شمانیوز

روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است و چنانچه زن و یا مرد دچار ناتوانی جنسی باشند تاثیری مستقیم بر جنبه های مختلف زندگی مشترک آن ها خواهد گذاشت.

روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است و چنانچه زن و یا مرد دچار ناتوانی جنسی باشند تاثیری مستقیم بر جنبه های مختلف زندگی مشترک آن ها خواهد گذاشت.

 

بنا بر آمار منتشر شده توسط مدیریت سازمان فرهنگی ملی جوانان در کشوری مثل ایران ۶۰ درصد از آمار طلاق زوجین به دلیل وجود مشکلات جنسی است و در اکثر موارد ناتوانی جنسی از سوی مردان می باشد.

 

انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ مشکلات متداول در مردان می باشند. خوشبختانه هر دو مشکل زود انزالی و ناتوانی در نعوظ براحتی قابل درمان بوده و مشکل اصلی عدم آگاهی مردان از نحوه درمان مشکلات جنسی است.

درمان زود انزالی می تواند باعث فزایش قوای جنسی شود، درمان زود انزالی معمولا نیاز به مدت زمان خاصی دارد.

 

ناتوانی جنسی چیست؟ + علت و راه های درمان

 

از آنجا که تبلیغات کذب و غیر علمی درباره محصولات درمان کننده ناتوانی جنسی فراوان است اولین درمانی که توسط مردان انتخاب می شود خرید اینگونه محصولات است که معمولا در قالب کرم و یا قرص های گیاهی برای درمان انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ و سایر مشکلات جنسی به فروش می روند.

 

این محصولات یا بی اثرند یا بطور موقت و تا زمانی که از آن ها استفاده می کنید کمی سبب افزایش تمایلات و توانایی های جنسی می گردند اما با قطع مصرف مشکلات بیش از گذشته نمایان می شوند و با توجه به عدم کسب نتیجه مناسب از مصرف آن ها، این تصور در ذهن مردان بوجود می آید که ناتوانی جنسی آن ها غیر قابل درمان است.

 

نکته مهم: اگر به ناتوانی جنسی، زود انزالی، ناتوانی در نعوظ، عدم توانایی در حفظ نعوظ، کاهش تمایلات جنسی و غیره دچار هستید به جای خرید این محصولات و یا احساس خجالت به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

ناتوانی جنسی چیست؟ + علت و راه های درمان

 

ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

ناتوانی جنسی وضعیتی است که در آن مرد نمی‌تواند نعوظ پیدا کرده و قادر نیست که نعوظ خود را به مدت کافی جهت انجام نزدیکی حفظ نماید.

 

اگر چه ناتوانی جنسی در مردان مشکل شایعی برای یک زوج محسوب می‌گردد ولی قابل درمان نیز هست. ناتوانی جنسی در بسیاری از مردان به صورت نعوظ ناقص و یا اشکال دیگر آن دیده می‌شود ولی می‌تواند به صورت دایمی و مزمن باقی بماند. مواردی مثل بیماری‌های مزمن، داروها، افسردگی، هیجان و تشویش باعث بروز انواع زودگذر ناتوانی جنسی شده و مطمئن باشید که در صورت ابتلا به آن مجبور نیستید تا آخر عمر با آن زندگی نمایید.

 

درمان ناتوانی جنسی

ابتدا دو قدم برای حل مشکل ناتوانی جنسی وجود دارد.

 

در قدم اول پزشک نیاز دارد علت ناتوانی جنسی را جستجو نماید و در قدم دوم پزشک به شما کمک می‌کند که درمان مناسب را انتخاب نمایید.

 

ناتوانی جنسی چیست؟ + علت و راه های درمان

 

پزشک چگونه علت را پیدا می‌کند؟ پس از سؤالات کافی در مورد نحوه شروع و پیشرفت بیماری و حالت روحی فرد مبتلا، پزشک معاینات کامل به عمل می‌آورد تا از صحت مقدار فشار خون، کار اعصاب و ساختمان آلت اطمینان حاصل نماید.

 

او سپس ممکن است انجام آزمایش بررسی نعوظ شبانه در حالت خواب را توصیه نماید که کمک زیادی برای افتراق علت عضوی یا روانی می‌کند. در کنار آن، بررسی وضعیت هورمون‌ها و قند خون و یا نحوه جریان خون به داخل آلت ممکن است درخواست گردد.

 

در صورتیکه علت ناتوانی جنسی شما روحی و فکری تشخیص داده شود پزشک معالج، شما را نزد روان شناس یا روان پزشک مجرب معرفی خواهد نمود. اگر علت عضوی باشد روش‌های درمانی متعددی به شما پیشنهاد می‌گردد که شامل قرص‌های مختلف، تزریق آمپول به داخل عضله و حتی داخل آلت، وسایل خاص برای ایجاد نعوظ مصنوعی و بالاخره عمل جراحی و گذاشتن پروتز می‌باشد.

 

 

منبع: سرپوش

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه