شمانیوز
شما نیوز

دیابت

نداشتن خواب ناکافی این بلا را سرتان می آورد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خواب ناکافی ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.

نداشتن خواب ناکافی این بلا را سرتان می آورد

به گزارش شمانیوز:  یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خواب ناکافی ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. محققان دریافته‌اند افرادی که کمتر از 6 ساعت می‌خوابند، شانس ابتلا به این بیماری در آن‌ها افزایش می‌یابد.

نکته قابل توجه در این مطالعه این است که نداشتن خواب کافی حتی در صورت داشتن رژیم غذایی سالم نیز با افزایش خطر ابتلا به دیابت همراه است.

این مطالعه که در JAMA Network Open منتشر شده است، نشان می‌دهد که خواب کافی در پیشگیری از دیابت نوع 2 نیز مهم است.

دیابت چیست؟

دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که زمانی ایجاد می‌شود که بدن یا هورمون انسولین کافی را تولید نمی‌کند یا به درستی از آن استفاده نمی‌کند. انسولین به قند خون کمک می‌کند تا برای تولید انرژی وارد سلول‌های بدن شود. کمبود انسولین می‌تواند باعث افزایش قند خون شود و در طول زمان منجر به دیابت نوع 2 شود.

به نقل از هلث، خواب کم همچنین منجر به اختلال در عملکرد روزانه می‌شود که می‌تواند باعث عقب ماندگی تحصیلی، درگیری‌ها و خطاهای عملکردی در محل کار، مشکلات روانی و افزایش شمار تصادفات وسایل نقلیه شود. همچنین بسیاری از انواع بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، چاقی و اختلالات سیستم عصبی مرکزی در حال حاضر با خواب ضعیف مرتبط هستند.

چند ساعت باید بخوابیم؟

براساس این گزارش، در حالی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند در صورت کمبود خواب می‌توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند، تنها یک تا دو درصد از جمعیت از نظر ژنتیکی به خواب کمتری نیاز دارند.

بزرگسالان معمولاً باید روزانه هفت تا نه ساعت خواب داشته باشند، اگرچه بسته به شرایط ممکن است این ساعات تغییر کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied