شمانیوز
شما نیوز

ترافل شکلاتی

یک دسر ساده و خوشمزه برای عید | دستور تهیه ترافل شکلاتی خوشمزه

در ادامه دستور تهیه دسر ساده شکلاتی، ترافل شکلاتی را بخوانید.

یک دسر ساده و خوشمزه برای عید | دستور تهیه ترافل شکلاتی خوشمزه

به گزارش شمانیوز :ترافل شکلاتی یک دسر خشمزه است. ترافل شکلاتی گزنه خوبی برای پذیرانی در مجالس است. دستور تهیه ترافل شکلاتی بسیار ساده است. ترافل شکلاتی فقط با 3 قلم مواد خوراکی تهیه میشود. برای طرز تهیه ترافل شکلاتی همراه ما باشید. 

موادلازم 

  • شکلات تخته‌ای  ۶۰ درصد۲۴۰ گرم
  • خامه‌  (همزده)نصف فنجان
  • پودر کاکائو، پودر نارگیل، آجیل شور، شکلات آب شده و... برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه

شکلات‌های پرخاصیت تخته‌ای را خوب خرد کنید. برای اینکار می‌توانید از چاقو استفاده کنید تا راحت‌تر باشید. سپس آن‌ها را درون یک کاسه متوسط بریزید.

برای تهیه این ترافل‌ها از شکلات‌های تخته‌ای با کیفیت و تلخی ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده کنید.

بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه خامه را درون مایکروفر قرار دهید تا گرم شود اما مواظب باشید که نجوشد. یا می‌توانید خامه را درون کاسه‌ای بریزید و آن را روی بخار آب در حال جوش قرار دهید (روش بن ماری)

خامه‌ را روی تکه‌های شکلات بریزید و به آن فرصت دهید تا شکلات‌ها را آب کند.

خامه و شکلات را با هم، هم بزنید تا یک ترکیب صاف و یکدست داشته باشید. یادتان باشد که نسبت خامه و شکلات در این رسپی ۲ به ۱ است. برای داشتن ترافل‌های بهتر این نسبت را رعایت کنید.

ترکیب خامه و شکلات را درون سینی بریزید و برای 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

سپس آن را از یخچال خارج کنید و آن‌ها را به شکل توپ درآورید و در سینی قرار دهید و دوباره برای چند دقیقه در یخچال بگذارید.

ترافل‌ها را تزئین کنید برای اینکه اینکار راحت‌تر بهتر انجام شود موادتان را درون کاسه‌های کوچک بریزید و ترافل‌ها را درون آن‌ها بغلتانید.

ترافل‌ها را در یخچال بگذارید و نیم ساعت قبل از سرو آن‌ها را خارج کنید. ترافل جز دسرهای خوشمزه است و می‌توانید تا مدت ۲ هفته آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید. می‌بینید؛ طرز تهیه ترافل شکلاتی که به شما معرفی کردیم، ساده‌تر از چیزی بود که همیشه فکرش را می‌کردید.


 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied