شمانیوز
شما نیوز

ایمنی و امنیت کسب و کار شما در اولویت اول است. داشتن یک سیستم کنترل دسترسی تجاری برای حفاظت از کارکنان ، اموال و اطلاعات شرکت ضروری است. در این راهنمای کامل ، نحوه تصمیم گیری آگاهانه در مورد سیستم کنترل دسترسی خود و نحوه ایمن سازی کسب و کار خود را خواهید آموخت.

کنترل دسترسی چیست؟

کنترل دسترسی به عنوان فرآیند محدود کردن و مدیریت انتخابی برای ورود یا خروج از یک منطقه خاص تعریف می شود. سیستم های کنترل دسترسی تجاری به گونه ای طراحی شده اند که امکان ورود به ساختمان ، اتاق یا منطقه دیگر را برای افراد مجاز فراهم می کنند در حالی که افراد غیر مجاز را محدود می کنند. 

برای مشاغل ، جلوگیری از دسترسی غیر مجاز برای به حداقل رساندن ریسک ضروری است.

سیستم کنترل دسترسی که انتخاب می کنید باید کاربردی باشد ، زیرا در عملیات روزانه شما نقش دارد. پیچیدگی سیستم های کنترل دسترسی تجاری با ویژگی های مختلف می تواند متفاوت باشد. یک سیستم مؤثر ، دسترسی سریع و راحت را برای افراد مجاز فراهم می کند در حالی که دیگران را به طور ایمن محدود می کند.

سیستم های کنترل دسترسی تجاری

کنترل افرادی که وارد تجارت شما می شوند اولین خط دفاعی در برابر مزاحمان ، سارقان و سوء رفتارهای احتمالی کارکنان است. وقتی صحبت از محافظت از کارکنان ، اموال و داده های شما می شود ؛ انتخاب سیستم دسترسی و امنیت مناسب بسیار مهم است. به همین دلیل است که تیک تاک در اینجا به شما کمک می کند.

کنترل دسترسی بدون لمس

Covid-19  ترجیحات مربوط به فناوری کنترل دسترسی را تغییر داده است. مردم دیگر نمی خواهند دستگیره درهای عمومی را لمس کنند ، دکمه های آسانسور را فشار دهند یا یک کارت خوان مجاور را برای یک سیستم کنترل دسترسی بکشید. در عوض ، آنها ترجیح می دهند کنترل بدون لمس ، بدون تماس و بدون دست دسترسی به در را کنترل کنند. 

کنترل دسترسی بدون لمس طوری طراحی شده است که راهی بدون تماس را برای ورود کارکنان و بازدیدکنندگان به یک مرکز ارائه دهد. با استفاده از سیستم های کنترل دسترسی بدون لمس ، می توانید هرگونه نیاز به تماس فیزیکی را برطرف کنید. کارکنان می توانند از تشخیص چهره ، فناوری موج دستی یا برنامه های تلفن همراه برای ورود به داخل ساختمان بدون نیاز به لمس صفحه کلید یا دکمه استفاده کنند.

اجزای کنترل  دسترسی درب

سیستم های دسترسی الکترونیکی باید بتوانند قفل شدن درها را کنترل کنند. این جایی است که این چهار نوع قطعات کنترل دسترسی درها به کار می روند.

قفل الکترونیکی درب - قفل های الکترونیکی درها دستگاه هایی هستند که از باز شدن درب جلوگیری می کنند. این قفل درها از کلیدهای مکانیکی استفاده نمی کنند ، در عوض توسط اعتبارنامه هایی که با سایر قسمت های سیستم کنترل دسترسی تعامل دارند کنترل می شوند.

قفل های الکترومغناطیسی (Maglocks) - قفل های الکترومغناطیسی از باز شدن در با استفاده از جریان الکتریکی جلوگیری می کنند. هنگامی که دسترسی داده می شود ، جریان برق متوقف می شود و در را باز می کند. (Maglocks ایمن نیستند: هنگامی که برق خاموش می شود قفل رها می شود)

قفل برقی شفتی قفل های الکترومکانیکی هستند که در چارچوب درب قرار گرفته اند و با مکانیزم قفل شدن درب تعامل دارند. هنگامی که دسترسی داده می شود ، یک لولا در ضربات برقی حرکت می کند تا اجازه باز شدن و باز شدن درب را بدهد. (موجود در حالت های خرابی ایمن یا خرابی-مدل های ایمن برای خرابی نیاز به قدرت برای باز کردن قفل درب دارند ، به طوری که قفل به طور خودکار آزاد نمی شود).

دکمه ها و کلیدها -کلیدها و دکمه ها هنگامی که کاربر سوئیچ را فعال می کند ، قفل در را از راه دور امکان پذیر می کند. ویژگی های اضافی مانند تأخیر زمانی ، انتشار لحظه ای ، انتشار مداوم و انتشار اضطراری گزینه های بیشتری را برای اپراتورها ارائه می دهد.

سیستم های دسترسی پارکینگ گاراژ

سیستم های کنترل تردد پارکینگ برای کنترل دسترسی خودرو در داخل و خارج از محل پارک استفاده می شود. این برای جمع آوری درآمد برای سازه های پارکینگ طراحی نشده است ، بلکه برای مدیریت وسایل نقلیه ای که قادر به ورود به پارکینگ هستند استفاده می شود. خوانندگان دوربرد از اعتبارنامه هایی استفاده می کنند که از فاصله 3 تا 12  متر قابل خواندن است. این تگ خودرو خودرو معمولاً بر روی شیشه جلو ، پلاک یا با استفاده از یک کلید دستی نصب می شوند. استفاده های معمول از سیستم های پارکینگ شامل پارکینگ های تجاری ، پارکینگ های هتل ، مجتمع های مسکونی خصوصی و پارکینگ های کارکنان است که از کنترل دسترسی خودرو استفاده میکنند

نرم افزار کنترل دسترسی

نرم افزار کنترل دسترسی برای مدیریت سیستم و اجازه احراز هویت ، مجوز ، دسترسی ، مدیریت ، حسابرسی و گزارش استفاده می شود. سیستم ها می توانند از مجموعه های کوچک با چند درب تا شرکت های چند محل با هزاران درب متغیر باشند. ویژگی های اضافی امکان مدیریت از راه دور ، نظارت بر دوربین های امنیتی ، ارسال اعلان های گسترده ، قفل شدن در مواقع اضطراری و موارد دیگر را فراهم می کند.

کنترل دسترسی شبکه ای مستقل در برابر IP

سیستم های مستقل روش سنتی مدیریت دسترسی در تأسیسات کوچکتر هستند. سیستم توسط یک پنل کنترل دسترسی مدیریت می شود. این پنل خواننده های مختلف ، قفل های الکترونیکی درها و دوربین ها را با سیم کشی برق و ارتباط متصل می کند. پانل های کنترل فقط می توانند تعداد محدودی از درها را مدیریت کنند ، معمولاً کمتر از 10 درب ، که آنها را برای محیط های کوچکتر ایده آل می کند.

با گسترش نیازهای تجاری و امنیتی ، سیستم های شبکه IP محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در این سیستم ، اجزای کنترل دسترسی مستقیماً با استفاده از اتصال بی سیم یا اترنت به شبکه متصل می شوند. اطلاعات به صورت لحظه ای ارسال می شوند ، که امکان افزایش مدیریت کاربر ، ردیابی و ممیزی را فراهم می کند. این تنظیم همچنین محدودیت تعداد درها را که معمولاً با سیستم های مستقل مرتبط است حذف می کند.

انواع کنترل دسترسی 

روشهای زیادی برای مدیریت مجوزهای کنترل دسترسی برای کاربران وجود دارد. نوع کنترل دسترسی با نحوه تخصیص کاربران و نحوه مدیریت مجوزهای دسترسی تعیین می شود. سه نوع رایج از مجوزهای کنترل دسترسی عبارتند از کنترل دسترسی مبتنی بر نقش ، کنترل دسترسی اجباری و کنترل دسترسی اختیاری. 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied