شمانیوز

در این مطلب به معرفی بهترین روغنهای آرگان و ماساژ حاوی امگا 3 که جهت زیبایی ، جوانی و شادابی پوست استفاده می شود ، می پردازیم .

اکثر روغن ها مثل (روغن آرگان) در برخی مواد ویتامینه اولیه مانند وجود امگا ۳ در آنها با هم مشترک هستند، اما مقدار امگا ۳ موجود در آنها با هم متفاوت است، اما این توضیح به معنای آن نیست که هراندازه وجود امگا در روغن ها بیشتر باشد تاثیرگذاری آن بهتر بوده و یا خواص آن بیشتر است. روغنها بر اساس ماهیت تولیدی و یا ترکیبی خود دارای کارایی های مختلفی هستند که میزان ویتامین ها و موادی مانند امگا بر اساس کاربرد پوست یا بدن متفاوت است. در نتیجه همیشه بهترین عصاره آن عصاره ای نیست که بیشترین میزان امگا را دارد بلکه گاها ترکیبی از امگا ۳ یا امگا ۶ به همراه ویتامین های دیگر بهترین تاثیرات را برای پوست خواهد داشت.

 

امگا ۳ چیست و علاوه بر روغن ها در کجاها وجود دارد؟

این ماده یا اسید(امگا ۳) که یکی از اسید های چرب می باشد در اکثر مواد غذایی یا برخی روغن های آرایشی وجود دارد. ادامه حیات بدن انسان کاملا به این اسید وابسته بوده و از طرفی توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، در نتیجه حتما باید از طریق مواد غذایی مناسب برای بدن تامین شود. علاوه بر مواد غذایی برخی از روغن ها نیز حاوی امگا ۳ هستند که به دلیل استفاده بیرونی بر روی پوست مقادیر زیادی از این اسید چرب وارد روزنه های پوستی میشود که تاثیرات زیادی بر روی سلامتی پوست دارد. یکی از این روغن ها که حاوی مقادیر زیادی از اسید چرب امگا ۳ است روغن آرگان می باشد.

 

این روغن که از گیاه و درختی به اسم آرگان تولید میشود بر روی پوست و مو قابل به صورت مالش یا ماساژ قابل استفاده است و وجود امگا موجود در آن باعث سلامت و تاثیرات زیادی بر روی بافت پوست و مو می شود. در نتیجه می توان گفت امگا ۳ علاوه بر موجود بودن در روغن برخی حیوانات یا گوشت آنها در گیاهان و یا دانه های گیاهی که نمونه آن روغن آرگان می باشد هم وجود دارد. حتی در اکثر خوراکی های گیاهی نیز به وفور این اسید چرب وجود دارد که باعث می شود امگا مورد نیاز بدن انسان تامین گردد.

 

روغن آرگان

 

در رابطه با تاریخچه شناخت و کشف امگا ۳ تحقیقات اولیه در دهه ۱۹۵۰ میلادی بر روی اسکیموها صورت گرفته است که نشان داده میزان زیادی امگا ۳ در خون آنها وجود دارد که سلامت آنها را تامین کرده است، این اسید چرب از طریق خوراک ماهی که عمده خوراک اسکیموها را تشکیل می داده است وارد بدن آنها شده است.

 

چگونه امگا ۳ را در بدنمان افزایش دهیم

اگر نیاز به افزایش امگا ۳ موجود در بدن خود دارید میتوانید از انواع ماهی ها و آبزیان تغذیه کنید، و یا برخی حبوبات مانند تخم کدو یا گردو نیز حاوی امگا ۳ هستند. در اکثر گیاهانی امنند روغن های سویا، دانه کتان، فندک و کنجد امگا ۳ بیشتر از دیگر گیاهان است. اگر میخواهید پوستی نرم و لطیف و جذاب داشته باشید میتوانید از روغن هایی مانند آرگان یا حتی ماساژ بر روی پوست خود استفاده کنید، البته روغن ماساژ نیز انواع مختلفی دارد که از آن قبیل میتوان به روغن ماساژ زیتون، شترمرغ و یا جینسینگ اشاره کرد. تقریبا همه این سه مدل حاوی مقادیری امگا ۳ هستند که با ماساژ دادن برای پوست بیرونی مناسب است.

 

تاثیرات امگا ۳ بر روی بدن و دفع بیماری ها:

مصرف امگا ۳ میتواند جلوی ابتلا به برخی بیماری های مهم را گرفته و باید همواره سعی شود میزان امگا ۳ مورد نیاز بدن تامین شود، برخی از بیماری ها و اختلالاتی که وجود امگا ۳ در بدن موجب کاهش آن خواهد شد شامل عناوین زیر می باشد:

جلوگیری از نفوذ یا ایجاد بیماری های قلبی عروقی در بدن انسان. رژیم غذایی صحیح یا تامین امگا ۳ مورد نیاز بعدن مانع از خشکی پوست و مو شده هم چنین مانع از ریزش مو میگردد، به همین دلیل است که روغن آرگان تاثیر زادی بر روی موها دارد. مصرف غذاهای حاوی امگا ۳ باعث پیشگیری از آلزایمر میگردد. برخی بررسی ها نشان میدهد افرادیکه امگا ۳ موجود در خون آنها کافی نیست، افسردگی بیشتری نسبت به افراد عادی داشته و همچنین دیدگاه منفی تری دارند. درنتیجه این اسید چرب میتواند به بهبود خلق و خوی انسان کمک کند.

 

روغن آرگان

 

امگا ۳ موجود در روغن ماساژ چگونه جذب پوست میشود؟

همانطور که اشاره شد در روغن های ماساژی که برای مصرف بیرونی بر روی پوست بدن تولید شده اند مقادیری امگا۳ وجود دارد که در حین استفاده و یا بعد از ماساژ دادن بدن با این روغن ها امگا ۳ جذب لایه های سطحی پوست میشود.

 

بعد از استفاده از این روغن ها روی پوست پیشنهاد میشود سطح بدن خود را با حوله خشک نکنید یا روغن ماساژ برجای مانده بعد از ماساژ را با آب نشویید تا به طور کامل جذب پوست بدن گردد. در صورت استفاده صحیح از این عصاره ها که حاوی اسیدهای چرب زیادی علاوه بر امگا ۳ هستند پوست بدن جوان و لطیف و شاداب میگردد و همچنین در صورت استفاده مکرر و مساژ دادن صحیح کوفتگی های عضلانی و گرفتگی های سطح بدن به میزان زیادی رفع خواهد شد.

 

آیا امگا ۳ فقط در روغن های ماساژ و آرگان وجود دارد؟

این ویتامین یا اسید چرب در اغلب خوراکی ها هم وجود دارد و روزانه انسان از آن تغذیه میکند، برخی از این مواد را میتوان خوراکی هایی از قبیل آجیل و گردو، سویا و دانه های گندم، تخم مرغ اگر در شرایط خاص و طبیعی مرغ آن پرورش داده شود، گوشت حیوانات و سبزیجات و اغلب دانه های گیاهی خوراکی حاوی این اسید چرب هستند.

 

حتی برخی از کرم و صابون و ادکلن یا روغن ها که بر روی پوست استفاده میشود حاوی این اسید چرب هستند که میتواند تاثیرات مثبتی بر روی پوست و زیبایی انسان داشته باشد.

 

اگر در شرایطی زندگی میکنید که تاثیرات آب و هوای نامطلوب محیط و یا آلودگی های شهری بر روی شما زیاد است، در نتیجه پیشنهاد میشود اقدام به افزایش استفاده از موادی که حاوی امگا ۳ بیشتر هستند کنید تا آثار آن آلودگی ها را کاهش دهید، همانطور که گفته شد بدن انسان قادر به تولید این اسید چرب نیست و باید از راه های گوناگون برای بدن تامین گردد.

 

 

منبع: پرشین وی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه