شمانیوز
شما نیوز

شناخت مردان

راه های شناخت بهتر مردان / با این روش ها مردان را بهتر بشناسید

راه های شناخت بهتر مردان / با این روش ها مردان را بهتر بشناسید

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که شناخت عمیق‌تر از روانشناسی و رفتار مردان، می‌تواند به بهبود روابط اجتماعی و افزایش احترام متقابل بین جنس‌ها کمک کند. این تحقیق نشان می‌دهد که ارتباط موثر با مردان نه تنها به فهم بهتر از نیازها و انتظارات آنها منجر می‌شود، بلکه به ارتقای فرهنگ احترام و تعامل موثر در جوامع مختلف نیز کمک می‌کند.

به گزارش شمانیوز :شناخت مردان از طریق ارتباط و برقراری ارتباط‌های عمیق با آنها بهبود می‌یابد.در فرهنگ‌های مختلف، شناخت مردان بر اساس اعمال و رفتارهای آنها ارزیابی می‌شود.شناخت مردان نیازمند احترام به حریم شخصی و توجه به نیازها و خواسته‌های آنها است.ارتباط موثر و احترام به شخصیت و شناخت مردان می‌تواند روابط اجتماعی را تقویت کرده و تعاملات را بهبود بخشد.

مردها برای درک احساسات شما به زمان نیاز دارند

شاید به عنوان یک خانم برایتان پیش آمده باشد که شروع به صحبت از احساسات‌تان بکنید، گریه کنید، با هیجان اتفاقی را تعریف کنید و ببینید شریک عاطفی‌تان نه تنها با شما همدردی نمی‌کند بلکه از رفتارتان تعجب نیز می‌کند! شاید شما از دست او ناراحت شوید و او را بی‌احساس بدانید اما برای روانشناسان این موضوع طبیعی است چون می‌دانند مغز مردان برای تحلیل احساسات زمان بیشتری نسبت به خانم‌ها نیاز دارند. تحلیل و تفسیر کار نیم کره چپ و محل بروز احساسات در نیمکره راست مغز قرار دارد، برای تحلیل احساسات به ارتباط بین این دو نیمکره نیاز داریم و این ارتباط در مغز خانم‌ها چند برابر آقایان است و به همین دلیل وقتی شروع می‌کنید از احساسات مختلف با هیجان برای آقایان صحبت می‌کنید  آنها به زمان بیشتری نیاز دارند تا درک‌تان کنند. پس تعجب نکنید وقتی چند دقیقه دیرتر از انتظار شما گفتند درکت می‌کنم عزیزم حق داری ناراحت باشی! فرصت تحلیل احساسات را به آنها بدهید.

شناخت مردان

افسانه “خودش باید می فهمید” را فراموش کنید

برخی  از خانم‌ها ناراحتی‌شان از شریک عاطفی‌شان را با این تصور که “خودش باید می‌فهمید” بروز نمی‌دهند و ناراحتی خود را دو چندان می‌کنند. اینکه بتوانیم از یک سری مجموعه رفتاری طرف مقابل مثل حالت چهره، لحن سخن گفتن، زبان بدن و … متوجه احساسات و حالات روحی او شویم به هوش هیجانی مربوط است. خیلی از خانم‌ها استاد این کار هستند، البته آقایان نیز می‌توانند در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند اما تحقیقات نشان داده میانگین هوش هیجانی خانم‌ها بالاتر از آقایان است به همین دلیل انتظار دارند آقایان نیز به اندازه آنها از حالات طرف مقابل متوجه مساله شود. این توقع بیجا را فراموش کنید و با آقایان درباره ناراحتی‌تان صحبت کنید. انتظار نداشته باشید از سکوت شما بفهمد از چه ناراحت هستید.

لازم است با مردان صریح و واضح صحبت کنید

مهارت‌های کلامی در نیمکره چپ مغز تجزیه و تحلیل می‌شوند و قدرت بالاتر خانم‌ها در مهارت‌های کلامی نسبت به مردان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تمایز بین آن دو است. پس با کلمات به جنگ با مردان نروید که جنگ نابرابر و ناعادلانه‌ای است. مثلا اگر به عنوان یک خانم برایتان مهم است که شریک عاطفی‎تان به مهمانی نرود لازم نیست با اخم بگویید برو مهم نیست و انتظار داشته باشید متوجه شود این “برو” یک “بروی” واقعی نیست! لطفا در برابر مردها با جملات بازی نکنید، واضح و صریح به او بگویید دلتان نمی‌خواهد به مهمانی برود تا بتواند موضوع را درک کند. با نیش و کنایه صحبت کردن در مقابل مردان معمولا شما را به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رساند.

 

مردها نیاز دارند قهرمان‌تان باشند

مردها از نظر تکاملی برای داشتن اعتماد به نفس، لازم دارند قهمان شما باشند. اگر مرد شما احساس کند باورش ندارید، دیگران به نظر شما قوی‌تر هستند، از پس راضی کردن‌تان بر نمی‌آید و شما او را ضعیف می‌دانید روز به روز در نقش ضعف بیشتر فرو می‌روند اما این تمام ماجرا نیست، از آنجایی که آنها به احساس قدرت نیاز دارند سعی می‌کنند این احساس را به نحو دیگری ارضا کنند، برخی با پرخاشگری، برخی با زورگویی برخی با خیانت و انواع و اقسام راه‌های دیگر که هیچ کدام به نفع شما و رابطه‌تان نیست. پس به آنها نشان دهید باورشان دارید و قهرمان‌تان هستند.

بدانید کی و کجا با مردها صحبت می‌کنید

معمولا خانم‌ها به دلیل ارتباط قوی دو نیمکره راست و چپ مغزشان که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، می‌توانند همزمان روی چند موضوع تمرکز کنند. حتما دیده‌اید خانم‌ها درحالی که مشغول تایپ پیام هستند نیم نگاهی به تلویزیون دارند و با شما هم صحبت می‌کنند! اغلب آقایان چنین روندی را به کار نمی‌گیرند، آنها معمولا وقتی در حال تماشای تلویزیون هستند و روی آن متمرکز شده‌اند حرف شما را نمی‌شنوند، پس انتظار نداشته باشید در آن لحظه شنونده خوبی باشند. پس اگر هنگام خرید در فروشگاه یادتان افتاد درباره مساله مهمی که ناراحت‌تان کرده با او صحبت کنید زمان مناسبی را انتخاب نکرده‌اید. وقتی با آنها صحبت کنید که بدانید می‌توانند روی شما و صحبت‌تان متمرکز شوند.

به مردهایی که مناسبت ها را فراموش می کنند کمک کنید

مطالعات نشان داده میانگین قدرت حافظه خانم‌ها به خصوص در حافظه رویدادی از آقایان قوی‌تر است. پس تعجبی ندارد که گاهی آقایان مناسبت‌های مهم مثل روز تولد یا سالگرد ازدواج‌تان را فراموش کنند. بنابراین هیچ اشکالی ندارد اگر به آنها چند روز قبل یادآوری کنید. برخی خانم‌ها می‌گویند اگر قرار باشد ما بگوییم فایده‌ای ندارد! با این طرز فکر باعث نمی‌شوید حافظه آنها بهتر شود و تاریخ‌های بعدی یادشان بماند، فقط کدورت وارد رابطه می‌کنید.

مردها به اندازه شما فامیل دوست نیستند

تعداد زیادی از خانم‌ها گله می‌کنند که همسرشان دوست ندارد به خانه مادرم، دختر خاله‌ام، دوستم، عمه‌ام و … برویم و مدام غر می‌زند. حفظ روابط مختلف و موضوعات مربوط به آن برای خانم‌ها اهمیت بیشتری دارد. گاهی ممکن است به عنوان یک خانم بگویید خاله‌ام از اینکه 6 ماه است خانه‌شان نرفتیم ناراحت شده باشد اما همستان بگوید خوب گرفتار هستم باید درک کنند! مساله اینجاست که دید آقایان به روابط بسیار متفاوت از خانم‌هاست، پس این موضوع را تبدیل به دغدغه نکنید و سعی کنید یک ارتباط متعادل و مورد توافق بین خودتان به وجود آوید.

مردان کمتر از شما به جزئیات توجه می‌کنند

شاید اگر به عنوان یک خانم لباس جدیدتان را به خواهر، دوست یا دختر خاله‌تان نشان دهید به جزئیات آن توجه کنند و بگویند چه رنگی دارد، چقدر آن چاک ریز زیباست، این دکمه چقدر خوب است و… اما شریک عاطفی‌تان تنها بگوید خوب است و شما تصور کنید او چقدر بی‌ذوق است یا به شما توجه نمی‌کند. اما موضوع این است که مردان اغلب نمی‌توانند به اندازه خانم‌ها به جزئیات توجه کنند. پس خودتان را اذیت نکنید و اگر برایتان مهم است جزئیات را ببیند آنها را نشان‌شان دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی