شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار امروز | قیمت دلار امروز بازار آزاد | قیمت دلار امروز چقدر است

قیمت دلار امروز دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ | قیمت دلار به زیر ۵۰ هزار سقوط می‌کند؟

قیمت دلار در نیمه کانال ۵۰ هزار تومان قرار دارد و احتمال سقوط آن به کانال پایین تر وجود دارد.

قیمت دلار امروز دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ | قیمت دلار به زیر ۵۰ هزار سقوط می‌کند؟

قیمت دلار امروز با کاهشی قابل توجهی همراه شد. ریزش قیمت دلار امروز در حالی رخ داد که شنبه هفته گذشته به یکباره قیمت دلار 3 هزار تومان افزایش یافته و از کانال 53 هزار تومان هم عبور کرده بود. قیمت دلار امروز در بازار آزاد به تدریج ریزش کرد و حالا در نیمه کانال 50 هزار تومان هزار تومان آرام گرفته و احتمال سقوط آن به کانالهای پایین تر نیز وجود دارد. برای آننکه بدانید قیمت دلار امروز دقیقا در بازار آزاد چقدر است با ما همراه باشید.

بنا بر گزارش navasan.live در حال حاضر قیمت دلار در بازار آزاد 50 هزار و 500 تومان است که کاهش حدود 260 تومانی را نسبت به روز گذشته نشان می دهد.

همچنین یورو 53200 و پوند بریتانیا 61500 تومان است. قیمت درهم نیز 13 هزار و 840 تومان است.

بر اساس این گزارش، قیمت سکه امامی به 28 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است. سکه بهار آزادی نیز 25 میلیون و 400 هزار تومان فروخته می شود. 

قیمت انواع ارز و سکه را می توانید در navasan.live به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

قیمت دلار امروز در کریدور ۴۰ هزار تومانی؟

آیا قیمت دلار به قیمت پیش از جنگ حماس و اسرائیل برمی‌گردد؟ در همین راستا عبداله مشکانی کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه با توجه به رشد نقدینگی، نرخ تعادلی دلار در اقتصاد ایران بالاتر از اعداد فعلی است به تجارت‌نیوز گفت: «در کشور، نقدینگی همچنان رو به رشد است. این در حالی است که رخدادها و تنش‌های هفته گذشته در منطقه، قیمت دلار را به شکل هیجانی بالا برد اما تاثیر چندانی بر اقتصاد کشور نداشت.» وی در ادامه افزود: «برای هفته جاری، برآیند معامله‌گران این بود که هفته گذشته واکنش بازار هیجانی بود و به همین دلیل قیمت دلار کاهشی شد.»

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه احتمال کاهش بیشتر قیمت دلار پایین‌تر از نرخ‌های فعلی کم است خاطرنشان کرد:‌ «مطابق سال‌های گذشته از پاییز به بعد، به منظور واردات کالا برای بازار شب عید، تقاضا برای دلار افزایش می‌یابد. بنابراین احتمالا در یکی دو ماه آینده قیمت دلار روند افزایشی خواهد داشت؛ منتها اینکه سقف قبلی این اسکناس مانند سال گذشته بشکند، کم است.»

وی با اشاره به اینکه به اعتقاد تکنیکالیست‌ها هفته گذشته اسپایک (حرکت قیمت با مقیاسی بزرگ در بازه‌ای کوتاه) در روند قیمت دلار رخ داده گفت: «این هفته نیز هیجان بازار تخلیه شد و دلار در محدوده فعلی نوسان خواهد داشت.»

اما سوال این است که در صورت تمدید تحریم‌های ایران در تاریخ ۲۶ مهرماه، بازار ارز صعودی می‌شود؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: «تحریم‌های مذکور، تسهیلاتی است و اثر ملموسی در اقتصاد ایران ندارد. شاید جنبه هیجانی بر بازار داشته باشد اما اثر واقعی در اقتصاد کشور ندارد.»

قیمت دلار

جنگ با قیمت دلار چه می‌کند؟

در حالی که موضوع جنگ میان حماس و اسرائیل به مهمترین رویداد برای بازارهای مالی تبدیل شده است، روز گذشته آکسیوس به نقل از دو منبع دیپلماتیک آگاه ادعا کرد که ایران روز شنبه پیامی به اسرائیل فرستاده و تاکید کرده است که خواهان تشدید بیشتر جنگ حماس و اسرائیل نیست، اما در صورت ادامه عملیات اسرائیل در غزه، مداخله خواهد کرد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز شنبه به وقت محلی برابر با ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ و ۲۲ مهرماه جاری در واکنش به حملات رژیم اسرائیل گفت: اگر جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم آپارتاید اسرائیل فورا متوقف نشود، وضعیت ممکن است از کنترل خارج شود و عواقب گسترده‌ای داشته باشد که مسئولیت آن بر عهده سازمان ملل، شورای امنیت و کشورهایی است که شورا را به سمت بن‌بست هدایت می‌کنند.

قیمت دلارپیش از این، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه که در سفر منطقه‌ای به سر می‌برد، در بیروت گفت: اعلام ساعت صفر (جنگ تمام‌عیار) برای هرگونه اقدامی علیه تداوم جنایت جنگی در اختیار مقاومت است. احتمال دخالت ایران در درگیری ایجادشده در منطقه در صورتی که رنگ واقعیت به خود بگیرد، تقاضای دلار در داخل کشور را بالا می‌برد و متعاقب آن دلار صعودی خواهد شد.

در روز جاری قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز کاهش محدودی داشت. امروز دلار هرات با افت ۱۵۰ تومانی با قیمت ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه نیز با قیمت ۵۰ هزار و ۵۲۰ تومان به فروش رسید و کاهش ۲۸۰ تومانی داشت. درهم امارات نیز با کاهش ۶۰ تومانی با قیمت ۱۳ هزار و ۹۲۰ تومان معامله شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied