شمانیوز

چای کوهی گیاهی است که در مزارع ذرت می روید این گیاه دارای خواص دارویی زیادی است که در این مقاله به تمام این خواص دارویی اشاره می کنیم.

چای کوهی گیاهی از تیره کلازیاسه است که به مقدار زیاد در آمریکا و اروپا می‌ روید و معمولاً به صورت خودرو , در میان مزارع گندم و ذرت یافت می‌ شود . در این مطلب برخی از خواص این گیاه را بیان می‌ کنیم .

 

طبع چای کوهی

این گیاه از نظر طب قدیم ایران ، طبع (مزاج) گرم و خشک دارد ، بنابراین برای درمان بیماری‌ های ناشی از مزاج سرد , و رطوبت زیاد مفید است ، ماده قرمز رنگِ هایپریسین که در برگ‌ های این گیاه وجود دارد , برای التیام زخم‌ ها و سوختگی‌ ها استفاده می‌ شود.

 

خواص چای کوهی

این گیاه باعث افزایش اشتها می‌ شود؛ این گیاه در درمان و بهبود سرماخوردگی موثر است؛ این گیاه گرفتگی صدا را باز می‌ کند و خلط‌ آور است؛ افراد برای رفع افسردگی و بی‌ خوابی باید سه روز متوالی از این گیاه استفاده کنند .

 

این گیاه در درمان برخی از بیماری‌ ها مانند فلج ، مننژیت ، کزاز و سیاه سرفه نقش موثری دارد ؛ این گیاه کرم معده و روده را هم برطرف می‌ کند ؛ این گیاه ادرار آور و قاعده‌ آور است .

 

چای کوهی چیست؟ + خواص و عوارض این چای

 

برای درمان و التیام زخم‌ ها، سوختگی‌ ها و جای نیش حشرات برگ‌ های چای کوهی را پودر کنید و روی زخم‌ های عمیق قرار دهید ؛ چای کوهی ، اسهال خونی را درمان می‌ کند .

 

خواص چای کوهی برای درمان ویروس ها

تحقیقات جدیدی که دانشمندان روی این گیاه معجزه آسا صورت داده اند و کشف کرده اند که چای کوهی می تواند ویروسها را از میان بردارد و حتی روی ویروس بیماری AIDS نیز موثر است .مدتی است که بیماران مبتلا به ایدز ازاین گیاه مصرف می نمایند که سیستم دفاعی بدن آنها را تقویت نموده وبیماری را کم می کند .

 

خواص چای کوهی برای افسردگی

خاصیت گیاه چای کوهی، در معالجه افسردگی اثبات شده است و مکانیزم اثر ضد افسردگی آن از طریق مهار آنزیمی می باشد.

 

چای کوهی چیست؟ + خواص و عوارض این چای

 

این دارو اثر بسیار خوبی بر روی افسردگی دارا می باشد البته اگر سه روز پی در پی از این دارو مصرف گردد حالات افسردگی را رفع می نماید وبیخوابی را درمان می نماید و بیماران اعتماد بنفس خود را پیدا می کنند. 

 

تاثیر چای کوهی بر درد سیاتیک

این گیاه تاثیر چشمگیری در بهبود درد پشت ، گردن و سیاتیک دارد ؛ نوشیدن این گیاه ، برای رفع کم خونی مفید است . این گیاه ویروس‌ها را از بین می‌ برد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌ کند ؛

 

مصرف این گیاه در مبتلایان به روماتیسم و درد مفاصل ضروری است ؛ جوشانده سرشاخه‌‌ هاى این گیاه مجارى ادراری را ضدعفونی و سردرد و میگرن را رفع می‌ کند ؛ این گیاه خاصیت ضد سرطانی هم دارد.

 

طرز تهیه دمنوش و جوشانده چای کوهی

برای تهیه دمنوش چای کوهی یک قاشق مربا خوری از این گیاه را در یک لیوان آب جوش بریزید و با قاشق هم بزنید ، سپس روی آن را با یک نعلبکی بپوشانید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند تا دَم بکشد . آن را صاف و با کمی عسل میل کنید .

برای تهیه جوشانده این گیاه باید حدود یک قاشق چای‌خوری برگ و گل خشک این گیاه را در ۲ فنجان آب جوش بریزید و این ترکیب را آن‌قدر بجوشانید تا یک فنجان از آن باقی بماند.

 

چای کوهی چیست؟ + خواص و عوارض این چای

 

چه کسانی نباید چای کوهی بخورند؟

زنان باردار و همچنین افرادی که قرص‌ های ضد بارداری ، آسم ، سرماخوردگی و حساسیت استفاده می‌ کنند , باید از مصرف این گیاه پرهیز کنند . استفاده زیاد از این گیاه برای افراد گرم مزاج مضر است و موجب خون‌ آلود شدن ادرار می‌ شود.

 

 

منبع: پرشین وی ، ساعت 24

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه