شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

تاثیر عکسهای تبلیغاتی جذاب در بازاریابی اینستاگرام

با توجه به حضور گسترده مردم در شبکه اجتماعی اینستاگرام، امروزه یکی از بهترین روش‌های جذب مشتری‌های بیشتر و افزایش فروش آنلاین محصولات، تولید محتوا در اینستاگرام است.

با توجه به حضور گسترده مردم در شبکه اجتماعی اینستاگرام، امروزه یکی از بهترین روش‌های جذب مشتری‌های بیشتر و افزایش فروش آنلاین محصولات، تولید محتوا در اینستاگرام است. همان طور که می‌دانید انتشار محتوای تصویری در  اینستاگرام تأثیر بیشتری روی مخاطب دارد. بنابراین نقش عکاسی در موفقیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ و تأثیر عکسهای تبلیغاتی جذاب در بازاریابی اینستاگرام نباید نادیده گرفته شود. استفاده صحیح از این عکس‌ها کمک بسیار زیادی به رونق یافتن کسب و کارهای مختلف می‌کند و باعث می‌شود که در بین رقبای خود موفقیت بیشتری کسب کنند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های عکسهای تبلیغاتی و مزایای استفاده از عکسهای جذاب در اینستاگرام مارکتینگ تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت عکسهای تبلیغاتی در بازاریابی

عکسهای تبلیغاتی جذاب و اهمیت آن‌ها در بازاریابی را نمی‌توان انکار کرد. اکثر بازاریاب‌ها نسبت به موضوع تأثیر عکس در بازاریابی آگاهی کامل دارند. برای معرفی تبلیغات و فروش محصولات به بازاریابی و تبلیغات نیاز دارید. بازاریابی فقط مختص تجارتهای بزرگ نیست بلکه کسب و کارهای آنلاین و مؤسسه‌های آموزشی نیز از آن استفاده می‌کنند. یک عکس جذاب تبلیغاتی به خوبی می‌تواند به جذب مشتری و معرفی محصول کمک کند و به نوعی یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. با استفاده از تجربیات یک عکاس تبلیغاتی ماهر و حرفه‌ای، قطعا می‌توان به بازاریابی کسب و کار سرعت ببخشید. مشتری‌ها بیشتر جذب عکس‌هایی می‌شوند که لوکس‌تر و شیک‌تر به نظر می‌رسند و عکاسی تبلیغاتی با داشتن این ویژگی‌ها باعث تحریک احساسات مخاطب شده و او را به سمت فرآیند خرید سوق می‌دهند. به طور کلی شرکت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی برای برند شدن و فروش بیشتر محصولات به عکاسی تبلیغاتی به صورت کاملاً حرفه‌ای نیاز دارند.

اینستاگرام

تفاوت عکسهای زمینه سفید با عکسهای تبلیغاتی

عکسهای زمینه سفید یا عکسهای محصول ویژگی‌ها و جزئیات یک کالا را با وضوح کامل نشان می‌دهند اما عکسهای تبلیغاتی با روایت یک داستان با شیوه‌های خلاقانه باعث ایجاد انگیزه و تحریک احساسات مخاطب می‌شود تا نسبت به خرید محصول اقدام کند. در صورتی که کارفرما در خواست عکاسی دکوراتیو از محصولات داشته باشد تمرکز عکس بروی محصول خواهد بود تا در عکس دکوراتیو جلوه جذابی به محصول داده شود. ام اگر تمرکز بیشتر بروی محصول باشد عکاس از نورپردازی ساده و پس زمینه سفید استفاده می‌کند تا مخاطب همه حواس و توجه خود را فقط به محصول متمرکز کند. در عکس تبلیغاتی جنبه های مختلفی در نظر گرفته می‌شود تا تصویر محصول به شکلی برجسته و جذاب به نمایش در بیاید. عکاسی محصول و عکاسی تبلیغاتی اگر به صورت خلاقانه و حرفه‌ای انجام شود تأثیر بسزایی در تبلیغات و بازاریابی دارد زیرا سبک عکاسی به عنوان بخش بسیار مهمی از موفقیت در تبلیغات به شمار می‌رود.

مزایای استفاده از عکسهای جذاب در اینستاگرام مارکتینگ

با دسترسی همه افراد جامعه به گوشی‌های هوشمند و عضویت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فضای مناسبی برای فروش آنلاین محصولات فراهم شده است. با توجه به شیوع بیماری کرونا کسب و کارهای مختلف از طریق اینستاگرام مارکتینگ از این پلتفرم محبوب به صورت بهینه استفاده می‌کنند. با انتشار عکسهای تبلیغاتی در اینستاگرام انتخاب و خرید برای مشتریان راحت‌تر شده و کسب و کارها به هدف نهایی خود یعنی افزایش فروش و جلب مجری نزدیک‌تر شده اند. انتشار عکس‌های معمولی نیز ممکن است کار شما را پیش ببرد اما انتشار عکسهای جذاب تبلیغاتی به همراه یک متن تأثیرگذار در حد شعار تبلیغاتی یا یک جمله تضمین‌کننده فروش بیشتر خواهند بود. افزایش وفادارای مشتری‌ها، برقراری ارتباط مؤثر با مشتری‌ها، نشان‌ دادن حرفه‌ای بودن کسب و کار و کم بودن هزینه نسبت به روش‌های دیگر تبلیغاتی از مهمترین مزایای استفاده از عکسهای جذاب در اینستاگرام مارکتینگ است.

اینستاگرام

ویژگی عکسهای تبلیغاتی

  • خلاقیت و ایده‌پردازی

بر خلاف عکاسی محصولات که به شکل بسیار ساده به معرفی کالا می‌پردازد، خلاقیت و ایده پردازی یکی از ویژگی‌های عکاسی تبلیغاتی به شمار می‌رود که نقش مهمی در جذب و ترغیب مشتری دارد. احساسات مخاطب با دیدن یک عکس تبلیغاتی جذاب درگیر می‌شوند.

  •  انتقال پیام تولیدکننده با ایده عکس

پشت همه عکسهای تبلیغاتی یک ایده خلاقانه وجود دارد که پیام تولیدکننده را به مخاطب انتقال می‌دهد. این پیام در کنار یک عکس با کیفیت، اعتماد مخاطب را جلب کرده و باعث ترغیب او به خرید محصولات خواهد شد.

  • نورپردازی متفاوت و حرفه‌ای

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی مانند عکاسی محصولات اهمیت زیادی دارد اما کمی متفاوت‌تر انجام می‌شود. هدف نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی فقط روشن کردن محصول مورد نظر نیست بلکه با نورپردازی و ایجاد سایه و هایلایت به اجرای ایده‌های عکاسی کمک می‌شود.

  • چیدمان و ترکیب‌بندی جذاب و خاص

در عکاسی تبلیغاتی چیدمان و ترکیب‌بندی جذاب و انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی، باعث ایجاد یک فضای ملموس می‌شود. المان‌ها و عناصر مربوط به سوژه عکاسی به گونه‌ای قرار می‌گیرد که تأثیر زیادی روی سوژه اصلی نداشته باشند.

  • فضاسازی واقعی و مرتبط با ایده عکاسی

وقتی از محصول مورد نظر در یک فضای کاملاً واقعی عکس گرفته می‌شود، بیننده توجه بیشتری به تبلیغات دارد. فضاسازی واقعی از ویژگی‌های بسیار مهم عکس‌های جذاب و پربازده تبلیغاتی به شمار می‌رود.

عکسهای تبلیغاتی محصولات را خودمان بگیریم یا به عکاس حرفه ای بسپاریم؟

با توجه به این که برقراری ارتباط با مخاطبان در پلتفرم محبوب اینستاگرام بیشتر از طریق تولید محتوای تصویری مانند عکس و ویدئو صورت می‌گیرد و فروش محصولات نیز به صورت آنلاین است، باید از عکس‌های بسیار با کیفیت برای نمایش دادن محصولات به مشتریان استفاده شود. بنابراین بهتر است که گرفتن عکسهای تبلیغاتی محصولات را به یک عکاس حرفه‌ای و ماهر محول کنید و هیچ هراسی از هزینه برای این کار نداشته باشید. عکاس حرفه‌ای با ارائه عکس‌های جذاب و باکیفیت باعث جلب اعتماد مخاطبان، افزایش فروش و کسب سود بیشتر خواهد شد.

اینستاگرام

 استودیو مانی  مجری عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

برای گرفتن عکس‌های باکیفیت تبلیغاتی و صنعتی و استفاده از آن‌ها برای تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام مارکتینگ می‌توانید به سایت استودیو مانی یکی از معتبرترین استودیوهای ارائه‌دهنده خدمات عکاسی تبلیغاتی و صنعتی با آدرس اینترنتی https://studiomani.ir مراجعه کنید. این استودیو با داشتن عکاسان متخصص و تجهیزات به روز عکاسی می‌تواند به بازاریابی و تبلیغات شما در اینستاگرام کمک کند. هدف اصلی استودیو مانی کمک به شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف اینترنتی برای بهتر دیده شدن است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی