شمانیوز
شما نیوز

شربت زردآلو

برای تابستان یک نوشیدنی خاص درست کن / طرز تهیه شربت زردآلو سنتی

 برای تابستان یک نوشیدنی خاص درست کن / طرز تهیه شربت زردآلو سنتی

در خبر زیر طرز تهیه شربت زردآلو ،یک نوشیدنی خنک و تابستانی را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش شمانیوز :شربت زردآلو یک نوشیدنی خوشمزه و معطر است که از آب زردآلو، شکر و ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود.این شربت به دلیل خواص آرام‌بخش و خنک‌کننده‌اش، معمولاً در فصل‌های گرم سال به عنوان یک نوشیدنی مناسب مصرف می‌شود.شربت زردآلو می‌تواند به عنوان یک الکل غیر الکلی در مهمانی‌ها و جشن‌ها سرو شود و برای تازه‌ماندگی بیشتر می‌توان آن را با یخ سرو کرد.این شربت به دلیل طعم ترش و شیرین شربت زردآلو، مورد پسند بسیاری از افراد قرار می‌گیرد و به عنوان یک گزینه خوشمزه و مفید برای مصرف در وعده‌های مختلف شناخته می‌شود.

موادلازم

  • زردآلو تازه، رسیده و شیرین: ۲ کیلوگرم
  • آب: ۲ لیتر
  • شکر: ۱ و نیم لیوان فرانسوی دسته‌دار
  • لیموترش: نصف یک عدد
  • میخک: ۳ عدد
  • چوب دارچین: ۱ عدد

طرز تهیه

در اولین مرحله از طرز تهیه شربت زردآلو خانگی خوشمزه و مجلسی باید زردآلوها را بشویید. شاخ و برگ زردآلوها را جدا کنید. زردآلوها را با چاقو از وسط دو نیم کنید و هسته زردآلوها را جدا کنید. زردآلوها را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید. سپس ۲ لیتر آب و یک لیوان شکر به آن اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید. در صورت جمع شدن کف روی قابلمه آن را با قاشق بردارید.

بعد از این که زردآلوها برای ۲۰ دقیقه جوشیدند و کاملاً نرم شدند، می‌توانید باقی‌مانده شکر را همراه با میخک، دارچین و آب لیموترش (یا آبلیمو) به شربت اضافه کنید. 

در این مرحله از طرز تهیه شربت زردآلو باید اجازه دهید شربت شما ۵ دقیقه دیگر بجوشد، سپس شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید شربت به طور کامل خنک شود.

بعد از خنک شدن شربت زردآلو باید تکه‌های زردآلو را از شربت با استفاده از یک صافی جدا کنید تا یک شربت غلیظ و زلال داشته باشید. بعد از این کار در صورتی که شربت به غلظت مناسب نرسیده، آن را برای چند دقیقه دیگر روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود.

بعد از این که شربت شما به اندازه کافی غلیظ شد، می‌توانید شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید شربت کاملاً خنک شود. سپس می‌توانید آن را داخل شیشه درب‌دار خشک و تمیز بریزید و در یخچال قرار دهید. برای درست کردن یک لیوان شربت زردآلو باید ۱ تا ۲ قاشق از این شربت را با آب ترکیب کنید، در لیوان یخ بریزید و شربت را میل کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی