شرکت کارتن سازی زرین کارتن میباشد. این شرکت فعالیت خود را به مدت ده سال است که آغاز کرده و در طی این ده سال در جلب رضایت و اعتماد مشتریان موفق بوده است.

 

از بهترین مواردی که این شرکت را بر سر زبانها انداخته است، تولید بسته بندی های مناسب برای مواد غذایی میباشد. همانطور که میدانید اکثر جعبه های موادغذایی باید بهداشتی بوده و از اتحادیه های بهداشت تاییدیه بگیرند زیرا اگر بهداشتی نباشد صادرات آنان به سایر کشورها رد خواهد شد.

 

این شرکت با بهره گیری از جعبه های بسته بندی با مقوای ایندربرد با گرماژی میان 400-270 گرمی هم بهداشت محصولات درون بسته بندی را تضمین میکند و هم استقامت خوبی به جعبه موردنظر میدهد.

 

شرکت کارتن ساز

 

شرکت بسته بندی کارتن ساز نیز از کارخانجات فعال در حوزه کارتن سازی، جعبه سازی و چاپ و بسته بندی به شمار میرود. این شرکت با داشتن انواع و اقسام تجهیزات مدرن، پیشرفته و مناسب کارتن سازی در کنار گروه تولیدی خود در ساخت و تولید بسته بندی های انواع محصولات رضایت بخش میباشد.

 

امروزه با توجه به شرایط پیش آمده توسط شیوع ویروس کرونا، آنلاین شاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی بسیار رونق یافته است که تقاضای تولید بسته بندی های پستی نیز زیاد شده است. در کنار کارتن های پستی، شرکت کارتن ساز موفق به تولیدات انبوه اسباب کشی در سازهای متنوع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی