شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

کمربند ایمنی کار در ارتفاع

کمربند ایمنی کار در ارتفاع یا همان هارنس یک سیستم مهار است که مانع از افتادن کاربر از ارتفاع می­شود. با بستن کمربند یا مهار، خطر آسیب ناشی از زمین خوردن تا حد زیادی کاهش می­یابد.

کمربند ایمنی کار در ارتفاع یا همان هارنس یک سیستم مهار است که مانع از افتادن کاربر از ارتفاع می­شود. با بستن کمربند یا مهار، خطر آسیب ناشی از زمین خوردن تا حد زیادی کاهش می­یابد.

مهار به کاربر اجازه می ­دهد تا خود را به یک جسم ثابت متصل کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در صورت سقوط به زمین برخورد نمی­کند. سقوط از ارتفاع یکی از شایع ترین علل صدمات شخصی در محل کار است، بنابراین بسیار مهم است که هنگام کار در ارتفاع بالا از تجهیزات مناسب اطمینان حاصل کنید.

کارفرمایان موظف هستند محل کار را از نظر سطوح بالقوه که کارکنان باید در آن کار کنند و احتمال خطر سقوط در آن بررسی کنند. در صورت احتمالی خطر سقوط، کارفرما باید سیستم حفاظت از سقوط را برای محافظت از کارگر انتخاب کند. این شامل سیستم‌هایی است که شامل مهار ایمنی است. وظیفه کارفرما می‌باشد که حفاظت از سقوط و آموزش مناسب برای استفاده از آن را برای کارمندان ارائه دهد. وسایل ایمنی می­تواند شامل هارنس، مهار یا کمربند ایمنی و انواع طناب و اتصالات باشد.

کمربند ایمنی نه تنها محافظت از کاربر را افزایش می­دهد، بلکه به آن‌ها اجازه می­دهد هنگام کار آزادانه از دست خود استفاده کنند. این قطعه از تجهیزات کاربردی برای هر کسی که در ساخت و ساز کار می­کند بسیار حیاتی است، زیرا می­تواند نجات دهنده فرد باشد.

مهار تمام بدن، رایج‌ترین وسیله حفاظت از سقوط شخصی برای جلوگیری از سقوط یک فرد طراحی شده است. آن‌ها برای جلوگیری از سقوط آزاد کارگر در فاصله‌ای بیش از 6 فوت و برخورد با زمین یا سکوی پایینی ساخته شدند و طوری طراحی شدند که به یک ساختار ثابت در بالای بدن کارگر محکم شده و چند برابر وزن وی را تحمل می‌کند.

کمربندهای ایمنی شامل لنگر، حلقه، اتصالات و مهار بدن است. بند بدن شامل بندهایی است که به طور محکم در اطراف بدن کارگر بسته می­شود، از جمله بندهای ساق پا. حلقه روی مهار حلقه عقب کشویی باید در پشت، بین استخوان‌های شانه قرار گیرد. این اجازه می­دهد تا فرد پس از زمین خوردن در حالت عمودی بماند. مهار بدن طوری طراحی شده است که نیروی زمین خوردن را از طریق شانه‌ها، پاها و تنه جذب کند.

 

کمربندهای ایمنی برای صنایع عمومی

 

کمربندهای ایمنی برای صنایع عمومی دارای یک حلقه در پشت است که به یک خط نجات خود جمع کننده و یا یک بند محکم ضربه گیر متصل می­شود و به یک نقطه لنگر ایمن متصل شده است. این مهارهای تمام بدن در طیف وسیعی از صنایع که کارگران در معرض سقوط قرار دارند مانند ساختمان و کارهای تاسیساتی مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

کمربندهای ایمنی برای موقعیت‌یابی با کمربند

 

این کمربندهای ایمنی برای موقعیت یابی دارای یک حلقه در قسمت فوقانی کمر، دو یا چند حلقه روی بندهای لگن و کمربند بدن می­باشد. حلقه‌های پا و کمربند بدن به تسمه‌های موقعیت و مهار متصل می­شوند که کمک می­کند تا در حین کار در ارتفاعات، کاربر به درستی در نزدیک محل کار خود قرار گیرد. این امر باعث می­شود دست کاربر در انجام کار آزاد باشد و انرژی مورد نیاز برای ماندن در محل کار هنگام فعالیت کاهش نیابد. حلقه در قسمت فوقانی کمر به یک خط نجات خود کشنده یا بند محکمی که ضربه را جذب می­کند متصل می­شود که به یک نقطه محکم متصل می­شود. این مهارهای ایمنی اغلب برای کاربردهای ساختمانی مانند ساخت فونداسیون و میلگرد استفاده می­شود.

 

کمربندهای ایمنی برای صعود

 

کمربند ایمنی کار در ارتفاع برای صعود دارای یک حلقه در قسمت فوقانی پشت و یک حلقه در قفسه سینه است. حلقه قفسه سینه اجازه می­دهد که از مهار با سیستم نردبان استفاده شود تا در صورت لغزیدن پوشنده هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از نردبان یا سازه بلند، محافظ در برابر سقوط باشد. حلقه پشتی به یک خط نجات خود کشنده یا بند محکمی که ضربه را جذب می­کند متصل می­شود که به یک نقطه محکم متصل می­شود.

 

کمربندهای ایمنی برای فضاهای محدود

 

کمربندهای ایمنی برای فضاهای محدود دارای یک حلقه در قسمت فوقانی پشت و دو حلقه در بندهای شانه است. از آن‌ها برای پایین آوردن یا بالا بردن کارگران به داخل یا خارج از یک فضای محدود، مانند چاه استفاده می­شود. حلقه‌های شانه‌ای به یک بند آویزان متصل می­شود و در حالی که در مهار بالا یا پایین می­رود، نیروی بدن را به طور مساوی توزیع می­کند. دستگاه پخش کننده به یک خط نجات خودکار با قابلیت نجات یکپارچه و یا یک سیستم قرقره متصل به سیستم سه پایه یا داویت متصل می­شود. حلقه‌های شانه همچنین نقاط اتصال اضافی را ارائه می­دهند که در صورت بیهوش شدن یا افتادن کارگر و نیاز به استخراج، ممکن است از حلقه عقب بیشتر قابل دسترسی باشد. حلقه پشتی به یک خط نجات خود کشنده یا بند محکمی که ضربه را جذب می­کند متصل می­شود که به یک نقطه محکم متصل می­شود.

 

خرید کمربند ایمنی کار در ارتفاع

 

به دلیل حساسیتی که این نوع تجهیزات ایمنی دارند باید آن‌ها را از مراکز معتبر تهیه کرد. از این رو پیشنهاد ما این است که جهت خرید این کمربندها به سراغ سایت تجهیزات ایمنی ایران بروید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی