شمانیوز
شما نیوز

وام | پرداخت وام | وام 300 میلیونی

وام 300 میلیونی بدون کارمزد آغاز شد + جزئیات

بانک مرکزی از آغاز وام 300 میلیونی خبر داد.

وام 300 میلیونی بدون  کارمزد آغاز شد + جزئیات

زندگی رنگی به نقل از اقتصادنیوز | مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: این تسهیلات تا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بدون کارمزد و با مدل جدید اعتبارسنجی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

چندی پیش معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به مدل جدید اعتبارسنجی بانک‌ها گفته بود: این مدل در حد مدل‌های اعتباری مطرح جهان از لحاظ دقت و پوشش است. پروژه اعتبارسنجی بسیار مهم است و مراحل نهایی خود را می‌گذراند.

به گفته مهران محرمیان، تفاوتی که مدل جدید اعتبارسنجی نسبت به قبل دارد این است که دقت آن افزایش پیدا کرده است و از حدود بیش از ۶۰ درصد به ۸۸ درصد رسیده. مضاف بر اینکه پوشش این مدل از حدود ۳۰ درصد (به‌عبارتی حدود ۳۰ درصد ایرانیان امتیاز اعتباری داشتند) به نزدیک ۱۰۰ درصد می‌رسد.

وی افزود: مدل اعتبارسنجی جدید برای تکمیل، نیازمند دریافت اطلاعات از بخش‌های مختلف است که خوشبختانه اطلاعات سازمان مالیاتی به دست ما رسیده و با دریافت سرویس وزارت رفاه و فراجا برای جرایم رانندگی سیستم عملیاتی خواهد شد.

گفتنی است که ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ از سوی بانک مرکزی اعلام شده بود مدل امتیازدهی اعتباری اشخاص حقیقی بازنگری و مورد تصویب شورای سنجش اعتبار قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی