`
شمانیوز
شما نیوز

عطر زدن به موها | عوارض عطر زدن به موها

هرگز به موهایتان عطر نزنید | اثرات مخرب عطر روی موها که نمی‌دانستید

سعی کنید از عطرهایی که الکل دارند استفاده نکنید و به جای آن عطرهایی را انتخاب کنید که الکل‌های گیاهی یا محصولات مخصوص مو در آن‌ها وجود دارد. مهم است عطری را انتخاب کنید که روی موهایتان تأثیر مخرب نداشته باشد.

هرگز به موهایتان عطر نزنید | اثرات مخرب عطر روی موها که نمی‌دانستید

به موهای خود عطر نزنید

اثرات مخرب عطر روی موها 

وقتی از بوی عطری خوشتان می‌آید ممکن است بخواهید دائم از آن استفاده کنید و عطر را روی نقاط مختلف بدنتان بزنید، حتی روی موهایتان. اما باید این مسئله را در نظر داشته باشید که عطر از چه موادی تشکیل شده است. بعضی از عطرها موادی دارند که ممکن است برای موهای شما مضر باشند. بسیاری از عطرها از الکل به ویژه اتیل و ایزوپروپیل ساخته می‌شوند که باعث خشکی پوست و مو می‌گردند. 

سعی کنید از عطرهایی که الکل دارند استفاده نکنید و به جای آن عطرهایی را انتخاب کنید که الکل‌های گیاهی یا محصولات مخصوص مو در آن‌ها وجود دارد. مهم است عطری را انتخاب کنید که روی موهایتان تأثیر مخرب نداشته باشد. پاشیدن عطر روی موها مخصوصاً اگر الکل تند داشته باشد باعث خشکی مو می‌شود و در طولانی مدت منجر به موخوره، وزی و شکستگی موهایتان خواهد شد.

بسیاری از عطرها حداکثر تا 20 درصد الکل دارند بعضی دیگر هم حدود 10 درصد یا کمتر الکل دارند. الکل‌های با زنجیره کوتاه معمولاً الکل‌هایی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید، زیرا این نوع عطرها اثر خشک‌کننده و آسیب‌رسان خواهند داشت. به دلیل وزن مولکولی کم به سرعت تبخیر می‌شوند و رطوبت را از بین می‌برند. این نوع الکل‌ها اغلب در عطرها و همچنین محصولات مو مثل اسپری مو پیدا می‌شوند.

به جای عطر چه چیزی به موهایمان بزنیم؟ 

می‌توانید از عطرها و اسپری‌های مخصوص مو استفاده کنید که مو را خشک نمی‌کنند و باعث موخوره نمی‌شوند. این عطرها رایحه‌های دلپذیری دارند و برخی از آن‌ها چندکاره هستند. بعضی از عطرهای مخصوص مو آب‌رسانی هم انجام می‌دهند و برای موها مفیدند. می‌توان از محصولاتی استفاده کرد که هم سلامت موها را حفظ کنند و هم باعث خوشبو شدن موها شوند. محصولات مختلفی در بازار وجود دارد که باید با دقت آن‌ها را بررسی کنید و بهترین و سالم‌ترین محصول را برای موهایتان انتخاب کنید تا موها سالم بمانند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها