شمانیوز
شما نیوز

حلوا بوتیکی

سه سوته برای افطاری حلوا خوشمزه درست کن | طرز تهیه حلوا بوتیکی مخصوص ماه رمضان

در خبر زیر به شما طرز تهیه حلوا بوتیکی خوشمزه مناسب برای ماه رمضان را آموزش می دهیم.

سه سوته برای افطاری حلوا خوشمزه درست کن | طرز تهیه حلوا بوتیکی مخصوص ماه رمضان

به گزارش شمانیوز :حلوا بوتیکی یک نوع حلوا خشومزه و لذیذ است. حلوا بوتیکی مناسب برای افطار ماه رمضان می باشد. حلوا بوتیکی طرفداران زیادی دارد. حلوا بوتیکی بسیار طعم عالی دارد. برای طرز تهیه حلوا بوتیکی همراه ما باشید. 

موادلازم 

آرد قنادی ۲ پیمانه
پودر قند ۱ پیمانه
کره ۱۰۰ گرم
روغن جامد ۷۵ گرم
پودر گردو ۲ قاشق غذاخوری سرپر
پودر گل سرخ ۱ قاشق غذاخوری
پودر هل ½ قاشق چایخوری
پودر زنجبیل ½ قاشق چایخوری
پودر دارچین ½ قاشق چایخوری
زعفران دم کرده به مقدار کافی

طرز تهیه

برای تهیه حلوا بوتیکی خوشمزه در ابتدای کار یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به خوبی گرم شود، سپس آرد را به تابه اضافه کرده و به مدت ۴۰ دقیقه به خوبی تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود.

توجه داشته باشید آرد تغییر رنگ ندهد. در ادامه کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود و پس از گذشت ۴۰ دقیقه آرد را الک کرده و مجددا به تابه بر می گردانیم، سپس روغن جامد و کره را به تابه می افزاییم.

حالا مواد آردی را به خوبی مخلوط می کنیم تا حالت خمیری پیدا کند، در صورتی که مواد آردی حالت پودری داشت مجددا مقداری روغن جامد به تابه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا آرد حالت خمیری و منسجم پیدا کند.

در ادامه مواد آردی را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه تفت می دهیم، سپس تابه را از روی حرارت بر می داریم. حالا مواد آردی را درون یک کاسه مناسب منتقل کرده و اجازه می دهیم کمی از دمای آن کاسته شده و ولرم شود.

توجه داشته باشید مواد آردی کاملا خنک نشود، به دلیل آنکه درون قالب به خوبی منسجم و یکدست نمی شود. در صورتی که مواد آردی خنک شد، آنرا مجددا به تابه بر می گردانیم و به مدت ۱ دقیقه تفت می دهیم تا ولرم شود.

زمانی که مواد آردی ولرم شد، پودر قند و پودر هل را درون کاسه الک کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه مواد آردی را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کرده و به یک قسمت پودر دارچین اضافه می کنیم.

حالا مواد آردی را به خوبی مخلوط می کنیم تا با پودر دارچین کاملا ترکیب شود. در ادامه به قسمت دیگر مواد آردی پودر زنجبیل، سپس به دو قسمت باقی مانده پودر گردو و پودر گل سرخ اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.

در این مرحله مواد را درون قالب های سیلیکونی می ریزیم، سپس با پشت قاشق به خوبی فشار می دهیم تا کاملا منسجم شود. در ادامه قالب را چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوای اضافی بین مواد خارج شود.

حالا قالب را به مدت ۱۵ دقیقه درون فریزر قرار می دهیم تا حلوا کاملا منسجم و سفت شود. پس از گذشت این زمان قالب را از فریزر خارج کرده و با احتیاط حلواها را از قالب جدا می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می گذاریم.

در صورت نبود قالب سیلیکونی مواد حلوا را درون ظرف های مستطیلی ریخته و به خوبی فشرده می کنیم و پس از ۱۵ دقیقه استراحت درون فریزر با چاقو برش زده و به دلخواه با پرک بادام و خلال پسته تزیین می کنیم. نوش جان.

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied