شمانیوز

گوشت اردک خواص زیادی دارد و منظور ما قسمت سینه و ران اردک است که بیشتر مردم آن را سرخ می کنند. گوشت اردک نسبت به گوشت مرغ و یا دیگر طیور اهلی دیگر گرمترین گوشت را دارد. این گوشت چربی کمتری دارد و انرژی آن نسبت به گوشت مرغ بیشتر است و در ادامه خواص آن را بررسی می کنیم.

گوشت اردک خواص زیادی دارد و منظور ما قسمت سینه و ران اردک است که بیشتر مردم آن را سرخ می کنند. گوشت اردک نسبت به گوشت مرغ و یا دیگر طیور اهلی دیگر گرمترین گوشت را دارد. این گوشت چربی کمتری دارد و انرژی آن نسبت به گوشت مرغ بیشتر است و در ادامه خواص آن را بررسی می کنیم.

 

گوشت اردک مغذی است و برای رشد و سلامت بسیار اهمیت دارد زیرا منبع غنی از پروتئین های با کیفیت زیاد است، گوشت اردک چربی و کلسترول بلایی دارد و به همین دلیل مصرف آن برای افرادی که کلسترول بالایی دارند باید کنترل شده باشد.

 

بیشترین چربی اردک در پوست و زیر سینه آن قرار دارد که دلیل آن هم حفاظت از اردک در مقابل سرما است. قسمت سینه و ران اردک پروتئین بیشتری دارد و در هر 100 گرم بدون پوست 201 کالری و با پوست 337 کالری دارد. به طور کل خواص گوشت اردک از گوشت مرغ بیشتر است.

 

خواص گوشت اردک

 

 خواص گوشت اردک

گوشت اردک به خصوص جگر و بال های آن به دلیل داشتن آهن و روی در رفع کم خونی خیلی موثر هستند.

این گوشت به دلیل داشتن کلسترول خوب و از بین بردن کلسترول و چربی های بد که تضمین کننده سلامتی بدن است.

این گوشت دارای آنتی اکسیدان است و رادیکال های آزاد را از بین می برد و از رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.

گوشت اردک دارای ویتامین های B6 و B12 است و باعث تقویت سیستم عصبی، افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش اشتها می شود.

این گوشت دارای انواع ویتامین و پروتئین است و انرژی مورد نیاز بدن در روز را تامین می کند و باعث می شود که شما مدت بیشتری را احساس سیری داشته باشید و از اشتهای کاذب هم جلوگیری می کند.

ویتامین B3 یا نیاسین موجود در گوش اردک نقش مهمی در تنظیم متابولیسم چربی در بدن دارد و باعث روان شدن و نرم شدن دستگاه گوارش می شود.

به دلیل بالا بودن چربی گوشت اردک خاصیت چاق کنندگی دارد و افراد لاغر می توانند براحتی استفاده کنند.

مصرف گوشت اردک باعث تقویت کلیه ها می شود و تاثیر مثبت بر روی کلیه ها دارد و بهتر است در برنامه غذایی خود آن را قرار دهید.

خوردن مرتب گوشت اردک برای افرادی که مشکل در قوای جنسی دارند پیشنهاد می شود زیرا باعث بیشتر شدن میل و قوای جنسی می شود.

گوشت اردک به دلیل داشتن انواع ویتامین و مواد مغذی تاثیر زیادی بر حقظ سلامتی جسمی و ذهنی  افراد مسن و سالمند دارد.

گوشت اردک به دلیل داشتن سدیم به تغذیه عضلات و حفظ عملکرد آنها کمک می کند. می تواند از گرفتگی عضله جلوگیری کند و آن را درمان کند.

مواد معدنی موجود در گوشت اردک باعث تسکین درد گلو، درمان سرفه، صاف کردن صدا و برطرف کننده خشکی سینه می شود.

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین در گوشت اردک باعث حفظ سلامت مو می شود و از ریزش مو و چرب شدن مو جلوگیری می کند.

گوشت اردک دارای فسفر است که باعث سفت شدن استخوان های بدن و دندان های می شود.

 

خواص گوشت اردک

 

نکات

باید توجه داشته باشید که گوشت اردک باید قبل از خورده شدن خوب پخته شود. برای رفع بوی زهم اردک باید گوشت را 3 بار در آب بجوشانید و آب را دور بریزید و سپس پیاز، سبزی و ادویه های مختلف به آن اضافه کنید و برای لذیذتر شدن گوشت اردک آن را در روغن سرخ کنید.

 

در آخر باید گفت به دلیل بالا بودن چربی و کلسترول گوشت اردک افرادی که دارای ناراحتی های قلبی و فشار خون هستند باید این گوشت را مصرف نکنند زیرا زیاده روی در مصرف آن باعث انسداد رگ ها، چاقی و بالا رفتن کلسترول می شود.

 

 

منبع: تاپ ناز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه