شمانیوز
شما نیوز

باقلوا

طرز تهیه باقلوا روسی پسته خندان / دریت کردن یک باقلوا خوشمزه بدون فر

طرز تهیه باقلوا روسی پسته خندان / دریت کردن یک باقلوا خوشمزه بدون فر

دریت کردن یک باقلوا روسی پسته ای خوشمزه و عالی این آموزش هوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش شمانیوز: شیرینی های سنتی عید نوروز تنوع بسیار زیادی دارند ولی باقلوا روسی یک شیرینی بسیار شیک و خوشمزه برای عید نوروز است که شما می توانید از قالب بادام روسی و گردو روسی استفاده کنید و شبیه به پسته خندان یا گردو تهیه کنید و بعد از پخت مواد میانی را داخل آن ریخته و سرو کنید. این شیرینی بسیار ساده است و برای عید نوروز لاکچری و زیبا می باشد.

مواد لازم

کره سرد ۱۰۰ گرم

تخم مرغ متوسط ۱ عدد

وانیل نوک ق چای خوری

بیکینگ پودر ۱/۲ ق چای خوری

نشاسته ذرت ۳۰ گرم

پودر قند ۵۰ گرم

آرد سفید قنادی ۲۲۰ گرم

مواد میانی باقلوا روسی

خرده‌های تارت ۶۰ گرم

پودر بادام ۲ ق غذا خوری

پودر قند ۱ ق غذا خوری

پودر پسته ۳ ق غذا خوری

شیر عسلی ۲ ق غذا خوری

گلاب ۱ الی ۲ ق غذا خوری

مرحله اول: تهیه خمیر

برای تهیه خمیر کره باید سرد یخچالی باشد و بعد خرد کنید و داخل کاسه ۱۲۳ یا غذاساز بریزید بهتر است برای تهیه خمیر از غذاساز استفاده کنید تا خمیر کمتر با دست ارتباط داشته باشد ولی اگر ندارید می توانید مواد را باهم مخلوط و با نوک انگشت ورز دهید تا خمیر جمع شود و یا برای تهیه در غذاساز همه مواد لازم خمیر را داخل غذاساز بریزید و میکسر را روشن کنید تا خمیر یکدست بدستی بیاید.

 

مرحله دوم: پخت شیرینی

در ادامه خمیر ابتدا مانند خرده نان می باشد ولی با دست به آن شکل دهید، قالب مخصوص شیرینی روسی را که از لوازم قنادی ها تهیه کردید برای ۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد از خمیر گلوله های خیلی ریز ۵ گرمی بگیرید و داخل حفره های قالب روسی قرار دهید و هر یک دقیقه قالب را زیر و رو کنید ۵ الی ۶ دقیقه طول می کشد که پخته شود و بعد از پخت اضافات دور خمیر را با چاقو جدا کنید و داخل یک ظرف بریزید و بکوبید برای مواد میانی لازم دارید.

 

مرحله سوم: تهیه باقلوا روسی

در ادامه برای تهیه مواد میانی باید باید همه مواد گفته شده را با گلاب و شیر عسلی ترکیب کنید و هم بزنید و از مواد گلوله های یک اندازه بردارید و برای مدل پسته خندان باید به صورت اشک تهیه کنید و مواد را داخل شیرینی های پخته شده قرار دهید به همین راحتی شیرینی ما حاضر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی